Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

JSW: udane półrocze i dobre perspektywy

Autor: wnp.pl (Jerzy Dudała)
31-08-2011 07:55
JSW: udane półrocze i dobre perspektywy

Jesteśmy bardzo dobrze przygotowani na trudniejsze czasy i osłabienie koniunktury gospodarczej, jeśli takie miałoby nastąpić - zaznacza Jarosław Zagórowski, prezes JSW

Fot. PTWP (Andrzej Wawok)

Intensywnie pracujemy w wielu obszarach Grupy, których celem jest poprawa efektywności naszej działalności - mówi Jarosław Zagórowski, prezes JSW.

Przychody Grupy Jastrzębskiej Spółki Węglowej w pierwszym półroczu 2011 roku wyniosły prawie 4,7 mld zł. Oznacza to wzrost o blisko 35 proc. w stosunku do pierwszej połowy 2010 roku, kiedy to Grupa JSW wypracowała niemal 3,5 mld zł przychodów.
EBITDA (zysk operacyjny powiększony o amortyzację) bez uwzględnienia kosztów programu akcji pracowniczych wzrósł w pierwszym półroczu tego roku o 53,7 proc. do prawie 1,8 mld zł z ponad 1,1 mld zł przed rokiem. Natomiast marża EBITDA wyniosła odpowiednio 37,8 proc. i 33,1 proc. W/w wielkości po uwzględnieniu zdarzenia jednorazowego, jakim były koszty emisji bezpłatnych akcji serii C dla pracowników, wyniosły odpowiednio ponad 1,2 mld zł i 26,3 proc.

Zysk netto przypadający na akcjonariusza jednostki dominującej zmniejszył się o 3,3 proc. z 519 mln zł w pierwszym półroczu 2010 roku do 502,1 mln zł w pierwszym półroczu 2011 roku.

W JSW wskazują, że z uwagi na koszty związane z księgowaniem akcji pracowniczych po giełdowym debiucie, spółka nie odnotowała rekordowego półrocza. A spadek zysku o 3,3 proc. był spowodowany księgowaniem akcji pracowniczych po debiucie.

- Miniony kwartał i półrocze możemy z pewnością zaliczyć do udanych - ocenia prezes JSW Jarosław Zagórowski. - Koniunktura w sektorze węgla koksowego i koksu wciąż jest bardzo dobra, co odzwierciedlają zarówno ceny, jak i wolumeny produkcji i sprzedaży JSW. To z kolei przełożyło się na satysfakcjonujący poziom przychodów i zysków.

Prezes wskazuje, że główne założenia strategiczne są realizowane zgodnie z planem.

- Intensywnie pracujemy w wielu obszarach Grupy, których celem jest poprawa efektywności naszej działalności, a także wzrost produkcji węgla i koksu - zaznacza Jarosław Zagórowski. - Prowadzimy wiele inicjatyw związanych z rozwojem organicznym, jak i akwizycjami. Trwają prace w kopalniach mające na celu zwiększenie wykorzystania naszych zasobów. Jesteśmy także znacznie bliżej przejęcia koksowni Victoria, która nie tylko wzmocniłaby nasz segment koksowy, ale także pozwoliła na dywersyfikację działalności poprzez wejście w nowy dla nas obszar koksu odlewniczego.

NA GIEŁDZIE
SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


44 750 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu
  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP