Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Kompanijna Solidarność: do Nowej KW powinno trafić 11 kopalń

Autor: WNP.PL (Jerzy Dudała)
16-12-2015 11:38
Kompanijna Solidarność: do Nowej KW powinno trafić 11 kopalń

Solidarność KW opowiada się za pełną realizacją porozumienia z 17 stycznia 2015 roku.

Fot. PTWP (Andrzej Wawok)

Zakładowa Organizacja Koordynacyjna NSZZ Solidarność Kompanii Węglowej podkreśla, że do tzw. Nowej Kompanii Węglowej powinno wejść 11 kopalń oraz 4 zakłady. Inaczej może dojść do niepokojów społecznych.

Solidarność z Kompanii Węglowej wystosowała pismo do ministra energii Krzysztofa Tchórzewskiego.
Związkowcy niepokoją się o to, że instytucje finansowe, z którymi prowadzone są negocjacje dotyczące finansowania restrukturyzacji górnictwa, postulowały włączenie do tzw. Nowej Kompanii Węglowej jedynie siedmiu kopalń, a nie wszystkich jedenastu.

Dziewiątego grudnia, w trakcie posiedzenia sejmowej Komisji ds. Energii i Skarbu Państwa, minister energii Krzysztof Tchórzewski powiedział, że przedstawiciele instytucji finansowych, z którymi prowadzone są rozmowy o finansowaniu restrukturyzacji górnictwa, oczekiwali włączenia do tzw. Nowej KW tylko siedmiu kopalń, a nie jedenastu.

Przedstawiciele kompanijnej Solidarności są przeciwni rozwiązaniom, które zmierzałyby do rozdziału kopalń Kompanii Węglowej między różne podmioty gospodarcze. Wskazują, że tego typu posunięcia mogłyby spowodować niepokoje społeczne.

Solidarność KW opowiada się za pełną realizacją porozumienia z 17 stycznia 2015 roku.

Poniżej prezentujemy treść pisma wystosowanego przez kompanijną Solidarność do ministra energii Krzysztofa Tchórzewskiego.

„Zakładowa Organizacja Koordynacyjna NSZZ Solidarność Kompanii Węglowej SA stoi na stanowisku, że Nowa Kompania Węglowa zgodnie z treścią i intencją Porozumienia zawartego pomiędzy stroną rządową, Międzyzwiązkowym Komitetem Protestacyjno-Strajkowym, zakładowymi organizacjami związkowymi działającymi w Kompanii Węglowej SA oraz zarządami Spółki Restrukturyzacji Kopalń SA, Kompanii Węglowej SA, Węglokoks SA z dnia 17 stycznia 2015 roku powinna powstać na bazie 11 kopalń i 4 zakładów w połączeniu ze spółkami energetycznymi jako inwestorem strategicznym.

Powiązanie Nowej Kompanii Węglowej ze spółkami energetycznymi i innymi spółkami sektora paliwowo energetycznego odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo energetycznego państwa pozwoli stworzyć stabilne miejsca pracy i perspektywę zrównoważonego rozwoju zarówno w kopalniach, jak i w energetyce.

W polskich elektrowniach spalany będzie polski węgiel z korzyścią dla odbiorców energii w Polsce, zapewniając niezależność energetyczną kraju.

Inne rozwiązania zakładające dalszy rozdział kopalń po różnych podmiotach gospodarczych spowodować mogą niepotrzebne nikomu niepokoje społeczne” - zaznaczyli w piśmie związkowcy z kompanijnej Solidarności.

Jerzy Dudała

KOMENTARZE (18)
SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


44 648 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu
  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP