POLSKIE KOPALNIE

Ośrodek OBAC będzie przeprowadzać kontrolne badania przewodów hydraulicznych dla Kompani Węglowej

Laboratorium LABOREx będące częścią struktury Ośrodka OBAC wygrało przetarg na wykonywanie badań kontrolnych przewodów hydraulicznych, stosowanych w systemach starowania maszyn i urządzeń pracujących w podziemnych wyrobiskach zakadów(...)

Węgiel na równi pochyłej?

143,8 mln zł straty wygenerowane przez polskie górnictwo węgla kamiennego w pierwszym kwartale 2014 roku mówi samo za siebie. Potrzeba działań strategicznych dotyczących całego sektora staje się coraz bardziej paląca.

Nowa kategoryzacja zagrożenia wybuchem pyłu węglowego w podziemnych zakładach górniczych

W ramach strategicznego projektu badawczego "Poprawa bezpieczeństwa pracy w kopalniach", w okresie od września 2011 r. do sierpnia 2012 r. wykonano zadanie badawcze nr 1 "Opracowanie nowej kategoryzacji zagrożeń naturalnych w podziemnych(...)

Ogień z wodą?

Famur zamierzający konsolidować branżę producentów maszyn dla górnictwa wystąpił z propozycją dotyczącą połączenia z Kopeksem. Korzyści biznesowe byłyby warte uwagi. A jednak szanse na fuzję są nikłe...

Ochrona zabytków a działalność górnicza

Zabytki archeologiczne stanowią jedno z istotniejszych źródeł naszej wiedzy o przeszłości. Nie może więc dziwić, iż znajdują się pod szczególną ochroną obowiązujących przepisów prawa. Skutkuje to tym, iż bardzo często ich odkrycie(...)

Recepty dla polskiego górnictwa

W trudnym dla górnictwa czasie rośnie skłonność do stanowczych, niekiedy trudnych decyzji. A bez nich przyszłość polskiego węgla nadal malować się będzie w ciemnych barwach.

Węgiel tanio sprzedam

Kłopoty energetyki opartej na węglu kamiennym i mniejsza produkcja stali - górnictwo musi sobie radzić w sytuacji silnego spadku popytu na węgiel.

Ceny szukają dna

Nie spełniły się ubiegłoroczne prognozy zatrzymania spadku światowych cen węgla. Jest źle, a dna nie widać.

GRÜNEWALD GMBH - dążenie do optimum

Grünewald GmbH, dążenie do optimum Od 12 lat Grünewald GmbH produkuje w swojej siedzibie w Niemczech iskrobezpieczną technikę pomiarową do zastosowania podziemnego. W tym czasie inżynierowie optymalizowali stale dostępną technikę(...)

Jacek Majchrowski, prezydent Krakowa

Pomysł wprowadzenia zakazu stosowania węgla jako domowego opału poruszył samorządowców, ekologów i górników

Adam Gorszanów, prezes Izby Gospodarczej Sprzedawców Polskiego Węgla

Pomysł wprowadzenia zakazu stosowania węgla jako domowego opału poruszył samorządowców, ekologów i górników

Dariusz Szwed, przewodniczący Rady Programowe j Zielonego Instytutu

Pomysł wprowadzenia zakazu stosowania węgla jako domowego opału poruszył samorządowców, ekologów i górników

Węgiel w ciężkich czasach

Spadek cen, wzrost kosztów wydobycia, kłopoty ze zbytem - polskie górnictwo węgla kamiennego mierzy się z problemami, które wymagają szczególnej aktywności. Pytanie o poprawę koniunktury pozostaje bez odpowiedzi.

Stan gospodarki odbija się na rynku energii

Polska elektroenergetyka odczuwa spowolnienie krajowej gospodarki. Spada zużycie i ceny energii elektrycznej. Zyski jej producentów w roku 2013 będą mniejsze niż w 2012.

 KOPALNIE
Nazwa firmy
Branża
Region

POLECAMY W SERWISACH