PARTNER PORTALU partner portalu wnp.pl
 POLSKIE KOPALNIE

Atomizacja węgla realna, czy może kontrowersyjna?

Określenie przyszłości górnictwa węgla brunatnego wydaje się kluczowe dla miksu energetycznego Polski. Alternatywą dla elektrowni opartych na tym paliwie mają być siłownie jądrowe. Czy to potrzebne? Realne? Kontrowersyjne?

Węgiel pozostanie naszym wiodącym paliwem, ale wydobycie i zatrudnienie w górnictwie będą się zmniejszać

Realizacja programu dla górnictwa węgla kamiennego w Polsce do 2030 roku powinna stworzyć warunki dla rentowności branży. Nowoczesne górnictwo ma być podstawą bezpieczeństwa energetycznego. Cel jasno określony, droga wyboista.

Pieniądze idą pod ziemię. PGG odbudowuje potencjał wydobywczy, inwestycje za 1,7 mld złotych

W branży górniczej, zarówno dla producentów węgla, jak i firm zaplecza, inwestycje są jednym z priorytetów. Wszyscy spoglądają przede wszystkim na Polską Grupę Górniczą.

Tego nie można odwlekać. Już za 10 lat może być za późno dla Polski

Górnictwo musi być dobrze zarządzane - nie można odwlekać koniecznych decyzji. Branża potrzebuje strategicznego spojrzenia w przyszłość i działań podporządkowanych dłuższej perspektywie czasowej.

Górnictwo się kurczy. Już dziś nie wiemy, skąd weźmiemy węgiel

W roku 2030 udział węgla kamiennego i brunatnego w miksie energetycznym Polski wyniesie przynajmniej 60 proc. Na pytanie, skąd wówczas weźmiemy węgiel, który będą spalać polskie elektrownie, trzeba odpowiedzieć już dziś.

Oto cała prawda o polskim węglu

NIK oceniający ostatnią dekadę polskiego górnictwa wskazał na fundamentalną prawdę o jego ówczesnym stanie. Teraz, gdy branża powoli odzyskuje równowagę, warto poświęcić nieco uwagi konstatacjom kontrolerów - by uniknąć tamtych(...)

Digitalizacja górnictwa: świat nam ucieka!

Digitalizacja to proces, który warto prowadzić nie dla idei, ale ze względu na duże korzyści. Jak szacujemy, globalnie w sektorze górniczym digitalizacja może przynieść 370 mld dol. wartości dodanej. Trzeba działać szybko - radzi Tomasz(...)

Maszyny górnicze w dobie czwartej rewolucji przemysłowej

Większość nowoczesnych przedsiębiorstw doskonale rozumie, że konkurencyjność rynkowa zależy dziś od sukcesywnego podnoszenia wydajności procesów produkcyjnych. Cel ten najefektywniej osiąga się poprzez zwiększenie automatyzacji(...)

Smog jako szansa

Po zimie smog utracił medialną atrakcyjność. Nie zaprzestano jednak - na szczeblu rządowym i samorządowym - prac nad mechanizmami ograniczającymi smogowe zagrożenie. To szansa dla sektora ciepłowniczego.

Zbyt dobrze im szło - przypadki firm na biznesowym wirażu

Świetne wyniki, pełny portfel zamówień, nadzieje na wzrost zysków... Nagle wielkie problemy - aż po widmo upadłości. Fatum? A może wybujałe ambicje?

Wspólna energia Europy

Aktywne umacnianie - poprzez wsparcie finansowe - pozycji węgla w koszyku energetycznym unijnych państw członkowskich byłoby sprzeczne z celami klimatycznymi UE - podkreśla Maroš Šefčovič, komisarz ds. unii energetycznej, gość(...)

Minister Tchórzewski, gość EEC 2017, o polskiej elektroenergetyce w Europie

Trudno sobie wyobrazić, że rozbicie niezależności energetycznej Polski jest w interesie państw europejskich. To leży w interesie Rosji i widać to wyraźnie - twierdzi Krzysztof Tchórzewski, minister energii, w rozmowie z Jerzym Dudałą.

Firma Komatsu przejmuje firmę Joy Global, aby poszerzyć działania w branży górniczej

Firma Joy Global Inc. zmieni nazwę na Komatsu Mining Corp., jej siedzibą pozostanie Milwaukee w stanie Wisconisn (USA)

Jakość i innowacje w firmach Grupy Kapitałowej FTT Wolbrom S.A.

EKO - krążnik produkcji SAG Sp. z o.o. - wyznacznikiem jakości i innowacji w dobie optymalizacji kosztów transportu.

FTT Wolbrom - Firma ze wspaniałą historią, która tu i teraz buduje pomyślną przyszłość

FTT Wolbrom S.A. to jedno z najstarszych w Polsce przedsiębiorstw zajmujące się produkcją wyrobów gumowych. Firma jako pierwsza w Polsce wprowadziła na rynek taśmy trudnopalne dla górnictwa podziemnego. Do tej pory branża górnicza, zarówno(...)

 KOPALNIE
Nazwa firmy
Branża
Region

POLECAMY W SERWISACH