POLSKIE KOPALNIE

Akcja w kopalni Wujek: trwa montaż kombajnu i przygotowania do odwiertu

Ratownicy poszukujący już czwartą dobę dwóch górników zaginionych po wstrząsie w kopalni Wujek, kontynuują montaż kombajnu, za pomocą którego ma być wykonany chodnik obok zaciśniętego miejsca. Podczas nocnych prac natrafili na(...)

Edward Szlęk, nowy prezes JSW: skromny menedżer dużego formatu

Po wyborze Edwarda Szlęka na prezesa zarządu Jastrzębskiej Spółki Węglowej w środowisku górniczym wskazywano, że to menedżer z dużym doświadczeniem, znający realia rynku węgla koksowego i koksu.

Tauron nie rozmawia o przejęciu KWK Brzeszcze bezpośrednio od KW

Tauron nie prowadzi rozmów o przejęciu KWK Brzeszcze bezpośrednio od Kompanii Węglowej - poinformował prezes Tauronu Dariusz Lubera.

Tauron: nowe złoże w kopalni wapienia Czatkowice

W należącej do grupy Tauron Kopalni Wapienia Czatkowice ruszyły prace związane z przygotowaniem terenu pod wydobycie z nowego złoża. Inwestycja, zlokalizowana na obszarze ok. 50 hektarów, gwarantuje możliwość wydobycia w kopalni do 2060 r.

J. Zagórowski, były prezes JSW: Szlęk gwarantuje kontynuację

Często zasięgałem opinii Edwarda Szlęka z racji jego olbrzymiego doświadczenia - zaznacza w rozmowie z portalem wnp.pl Jarosław Zagórowski, były prezes Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

W. Czerkawski, ZZGwP: przed nowym szefem JSW trudne zadanie

Mamy nadzieję, że akcje JSW będą zwyżkować w miarę jak nowy prezes tej spółki będzie ją porządkował i uzdrawiał - mówi dla portalu wnp.pl Wacław Czerkawski, wiceprzewodniczący Związku Zawodowego Górników w Polsce.

Janusz Steinhoff: przed Edwardem Szlękiem wielkie wyzwania

Będzie dobrze, kiedy Edward Szlęk zdoła przekonać partnerów społecznych do tego, że trzeba podejmować wiele decyzji, w tym także i tych trudnych - mówi dla portalu wnp.pl Janusz Steinhoff, były wicepremier i minister gospodarki.

Jerzy Markowski: Rada JSW doceniła dorobek Edwarda Szlęka

Edward Szlęk nie jest człowiekiem z zewnątrz i jest osobą z olbrzymim dorobkiem zawodowym - mówi dla portalu wnp.pl Jerzy Markowski, były wiceminister gospodarki.

Szlęk: produkcja JSW Koks wyniesie 3,8 mln ton

Planowany poziom produkcji JSW Koks na 2015 r. to 3,8 mln ton koksu. Wykonanie będzie prawdopodobnie o ok. 75 tys. ton mniejsze, ponieważ o tyle spadła produkcja na skutek strajku w Jastrzębskiej Spółce Węglowej - mówi wnp.pl Edward Szlęk(...)

Edward Szlęk nowym prezesem JSW

20 kwietnia 2015 roku Rada Nadzorcza JSW SA jednogłośnie podjęła uchwałę o powołaniu z dniem 27 kwietnia Edwarda Szlęka na stanowisko prezesa Zarządu JSW - głosi komunikat spółki.

Prezydent Zabrza: Program dla Śląska to program dla Polski

Samorządowcy czekają na program dla Śląska, potrzeba jest nie tylko restrukturyzacja górnictwa. Gospodarka, przemysł są podstawą działania naszego regionu, dlatego trzeba w tym obszarze zaproponować nowe rozwiązania - mówi w wywiadzie dla(...)

Indie szansą dla polskiego zaplecza górniczego

Stawiające na rozwój energetyki węglowej Indie mogą stać się znaczącym odbiorcą polskiej technologii górniczej. Byłaby to znaczna pomoc dla naszych firm zaplecza górniczego, dla których polskich rynek się kurczy.

Chcą wyrugować węgiel. Nie pozwólmy na to

Banki są nieprzychylne węglowi jako paliwu. Wskazują, że z powodu wysokiej emisyjności dwutlenku węgla nie będą przez nie finansowane inwestycje wykorzystujące do produkcji energii węgiel kamienny i brunatny.

Władze resortu skarbu spotkały się ze związkami energetyków i górników

18 marca 2015 r. odbyło się spotkanie ministra skarbu państwa, Włodzimierza Karpińskiego, z przedstawicielami organizacji związkowych działających w firmach w nadzorze Skarbu Państwa, w którym udział wzięli także wiceministrowie(...)

Fundusz Aviva ma już 15,16 proc. akcji Bogdanki

Aviva Powszechne Towarzystwo Emerytalne Aviva BZ WBK przekroczyło poziom 15 proc. akcji kopalni Bogdanka. Fundusz jest największym akcjonariuszem Bogdanki.

 KOPALNIE
Nazwa firmy
Branża
Region

POLECAMY W SERWISACH