Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

JSW: ponad pół tysiąca nowych miejsc pracy

Autor: wnp.pl (Jerzy Dudała)
03-07-2012 12:47
JSW: ponad pół tysiąca nowych miejsc pracy
fot. PTWP (Andrzej Wawok)

Jastrzębska Spółka Węglowa przyjęła do pracy w pierwszej połowie tego roku 511 osób. Z tej grupy 404 osoby są zatrudnione pod ziemią, natomiast pozostałe to pracownicy różnych działów na powierzchni.

Nowoprzyjęte osoby to w większości absolwenci szkół górniczych, dla których JSW jest pierwszym pracodawcą.
Jastrzębska Spółka Węglowa jest największym pracodawcą w regionie. Załoga JSW liczy 22 765 osób, z czego 18 102 osoby pracuje pod ziemią.
Dodatkowo spółka współpracuje z licznymi kooperantami i dostawcami, zajmujących się obsługą górnictwa, zapewniając stabilne zatrudnienie około 100 tysiącom osób, głównie w regionie rybnicko-jastrzębskim.

- Obserwujemy bardzo duże zainteresowanie pracą w naszej spółce - mówi Roman Getler, dyrektor Biura Zatrudnienia, Płac i Polityki Społecznej JSW. - Dla wszystkich nowo przyjmowanych osób JSW jest atrakcyjnym pracodawcą. Dajemy nie tylko gwarancję rozwoju zawodowego, ale także niezwykle poczucie bezpieczeństwa socjalnego oraz najwyższe w branży wynagrodzenie.

Jak wskazują w JSW - nowe miejsca pracy w spółce są szczególnie istotne w kontekście rosnącego w województwie śląskim bezrobocia.

Z najnowszych danych GUS wynika, że w ciągu sześciu miesięcy, od listopada 2011 roku, bezrobocie wzrosło o 0,8 pkt proc. i wyniosło i na koniec kwietnia 2012 roku 10,7 proc.

To oznacza, że w samym województwie śląskim bez pracy pozostaje ponad 200 tys. osób. Jednocześnie jedno miejsce pracy w kopalni generuje aż trzy do czterech miejsc pracy w branżach obsługujących górnictwo.

Władze JSW stale wskazują, że pracownicy Jastrzębskiej Spółki Węglowej zarabiają najlepiej w branży. Średnie wynagrodzenie w JSW w okresie od stycznia do kwietnia 2012 roku wyniosło 7 187 zł brutto i było niemal dwukrotnie wyższe niż przeciętne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw.

Oprócz dodatkowych premii motywacyjnych i zadaniowych, wszyscy pracownicy otrzymali nagrodę z zysku w łącznej wysokości 130 mln zł - to, co podkreśla zarząd JSW - niemalże równowartość miesięcznej pensji brutto oraz prawo do dywidendy z zysku za 2011 rok z tytułu nieodpłatnie nabytych akcji.

W 2012 roku fundusz płac wzrośnie w JSW o wartość inflacji. Władze spółki wskazują, że od 2000 roku pensje w JSW wzrosły łącznie o ponad 125 proc., a w samym 2011 roku o 10,7 procent, przy inflacji na poziomie 4,3 proc.

NA GIEŁDZIE

KOMENTARZE (10)
SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


43 894 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu
  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP