PARTNER PORTALU partner portalu wnp.pl
Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

JSW: pora na zbywanie akcji pracowniczych

Autor: wnp.pl (Jerzy Dudała)
08-05-2013 10:00

W związku ze zbliżającym się upływem dwuletniego zakazu zbywalności akcji pracowniczych Jastrzębskiej Spółki Węglowej podejmie ona starania, by umożliwić dopuszczenie i wprowadzenie tych akcji 8 lipca 2013 roku.

Pojawił się komunikat JSW dotyczący dopuszczenia oraz wprowadzenia akcji pracowniczych Jastrzębskiej Spółki Węglowej SA do obrotu na rynku regulowanym prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie.
W komunikacie wskazano, iż w związku ze zbliżającym się upływem dwuletniego zakazu zbywalności akcji serii A, D i C (akcje pracownicze) Jastrzębskiej Spółki Węglowej, spółka podejmie starania, by umożliwić dopuszczenie i wprowadzenie tych akcji z dniem 8 lipca 2013 roku do obrotu na rynku regulowanym prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie.

Dopuszczenie i wprowadzenie akcji pracowniczych do obrotu giełdowego wymaga spełnienia określonych wymogów prawnych, m.in. zatwierdzenia przez Komisję Nadzoru Finansowego prospektu emisyjnego, dokonania dematerializacji akcji pracowniczych oraz podjęcia przez zarząd GPW uchwał odnośnie dopuszczenia i wprowadzenia akcji pracowniczych do obrotu giełdowego.

Dlatego spółka będzie dokładać wszelkich starań, by wszystkie te wymogi zostały spełnione w planowanym terminie.

Łączna liczba Akcji Pracowniczych wynosi 18.216.626 (akcje pracownicze objęte przez członków zarządu spółki w ramach procesu nieodpłatnego udostępnienia akcji pracowniczych nie zostaną dopuszczane i wprowadzenie do obrotu na GPW z dniem 8 lipca 2013 roku, bowiem podlegają one trzyletniemu zakazowi zbywalności), jednakże prospektem emisyjnym sporządzanym w związku z zamiarem ubiegania się o notowanie akcji pracowniczych na GPW z dniem 8 lipca 2013 roku będą objęte jedynie te akcje pracownicze, które będą znajdować się w depozycie prowadzonym przez Dom Maklerski PKO Banku Polskiego (DM PKO BP) w dniu 29 maja 2013 roku, z zastrzeżeniem akcji pracowniczych, które zostały wycofane z depozytu DM PKO BP, o których mowa poniżej.

Pracownicy, których akcje pracownicze zostały wycofane z depozytu DM PKO BP, powinni złożyć odcinki zbiorowe akcji do DM PKO BP w terminie do 22 maja 2013 roku włącznie, aby akcje te mogły być przedmiotem obrotu na GPW z dniem 8 lipca 2013 roku.

Złożenie obcinków zbiorowych Akcji Pracowniczych do depozytu DM PKO BP po tym terminie oznaczać będzie, że akcje te będą mogły być dopuszczone do obrotu na GPW dopiero po dniu 8 lipca 2013 roku, ale nie wcześniej niż po ich złożeniu do depozytu DM PKO BP.

W komunikacie zaznaczono też, że większość akcji pracowniczych została prawidłowo objęta przez uprawnionych pracowników i znajduje się w depozycie prowadzonym przez DM PKO BP, dlatego w odniesieniu do tych akcji pracowniczych nie trzeba podejmować żadnych czynności, aby zostały one zdematerializowane i były przedmiotem obrotu na GPW z dniem 8 lipca 2013 roku.

NA GIEŁDZIE
SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


44 506 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu
  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP