Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

JSW w sprawie nieodpłatnego nabywania akcji

Autor: wnp.pl (Jerzy Dudała)
23-09-2013 11:29

Zarząd JSW przypomina o terminie wygaśnięcia prawa do nieodpłatnego nabycia akcji serii A i C jastrzębskiej spółki.

Zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej przypomina, że prawo do nieodpłatnego nabycia: akcji serii A (akcji zbywanych przez Skarb Państwa uprawnionym pracownikom JSW SA zgodnie z przepisami ustawy z dnia 30 sierpnia 1996 roku o komercjalizacji i prywatyzacji); akcji serii C - akcji zbywanych pracownikom uprawnionym do nieodpłatnego nabycia akcji na podstawie uchwały nr 3 Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia JSW SA z dnia 12 maja 2011 roku - wygasa wraz z dniem 8 października 2013 roku.
Po ósmym października 2013 roku uprawnieni do nieodpłatnego nabycia akcji serii A i serii C JSW SA nie będą mogli zawrzeć umowy nieodpłatnego nabycia akcji.

Wyjątek stanowią spadkobiercy uprawnionych pracowników, którzy będą mogli zrealizować prawo do nieodpłatnego nabycia akcji po 8 października 2013 roku, o ile zostaną spełnione następujące warunki: śmierć spadkodawcy (czyli uprawnionego pracownika) nastąpiła przed upływem terminu wygaśnięcia prawa do nieodpłatnego nabycia akcji, tj. nastąpiła najpóźniej w dniu 8 października 2013 roku oraz nie później niż 8 października 2013 roku został złożony do sądu wniosek o stwierdzenie nabycia spadku, albo do 8 października br. został sporządzony przez notariusza zarejestrowany akt poświadczenia dziedziczenia.

Jak wskazuje JSW - po spełnieniu powyższych warunków termin do skorzystania z prawa do nieodpłatnego nabycia akcji ulega: przerwaniu do czasu uzyskania prawomocnego postanowienia sądu o stwierdzeniu nabycia spadku - w takim wypadku termin do zawarcia umowy nieodpłatnego nabycia akcji biegnie na nowo i wynosi 24 miesiące od dnia uprawomocnienia się postanowienia sądu o stwierdzeniu nabycia spadku; ulega przedłużeniu o miesiąc w przypadku przedstawienia zarejestrowanego aktu poświadczenia dziedziczenia sporządzonego przez notariusza.

Spadkobiercy uprawnionego pracownika w celu zawarcia umowy nabycia akcji po dniu 8 października 2013 roku powinni w dniu zawierania umowy nieodpłatnego nabycia akcji przedłożyć prawomocne postanowienie o stwierdzeniu nabycia spadku wraz z wnioskiem o stwierdzenie nabycia spadku opatrzonym dzienną prezentatą sądu lub z dołączonym potwierdzeniem daty nadania wniosku do sądu, albo zarejestrowany akt poświadczenia dziedziczenia sporządzony przez notariusza.

JSW zaznacza jednocześnie, że prawo do nieodpłatnego nabycia akcji serii D (akcji zbywanych przez Skarb Państwa uprawnionym pracownikom spółki Kombinat Koksochemiczny Zabrze SA, którzy złożyli oświadczenie o chęci nabycia akcji JSW SA w zamian za akcje KK Zabrze - zgodnie z przepisami ustawy z dnia 30 sierpnia 1996 roku o komercjalizacji i prywatyzacji, wygasa z dniem 21marca 2014 roku.

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


43 570 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu
  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP