Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

JSW emituje obligacje za 1,17 mld zł i 390 mln dolarów

Autor: wnp.pl (DC)
16-07-2014 11:04
JSW emituje obligacje za 1,17 mld zł i 390 mln dolarów
Fot. PTWP (Andrzej Wawok)

Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW), które odbyło się 16 lipca br., zadecydowało o przyjęciu programu emisji obligacji. Łączna wartość nominalna emisji obligacji w ramach poszczególnych transz będzie nie wyższa niż 1,175 mld zł oraz 390 mln dolarów lub równowartość tej kwoty lub jej części w złotych. Pieniądze z emisji JSW przeznaczy w dużej mierze na zakup kopalni Knurów-Szczygłowice.

WZA wyraziło zgodę na ustanowienie przez JSW programu emisji obligacji w ramach którego będą mogły być dokonywane wielokrotne emisje obligacji w ramach poszczególnych transz przeznaczonych na cele ogólnokorporacyjne.
Łączna wartość nominalna emisji obligacji w ramach poszczególnych transz będzie nie wyższa niż 1,175 mld zł oraz 390 mln dolarów, lub równowartość tej kwoty lub jej części w złotych.

Wykup obligacji nastąpi poprzez zapłatę w dniu wykupu określonym w warunkach emisji jednak nie później niż do 30 grudnia 2020 r.

W uzasadnieniu do uchwały o emisji obligacji Spółka przypomniała, że zamierza kupić od Kompanii Węglowej kopalnię Knurów-Szczygłowice. Kluczowe znaczenie dla pozytywnego sfinalizowania transakcji ma pozyskanie przez JSW finansowania zewnętrznego.

Zarząd JSW zakłada, że środki pochodzące z emisji obligacji przeznaczone zostaną przede wszystkim na:
- obligacje transzy A przeznaczone będą na przejęcie kopalni Knurów - Szczygłowice;
- obligacje transzy B przeznaczone będą na finansowanie lub refinansowanie nakładów inwestycyjnych z tytułu budownictwa inwestycyjnego i zakupów gotowych dóbr inwestycyjnych oraz nakładów inwestycyjnych z tytułu drążenia wyrobisk korytarzowych ruchowych (bezpośrednio związanych z udostępnieniem pól eksploatacyjnych) w kopalni Knurów-Szczygłowice, poniesionych w okresie od nabycia kopalni do 31 grudnia 2015 r.

Z obligacji transzy B finansowane będą także nakłady inwestycyjne z tytułu budownictwa inwestycyjnego oraz zakupów gotowych dóbr inwestycyjnych oraz z tytułu drążenia wyrobisk korytarzowych ruchowych (bezpośrednio związanych z udostępnieniem pól eksploatacyjnych) w pozostałych kopalniach JSW: BoryniaZofiówka-Jastrzębie, Budryk, Krupiński i Pniówek poniesionych do 31 grudnia 2015 r.SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


44 750 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu
  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP