Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

JSW: zwiększyć rynkowe szanse, poszerzyć bazę zasobową

Autor: wnp.pl (Jerzy Dudała)
04-07-2017 09:52
JSW: zwiększyć rynkowe szanse, poszerzyć bazę zasobową
fot. PTWP

Naszym celem jest między innymi poszerzenie bazy zasobowej, chcielibyśmy produkować więcej, bo popyt na nasze produkty jest i będzie rósł. Widzimy ogromne perspektywy dla Jastrzębskiej Spółki Węglowej - podkreśla Daniel Ozon, p.o. prezesa JSW.

Obecnie Jastrzębska Spółka Węglowa jest największym producentem koksu i węgla koksowego w Europie. Jedyny czeski konkurent kończy produkcję, a póki Europa będzie produkowała stal - węgiel koksowy i koks będą potrzebne.
Na rynku węgla energetycznego oferta JSW jest tylko uzupełnieniem, a zatem zamierza ona  skoncentrować się na wydobyciu węgla koksowego. Pozwala on bowiem osiągać wyższe marże.  

Innowacje to konieczność


Zamierzenie jest takie, by kopalnie JSW produkowały więcej węgla koksowego, który ma stanowić 85 proc. całości produkcji. Ważna będzie produkcja węgla koksowego pod zmieniające się potrzeby jakościowe własnych koksowni, ale również pod wzrastające oczekiwania kontrahentów w zakresie jak najlepszych  parametrów koksotwórczych, najistotniejszych w procesie produkcji koksu. Oferowany przez JSW koks musi też musi być coraz lepszej jakości. 

Górnictwo jest przemysłem globalnym, a problemy w tej branży na całym świecie są do siebie zbliżone. W trakcie konferencji International Mining Forum, która odbyła się w JSW, wiele mówiono między innymi o innowacjach.

Naukowcy, praktycy i prezesi firm zwracali uwagę, że bez tego rozwój branży wydobywczej jest praktycznie niemożliwy. Również przed JSW stoją ogromne wyzwania, aby w momencie dekoniunktury i gwałtownych zmian na rynku cen surowców spółka mogła przetrwać.

I tak - w kolejnych latach JSW chce stworzyć zespół, który aktywnie będzie prowadził dialog ze światem nauki i przemysłu a także zajmie się pozyskiwaniem zewnętrznych źródeł finansowania. Tego jednak trzeba się nauczyć, tym bardziej, że do tej pory spółka była odcięta od takiego sposobu finansowania.

Po roku 2020 otwiera się szansa na pozyskanie sporej liczby środków zewnętrznych na badania, innowacje i rozwój. To zadania między innymi dla nowo powołanej spółki JSW Innowacje. Nowopowstały podmiot, o czym informował już portal wnp.pl, stanie się kompleksowym zapleczem badawczo-rozwojowym całej grupy kapitałowej.

JSW Innowacje będzie wspierała podstawową działalność Grupy JSW, czyli produkcję i przeróbkę węgla oraz produkcję koksu.

Jastrzębskiej Spółki Węglowej nie byłoby bez ludzi. Trzeba jednak patrzeć długofalowo i zapewnić zwłaszcza młode osoby, że Jastrzębska Spółka Węglowa jest stabilnym i przyszłościowym pracodawcą. Zakłady JSW będą potrzebować osób, które znają się na nowoczesnych technologiach, ponieważ automatyka, informatyka, nowoczesne maszyny, to dziś spore wyzwanie dla branży wydobywczej.

NA GIEŁDZIE


SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


POLSKA I ŚWIAT

31 935 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

720 471 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 936 ofert w bazie

2 782 262 ofert w bazie


397 662 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNERZY

  • partner serwisu
  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP