Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

JSW: uruchomienie Strefy sztygara

Autor: wnp.pl (Jerzy Dudała)
09-01-2014 10:03

W piątek 10 stycznia rusza Strefa sztygara i nie tylko. To pierwsza tego typu strona internetowa w polskim górnictwie, na której można znaleźć wiele informacji przydatnych w codziennej pracy.

- Pomysł utworzenia takiej platformy powstał w wyniku zaobserwowanego przeze mnie utrudnionego dostępu osób dozoru i wszystkich, którzy chcą stwierdzić swoje kwalifikacje do wykonywania czynności w dozorze, do potrzebnych im materiałów - mówi Zbigniew Schinohl, pomysłodawca i autor projektu, były dyrektor Okręgowego Urzędu Górniczego w Rybniku. - To nie jest pełny zbiór wiedzy, ale na pewno będzie dla nich dużą pomocą. Ludzie często nie wiedzą, gdzie szukać aktualnych aktów prawnych i czego się uczyć. Tu również mogą się sprawdzić entuzjaści wiedzy górniczej, którzy chcą przetestować swoją znajomość przepisów w internetowym konkursie bhp.
Platforma obejmuje szeroki zasób informacji m.in. dotyczących stwierdzania kwalifikacji do wykonywania czynności w ruchu zakładu górniczego, teksty podstawowych aktów prawnych, zbiory przykładowych pytań egzaminacyjnych, testy kontrolne, umożliwiające uzupełnianie i sprawdzanie posiadanej wiedzy w dziedzinie przepisów górniczych, przepisów prawa pracy oraz przepisów bhp, wyciąg ważniejszych przepisów górniczych, bryk sztygarski, broszury i ulotki bhp oraz zasady udzielania pierwszej pomocy.

Zbiory pytań i testów pochodzą z zasobów JSW, WUG w Katowicach, OUG w Rybniku oraz OUG w Gliwicach. W miarę potrzeb będą one uzupełniane i aktualizowane.

Z uwagi na charakter niektórych informacji zamieszczonych na Strefie sztygara i nie tylko - będzie ona dostępna tylko dla pracowników zatrudnionych w Jastrzębskiej Spółce Węglowej.

Internetowa platforma szkoleniowo-informacyjna powstała wysiłkiem m.in. pracowników firmy Advicom Sp. z o.o., Zespołu Bezpieczeństwa i Higieny Pracy JSW SA, pełnomocnika zarządu i pełnomocników dyrektorów kopalń/ruchów spółki ds. zintegrowanego systemu zarządzania oraz koordynatorów ds. zarządzania bezpieczeństwem pracy.

Oprócz wielu informacji na stronie internetowej funkcjonować będzie internetowy konkurs z zakresu znajomości zasad i przepisów bhp.

Konkurs będzie prowadzony od stycznia do września 2014 roku w formie testów zamieszczonych na stronie internetowej w zakładce Konkurs BHP.

Każdy uczestnik konkursu będzie mógł tylko jeden raz w miesiącu podjąć próbę rozwiązania testu konkursowego. Poza konkursem możliwa będzie dowolna ilość prób rozwiązania testu próbnego.

Zdobywcy pierwszych trzech miejsc w danym miesiącu otrzymają nagrodę finansową. Zwycięzcą I edycji Internetowego konkursu z zakresu znajomości zasad i przepisów bhp zostanie pracownik, który w klasyfikacji łącznej (suma wyników 9 testów miesięcznych) uzyska największą ilość punktów w najkrótszym czasie.

Ponadto sześciu pracowników (po jednym z każdej kopalni/ruchu), którzy w klasyfikacji łącznej uzyskają największą ilość punktów w najkrótszym czasie, zostanie automatycznie zakwalifikowanych do udziału w finale V edycji Konkursu z zakresu znajomości zasad i przepisów bhp o Puchar Prezesa Jastrzębskiej Spółki Węglowej SA”, który odbędzie się w październiku 2014 roku.

NA GIEŁDZIE
SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


43 570 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu
  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP