Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

JSW: ponad pół miliarda złotych na bezpieczeństwo w 2011 roku

Autor: wnp.pl (Jerzy Dudała)
14-01-2011 11:24
JSW: ponad pół miliarda złotych na bezpieczeństwo w 2011 roku

W 2011 roku w Jastrzębskiej Spółce Węglowej nakłady na bezpieczeństwo mają wynieść ponad 538 mln złotych.

To o 28,5 mln więcej niż w roku minionym. Będą one stanowiły niemal jedenaście procent (10,8 proc.) kosztów ogólnych przedsiębiorstwa.
W przeliczeniu na jednego zatrudnionego oznacza to nakłady w wysokości około 23,7 tys. złotych rocznie, a w przeliczeniu na jedną tonę wydobytego węgla - 39,2 złotych.

Najwięcej pieniędzy pochłania zwalczanie zagrożenia metanowego, na które JSW przeznaczyła w tym roku ponad 128,5 mln złotych.

Obejmuje ono zarówno badania metanonośności pokładów, badania skał na iskrzenie zapalające metan, jak i wyposażenie załogi w sprzęt pomiarowy do określenia stanu zagrożenia gazowego, budowę i utrzymanie sieci rurociągów metanowych oraz utrzymanie centrali metanometrycznej i zakupy czujników.

Ponad 110 mln złotych spółka wyda w 2011 roku na profilaktykę pożarową i budowę tam izolacyjnych.

W ramach profilaktyki w zakresie zagrożenia wybuchem pyłu węglowego budowane są między innymi zapory przeciwwybuchowe, kupowany jest pył do opylania wyrobisk i środki do zraszania oraz sprzęt do pomiarów zapylenia, co pochłonie około 40 mln złotych.

Kolejne 46 milionów złotych JSW przeznacza w tym roku na działania skoncentrowane na zwalczaniu zagrożenia klimatycznego, które polegają między innymi na budowie tam wentylacyjnych oraz zakupie i remontach urządzeń chłodniczych.

Kopalnie JSW ponoszą również nakłady na profilaktykę związaną z zagrożeniem zawałami - 32,5 mln, tąpaniami i zagrożeniem wodnym.

Oprócz tego przeznaczają ponad 42 miliony złotych rocznie na odzież ochronną i obuwie robocze, specjalną odzież i obuwie oraz sprzęt ochrony osobistej, który zabezpiecza górników przed uciążliwymi warunkami pracy i chorobami zawodowymi.SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


44 648 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu
  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP