PARTNER PORTALU partner portalu wnp.pl
Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

KHW realizuje program dobrowolnych odejść

Autor: wnp.pl (Jerzy Dudała)
30-01-2014 09:20
KHW realizuje program dobrowolnych odejść
fot. PTWP (Andrzej Wawok)

W Katowickim Holdingu Węglowym uruchomią program dobrowolnych odejść dla pracowników powierzchni.

Konieczność ograniczania kosztów pracy nie związanych bezpośrednio z procesem produkcji, a także wyjście naprzeciw zainteresowaniu pracowników spowodowały, że w Katowickim Holdingu Węglowym zostaje po raz trzeci uruchomiony program dobrowolnych odejść dedykowany pracownikom powierzchni.
Chętnym do skorzystania z programu będzie wypłacona rekompensata w wysokości 70 000 zł brutto. Program obowiązywał będzie tylko przez jeden miesiąc - od 1 do 28 lutego 2014 roku.

Poprzednie edycje programu funkcjonowały w latach 2010 i 2011. Skorzystało z nich wtedy niemal 300 pracowników.

Pakiet został przyjęty przez zarząd KHW po przeprowadzeniu konsultacji z organizacjami związkowymi funkcjonującymi w spółce. Ponieważ tylko część organizacji związkowych zaakceptowała założenia i podpisała porozumienie dotyczące wprowadzenia trzeciej edycji programu, zarząd KHW postanowił wprowadzić program zgodnie z art. 3.4 Ustawy z dnia 13 marca 2003 roku o szczególnych zasadach rozwiązywania z pracownikami stosunków pracy z przyczyn niedotyczących pracowników.

Do skorzystania z instrumentów programu uprawnieni są pracownicy wszystkich zakładów KHW SA zatrudnieni na powierzchni w komórkach administracyjno-biurowych, którzy w aktualnym stanie prawnym posiadają lub nabędą do końca trwania programu uprawnienia do świadczenia przedemerytalnego według kryteriów określonych w ustawie z dnia 30 kwietnia 2004 r. o świadczeniach przedemerytalnych (Dz. U. z 2013 r. poz. 170) i w momencie odejścia posiadać dzielić ich będzie więcej niż 24 miesiące do nabycia uprawnień emerytalnych.

Zgodnie z ustawą o świadczeniach przedemerytalnych prawo do świadczenia przedemerytalnego przysługuje osobie, która:

- do dnia rozwiązania stosunku pracy z przyczyn dotyczących zakładu pracy, w którym była zatrudniona przez okres nie krótszy niż 6 m-cy ukończyła co najmniej 55 lat - kobieta i 60 lat - mężczyzna oraz posiada okres uprawniający do emerytury wynoszący co najmniej 30 lat dla kobiet i 35 lat dla mężczyzn, lub

- do dnia rozwiązania stosunku pracy z przyczyn dotyczących zakładu pracy, w którym była zatrudniona przez okres nie krótszy niż 6 m-cy, posiada okres uprawniający do emerytury wynoszący co najmniej 35 lat dla kobiet i 40 lat dla mężczyzn.

Z instrumentów PDO zgodnie z regulaminem skorzystać będą mogli pracownicy administracyjno-biurowych. W uzasadnionych przypadkach zarząd KHW na wniosek dyrekcji kopalń może wyrazić zgodę na skorzystanie z PDO przez pracowników innych grup pracujących na powierzchni.

Szczegółowych informacji dotyczących możliwości i trybu skorzystania z instrumentów Programu Dobrowolnych Odejść (3. edycja) udzielają koordynatorzy ds. pracowniczych w kopalniach spółki.

KOMENTARZE (1)

KOMENTARZE (1)
SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


43 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu
  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP