POLSKIE KOPALNIE

Nowa kategoryzacja zagrożenia wybuchem pyłu węglowego w podziemnych zakładach górniczych

W ramach strategicznego projektu badawczego "Poprawa bezpieczeństwa pracy w kopalniach", w okresie od września 2011 r. do sierpnia 2012 r. wykonano zadanie badawcze nr 1 "Opracowanie nowej kategoryzacji zagrożeń naturalnych w podziemnych(...)

Ogień z wodą?

Famur zamierzający konsolidować branżę producentów maszyn dla górnictwa wystąpił z propozycją dotyczącą połączenia z Kopeksem. Korzyści biznesowe byłyby warte uwagi. A jednak szanse na fuzję są nikłe...

Ochrona zabytków a działalność górnicza

Zabytki archeologiczne stanowią jedno z istotniejszych źródeł naszej wiedzy o przeszłości. Nie może więc dziwić, iż znajdują się pod szczególną ochroną obowiązujących przepisów prawa. Skutkuje to tym, iż bardzo często ich odkrycie(...)

Recepty dla polskiego górnictwa

W trudnym dla górnictwa czasie rośnie skłonność do stanowczych, niekiedy trudnych decyzji. A bez nich przyszłość polskiego węgla nadal malować się będzie w ciemnych barwach.

Węgiel tanio sprzedam

Kłopoty energetyki opartej na węglu kamiennym i mniejsza produkcja stali - górnictwo musi sobie radzić w sytuacji silnego spadku popytu na węgiel.

Ceny szukają dna

Nie spełniły się ubiegłoroczne prognozy zatrzymania spadku światowych cen węgla. Jest źle, a dna nie widać.

GRÜNEWALD GMBH - dążenie do optimum

Grünewald GmbH, dążenie do optimum Od 12 lat Grünewald GmbH produkuje w swojej siedzibie w Niemczech iskrobezpieczną technikę pomiarową do zastosowania podziemnego. W tym czasie inżynierowie optymalizowali stale dostępną technikę(...)

Jacek Majchrowski, prezydent Krakowa

Pomysł wprowadzenia zakazu stosowania węgla jako domowego opału poruszył samorządowców, ekologów i górników

Adam Gorszanów, prezes Izby Gospodarczej Sprzedawców Polskiego Węgla

Pomysł wprowadzenia zakazu stosowania węgla jako domowego opału poruszył samorządowców, ekologów i górników

Dariusz Szwed, przewodniczący Rady Programowe j Zielonego Instytutu

Pomysł wprowadzenia zakazu stosowania węgla jako domowego opału poruszył samorządowców, ekologów i górników

Węgiel w ciężkich czasach

Spadek cen, wzrost kosztów wydobycia, kłopoty ze zbytem - polskie górnictwo węgla kamiennego mierzy się z problemami, które wymagają szczególnej aktywności. Pytanie o poprawę koniunktury pozostaje bez odpowiedzi.

Stan gospodarki odbija się na rynku energii

Polska elektroenergetyka odczuwa spowolnienie krajowej gospodarki. Spada zużycie i ceny energii elektrycznej. Zyski jej producentów w roku 2013 będą mniejsze niż w 2012.

Przetwarzanie węgla do paliw silnikowych

Propagowaniu zastępowania oleju opałowego węglem w ogrzewaniu sektora komunalno-bytowego sprzyja oczywiście wzrost cen ropy, ale w naszym kraju dodatkowo perspektywa znacznej podwyżki akcyzy na lekki olej opałowy.

Bogdanka ma się dobrze

Lubelski Węgiel Bogdanka osiąga dobre wyniki. Jednak by spółka mogła się dalej rozwijać, będzie musiała sięgnąć po nowe pokłady węgla. A to już wymaga sporego wysiłku...

 KOPALNIE
Nazwa firmy
Branża
Region

POLECAMY W SERWISACH