POLSKIE KOPALNIE

Kruszywa łamane w likwidacji wielkowymiarowych płytkich pustek podziemnych

Przy pracach zabezpieczających powierzchnię terenu narażoną na występowanie deformacji nieciągłych, takich jak wypełnianie płytkich pustek podziemnych oraz likwidacja starych zrobów i wyrobisk górniczych, stosowane są powszechnie(...)

Polski węgiel wciąż w tarapatach. Gdzie to światełko w tunelu?

W węglowych spółkach realizuje się procesy restrukturyzacyjne z założeniem minimalizacji ich kosztów społecznych. Czy uda się wyprowadzić branżę na prostą bez odejścia od wydobycia w miejscach, gdzie od lat mnożą się straty?

Czarny rok węgla

Rok 2015 upłynął na globalnym rynku węgla kamiennego pod znakiem spadku produkcji i dalszej obniżki cen. Pierwsza połowa roku 2016 przyniosła nadzieję na powrót koniunktury.

Wykuwanie strategii

Ponad 1,5 bln zł ze środków publicznych pochłonie realizacja rządowej Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. Ma skierować polską gospodarkę na nowe tory. Gdzie jest stacja docelowa i jakie są warunki podróży?

Ranking 800 firm przemysłowych w Polsce

Spadły przychody i zyski firm przemysłowych, nie ma jednak mowy o załamaniu. Polska gospodarka w niestabilnym globalnym otoczeniu rośnie w niezłym, równym tempie, a sytuacja w sektorze przemysłowym wygląda dobrze.

Paweł Borys: Polski Fundusz Rozwoju to nie moloch

Zasadnicza wartość PFR dla przedsiębiorców to połączenie różnych instrumentów w pakiety usług i produktów dostępnych w jednym miejscu - wskazuje prezes zarządu Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys w rozmowie z Jackiem Ziarno.

Projektowanie niezawodnego wyposażenia maszyn

Przez ostatnie dziesięciolecia układy sterowania maszyn górniczych znacząco się zmieniły. Proces ten był i nadal jest efektem rozwoju i dostępności coraz bardziej zaawansowanej techniki oraz potrzeby zagwarantowania jeszcze większego(...)

Gwarancja stabilnej pozycji

Fabryka Taśm Transporterowych należy do jednych z największych i najbardziej znanych  producentów wyrobów gumowych w Polsce i Europie. Wolbromską firmę cechuje zarówno produkcyjne doświadczenie, jak i nowoczesność stosowanych(...)

Filar polskiej energetyki - ale jak długo?

Jeszcze długo pozostanie filarem polskiej energetyki, ale jego znaczenie będzie systematycznie spadać. Spółki węglowe już o tym wiedzą.

Układ na przodku

Cel wskazano taki: z końcem 2017 roku Polska Grupa Górnicza ma zamknąć swój bilans na "zero plus". Łatwo na pewno nie będzie...

Złe prognozy dla surowców energetycznych

Nie ma dobrych prognoz dla surowców energetycznych. Węgiel kamienny i gaz znacznie staniały. A biomasa znalazła się na kolejnym regulacyjnym zakręcie - ale z szansą na poprawę koniunktury.

Czujniki do zadań specjalnych

Oferta czujników jest bardzo bogata i zróżnicowana, dlatego pojęcie czujników do zadań specjalnych jest bardzo szerokie. W zależności od branży, pod tym określeniem mogą kryć się zupełnie odmienne produkty.

Zastosowanie naziemnego skaningu laserowego w badaniu górniczych obiektów inżynierskich

Przemysł wydobywczy od zawsze zainteresowany był wdrażaniem nowoczesnych technologii, które pozwalałyby na zwiększenie wydobycia przy jednoczesnym podniesieniu bezpieczeństwa funkcjonowania kopalni. Działy miernicze kopalń również wpisują(...)

 KOPALNIE
Nazwa firmy
Branża
Region

POLECAMY W SERWISACH