PARTNER PORTALU partner portalu wnp.pl
partner portalu wnp.pl
Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Kompania Węglowa otrzymała koncesję

Autor: wnp.pl (Jerzy Dudała)
31-10-2012 12:13
Kompania Węglowa otrzymała koncesję
Fot. PTWP (Andrzej Wawok)

22 października minister środowiska udzielił Kompanii Węglowej koncesji na rozpoznawanie węgla kamiennego w rejonie Pawłów.

Chodzi o koncesję nr 29/2012/p na rozpoznawanie węgla kamiennego w rejonie Pawłów (część złoża Chełm II) położonego na terenie miasta Rejowiec Fabryczny i gmin: Rejowiec, Rejowiec Fabryczny i Siedliszcze w województwie lubelskim.
Minister środowiska udzielił koncesji na okres 5 lat od daty jej wydania, czyli do dnia 22 października 2017 roku.

Od szeregu lat Kompania Węglowa prowadzi analizy związane z oceną, perspektywami i możliwościami poszerzenia posiadanej bazy zasobowej o zasoby złóż dotychczas górniczo niezagospodarowanych.

W ramach tych działań, w kwietniu 2012 roku, rozpoczęte zostały prace nad pozyskaniem koncesji na rozpoznawanie złoża węgla kamiennego w rejonie Lubelskiego Zagłębia Węglowego.

Po wnikliwej analizie dostępnych materiałów archiwalnych do dalszych prac wytypowany został fragment udokumentowanego złoża węgla kamiennego Chełm II.

Na zlecenie Kompanii Węglowej Państwowy Instytut Geologiczny Oddział Górnośląski w Sosnowcu opracował projekt robót geologicznych, w którym wydzielony został najbardziej perspektywiczny do przyszłego zagospodarowania fragment złoża Chełm II określony jako rejon Pawłów, w którym szacuje się, że przedmiotem zagospodarowania górniczego może być około 185 mln ton zasobów węgla kamiennego.

Wskazano także zakres niezbędnych robót badawczych pozwalających na podniesienie stopnia rozpoznania budowy geologicznej złoża w rejonie Pawłów.

W ramach sporządzonego projektu robót geologicznych założono, że powyższy cel winno zapewnić wykonanie 8 powierzchniowych otworów badawczych o sumarycznej długości 7 000 m.

Udzielenie przez ministra środowiska 22 października 2012 roku Kompanii Węglowej koncesji Nr 29/2012/p to wynik końcowy złożonego w dniu 10 maja 2012 roku wniosku o udzielenie koncesji na rozpoznawanie złoża węgla kamiennego w rejonie Pawłów.

Uzyskanie przez KW koncesji osiągnięto również dzięki bardzo przychylnemu nastawieniu samorządów terytorialnych gmin powiatu chełmskiego na terenie których wykonywane będą prace wiertnicze.

Minister środowiska w udzielonej koncesji zobowiązał Kompanię Węglową do wielu działań, w tym do: rozpoczęcia działalności określonej koncesją w terminie do 6 miesięcy od jej otrzymania, przesyłania w terminach kwartalnych sprawozdań pisemnych z działalności objętej koncesją, przedstawiania w okresach corocznych raportów z prowadzonych prac (zawierających omówienie wykonanych prac wraz z przedstawieniem lokalizacji zrealizowanych prac terenowych, uzyskanych w wyniku badań parametrów oraz stanu zaawansowania prac będących w trakcie realizacji), przekazywania do Centralnego Laboratorium Geologicznego nie mniej niż jednej drugiej objętości uzyskanych próbek geologicznych, a także wniesienia stosownych opłat z tytułu udzielonej koncesji i umowy o ustanowienie użytkowania górniczego na rzecz Skarbu Państwa, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz poszczególnych gmin, na terenie których prowadzona będzie działalność.SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


53 135 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu
  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP