PARTNER PORTALU partner portalu wnp.pl
Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Kompania Węglowa: wiele ważnych inwestycji

Autor: wnp.pl (Jerzy Dudała)
02-07-2012 09:00
Kompania Węglowa: wiele ważnych inwestycji

Kompania Węglowa na realizację programu inwestycyjnego w latach 2003-2011 poniosła nakłady w wysokości ponad 6,5 mld zł, natomiast w latach 2012-2020 planuje zainwestować ponad 11,6 mld zł.

Struktura wydatków w spółce wykazuje, że kopalnie inwestują głównie w wyrobiska górnicze oraz w maszyny i urządzenia.
Kompania odnotowuje systematyczny wzrost wskaźnika inwestowania (nakłady/wydobycie) - w 2020 roku wskaźnik ten będzie ponad 3-krotnie wyższy od osiągniętego w 2003 roku.

Udział nakładów inwestycyjnych związanych z zapewnieniem wysokiego poziomu bezpieczeństwa w kopalniach w nakładach ogółem w spółce przekracza 50 proc.

Realizowane w Kompanii Węglowej inwestycje uwzględniają następujące istotne kierunki i działania:
zwiększanie bazy zasobowej węgla, udostępnianie partii złóż węgla z uwzględnieniem zakładanej wielkości i struktury wydobycia (w tym: budowy poziomów wydobywczych, pogłębianie, modernizacje szybów wydobywczych i wentylacyjnych wraz z ich uzbrojeniem), stabilizowanie frontu wydobywczego i koncentracja wydobycia węgla, umożliwiające dostosowywanie zdolności produkcyjnych do potrzeb rynku, poprawa jakości węgla, zwiększanie zakresu jego wzbogacania, poprawa stanu bezpieczeństwa i warunków pracy w kopalniach, rozpoznawanie i zwalczanie zagrożeń naturalnych, poprawa warunków klimatycznych w rejonie ścian (w tym systemy klimatyzacji dołowych), rozwój przewozu załogi do ścian i przodków, poprawa stanu technicznego majątku produkcyjnego - jego modernizowanie i unowocześnianie, zagospodarowanie metanu w silnikach gazowych, minimalizowanie niekorzystnego oddziaływania kopalń na środowisko naturalne, dywersyfikacja działalności firmy obejmująca budowę elektrowni opalanej węglem kamiennym.

W 2012 roku nakłady inwestycyjne wyniosą prawie 1,2 mld zł.

W ramach głównych przedsięwzięć związanych z udostępnianiem zasobów węgla sukcesywnie realizowane są inwestycje w zakresie drążenia wyrobisk górniczych, w tym w szczególności dotyczące budowy i rozbudowy poziomów wydobywczych, poprawy systemów wentylacji kopalń, jak również pogłębiania szybów.

W zakresie wyrobisk górniczych planowane nakłady na 2012 rok wynoszą 190,7 mln zł.

Realizacja zaplanowanych inwestycji wpłynie na ograniczenie zakresu prowadzenia eksploatacji węgla kamiennego poniżej poziomów udostępnienia złoża.SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


54 979 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu
  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP