PARTNER PORTALU partner portalu wnp.pl
Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

JSW: więcej czasu na poukładanie restrukturyzacji finansowej

Autor: WNP.PL (Jerzy Dudała)
01-12-2015 17:25
JSW: więcej czasu na poukładanie restrukturyzacji finansowej
Fot. Fotolia

Zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej poinformował, że 30 listopada br. zawarto aneks do umowy o dalszej współpracy z 24 września 2015 roku.

Zawarto aneks między JSW oraz Powszechną Kasą Oszczędności Bank Polski SA, Bankiem Gospodarstwa Krajowego, ING Bankiem Śląskim SA i PZU Funduszem Inwestycyjnym Zamkniętym Aktywów Niepublicznych BIS 1 - jako obligatariuszami posiadającymi obligacje wyemitowane przez JSW na podstawie programu emisji ustanowionego umową programu emisji z 30 lipca 2014 roku.
Na podstawie aneksu obligatariusze zobowiązali się w okresie obowiązywania Umowy o Dalszej Współpracy m.in. do: dalszego powstrzymania się od wykonania swoich praw wynikających z możliwości żądania wcześniejszego wykupu obligacji z uwagi na brak dokonania przez spółkę emisji obligacji na międzynarodowych rynkach kapitałowych do dnia 30 lipca 2015 roku, lecz nie zrzekli się tego uprawnienia; uzgodnienia scenariusza restrukturyzacji zadłużenia JSW i grupy kapitałowej JSW poprzez zawarcie umowy restrukturyzacyjnej w terminie do 30 czerwca 2016 oraz podjęcia innych działań, w tym uzgodnienia i podpisania, na zasadach należytej staranności, w terminie określonym w ramach okresu obowiązywania Umowy o Dalszej Współpracy, listy kluczowych postanowień i warunków umowy restrukturyzacyjnej dotyczącej zadłużenia JSW oraz spółek z grupy kapitałowej JSW.

Ponadto JSW zobowiązała się wobec obligatariuszy do podjęcia szeregu dodatkowych działań w okresie obowiązywania Umowy o Dalszej Współpracy w terminach szczegółowo określonych w tej umowie.

Jeżeli Umowa Restrukturyzacyjna nie wejdzie w życie do 1 lipca 2016 r. JSW będzie zobowiązana dokonać wcześniejszego wykupu części obligacji od wszystkich obligatariuszy na warunkach i terminach określonych w Umowie o Dalszej Współpracy.

Zgodnie z postanowieniami aneksu, Umowa o Dalszej Współpracy obowiązuje do upływu wcześniejszej z następujących dat: 30 czerwca 2016 roku; daty, w której jakakolwiek strona wypowie umowę w związku z wystąpieniem przypadków naruszenia wskazanych w Umowie o Dalszej Współpracy; lub daty zawarcia Umowy Restrukturyzacyjnej.

Na podstawie Aneksu Spółka zobowiązała się wobec BGK, PKO Banku Polskiego oraz PZU FIZAN dokonać wcześniejszego wykupu Obligacji na łączną kwotę 15.000.000 zł 18 grudnia 2015 roku.SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


44 506 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu
  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP