POLSKIE KOPALNIE

Firma Komatsu przejmuje firmę Joy Global, aby poszerzyć działania w branży górniczej

Firma Joy Global Inc. zmieni nazwę na Komatsu Mining Corp., jej siedzibą pozostanie Milwaukee w stanie Wisconisn (USA)

Jakość i innowacje w firmach Grupy Kapitałowej FTT Wolbrom S.A.

EKO - krążnik produkcji SAG Sp. z o.o. - wyznacznikiem jakości i innowacji w dobie optymalizacji kosztów transportu.

FTT Wolbrom - Firma ze wspaniałą historią, która tu i teraz buduje pomyślną przyszłość

FTT Wolbrom S.A. to jedno z najstarszych w Polsce przedsiębiorstw zajmujące się produkcją wyrobów gumowych. Firma jako pierwsza w Polsce wprowadziła na rynek taśmy trudnopalne dla górnictwa podziemnego. Do tej pory branża górnicza, zarówno(...)

Stara idea w nowym wykonaniu

KGS-245N to model kombajnu ścianowego produkcji FAMUR S.A., który wyróżniono w styczniowym konkursie Górniczy Sukces Roku. Jak to możliwe, że znana od lat maszyna została uhonorowana za innowacyjność? Okazuje się, że ten sprawdzony i(...)

Rynek węgla - co wzrośnie, to spadnie

Wysoki wzrost cen węgla energetycznego i koksowego obserwowany w 2016 roku na rynkach światowych, najpewniej zostanie skorygowany w dół, bo tylko kwestią czasu jest zrównoważenie podaży i popytu.

Zmiany wprowadzone w dyrektywach Nowego Podejścia

Szczegółowe obowiązki podmiotów gospodarczych, elementy deklaracji zgodności UE, wymagania dotyczące dokumentacji technicznej, przyznawania akredytacji czy określania sankcji karnych za wprowadzenie na rynek produktów niezgodnych z(...)

Skanowanie 3D w automatyzacji pomiarów współrzędnościowych organów roboczych maszyn urabiających

Maszyny urabiające należą do podstawowej grupy maszyn roboczych stosowanych w górnictwie podziemnym i powierzchniowym. W przypadku maszyn urabiających na zasadzie skrawania proces urabiania realizowany jest za pomocą organów roboczych(...)

Kto wygra na górniczym zapleczu?

Zarządy spółek, które kiedyś żyły głównie z tego, co sprzedały firmom górniczym, nie mają złudzeń: tak jak było, nie będzie już nigdy. Na rynku pozostaną ci, którzy wymyślą się całkiem na nowo.

Czas przełomu

W polskim sektorze węgla kamiennego brakuje stabilności. Przyszły rok będzie decydujący dla działań restrukturyzacyjnych. Konferencja Górnictwo 2016 przyniosła pełny obraz branży w przełomowym momencie.

Niczego nie ukrywać

- Zakładam, że w latach 2019-21 musi ruszyć budowa przynajmniej jednej kopalni. A w ciągu kolejnych pięciu lat - jeszcze dwóch - zaznacza Krzysztof Tchórzewski, minister energii, w rozmowie z Jerzym Dudałą.

W "gumowej" fabryce... tkaniny techniczne

Wśród rodzimych producentów taśm transporterowych wolbromska spółka FTT zajmuje miejsce szczególne. To jedyna w kraju fabryka, w której wytwarza się obydwa istotne komponenty taśm: gumę i tkaninę techniczną. Owa swoista produkcyjna(...)

Oznakowanie urządzeń przeznaczonych do pracy w strefach zagrożonych wybuchem

Ze względów bezpieczeństwa producent, wprowadzając na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego urządzenie przeznaczone do pracy w strefach zagrożonych wybuchem, musi spełniać szereg zasadniczych wymagań zgodnie z „Dyrektywami Nowego(...)

Na wielu frontach

- W coraz mniejszym stopniu opieramy się na silnych indywidualnościach, a w coraz większym - na dobrze dobranych zespołach osób, których kompetencje się uzupełniają - mówi Jerzemu Dudale Tomasz Domogała, właściciel spółki TDJ.

Nawęglanie energii

W ciągu ostatnich miesięcy w sektorze elektroenergetycznym dokonuje się mała rewolucja: mamy łączenie górnictwa z energetyką, nowe strategie i plany inwestycyjne, nowe technologie.

Ostatnia taka szychta

Dziś problemem naszego górnictwa jest nadpodaż węgla kamiennego. Ale za jakieś 30 lat jego krajowe zasoby się wyczerpią....

 KOPALNIE
Nazwa firmy
Branża
Region

POLECAMY W SERWISACH