PARTNER PORTALU partner portalu wnp.pl
Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

JSW dogadała się z bankami

Autor: wnp.pl (Jerzy Dudała)
25-09-2015 09:36 |  aktualizacja: 25-09-2015 10:58
JSW dogadała się z bankami
Fot. mat. pras.

Jeżeli Umowa Restrukturyzacyjna nie wejdzie w życie do 1 grudnia 2015, JSW będzie zobowiązana dokonać wcześniejszego wykupu części obligacji od wszystkich obligatariuszy na warunkach i terminach określonych w Umowie o Dalszej Współpracy.

Zarząd JSW poinformował, że 24 września br. spółka oraz Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski SA, Bank Gospodarstwa Krajowego, ING Bank Śląski SA oraz PZU Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Aktywów Niepublicznych BIS 1 jako obligatariusze posiadający obligacje wyemitowane przez JSW na podstawie programu emisji ustanowionego umową programu emisji z 30 lipca 2014 roku, zawarli umowę o dalszej współpracy.
W trakcie obowiązywania Umowy o Dalszej Współpracy, obligatariusze zobowiązali się do: powstrzymania się od wykonywania swoich praw wynikających z możliwości żądania wcześniejszego wykupu obligacji z uwagi na brak dokonania przez spółkę emisji obligacji na międzynarodowych rynkach kapitałowych do dnia 30 lipca 2015 roku (Opcja Put).

Zobowiązali się też do prowadzenia w dobrej wierze rozmów z JSW w celu uzgodnienia i podpisania, do 15 października 2015 roku, listy najistotniejszych zasad i warunków przeprowadzenia restrukturyzacji zadłużenia finansowego JSW oraz spółek z grupy kapitałowej JSW oraz prowadzenia w dobrej wierze rozmów z JSW w celu uzgodnienia scenariusza restrukturyzacji zadłużenia JSW i grupy kapitałowej JSW poprzez zawarcie umowy restrukturyzacyjnej w terminie do 30 listopada 2015 roku.

Ponadto, w Umowie o Dalszej Współpracy, ING Bank Śląski SA wyraził zgodę na odroczenie terminu wymagalności roszczenia o zapłatę z tytułu wykupu obligacji objętych żądaniem wcześniejszego wykupu zgłoszonym w związku z wystąpieniem Opcji Put i doręczonym JSW w dniu 7 września 2015 roku.

Odroczenie terminu wymagalności przewiduje dokonanie płatności w trzech ratach w terminach określonych w Umowie o Dalszej Współpracy.

Jeżeli Umowa Restrukturyzacyjna nie wejdzie w życie do 1 grudnia 2015, JSW będzie zobowiązana dokonać wcześniejszego wykupu części obligacji od wszystkich obligatariuszy na warunkach i terminach określonych w Umowie o Dalszej Współpracy.

W czwartek wiceminister skarbu Wojciech Kowalczyk, poinformował w Sejmie, że w Jastrzębskiej Spółce Węglowej trwają prace nad przygotowaniem planu restrukturyzacyjnego, który ma ustabilizować sytuację związaną z płynnością finansową spółki w okresie co najmniej 3 lat.

"W tej chwili trwają w spółce prace nad przygotowaniem umowy restrukturyzacyjnej - planu restrukturyzacyjnego. Na pewno będzie to wielopunktowy plan, który spowoduje ustabilizowanie sytuacji płynnościowej nie w krótkim okresie, ale na co najmniej trzy do sześciu lat. Ten plan będzie co najmniej trzyletni i ma zabezpieczyć wszelkiego rodzaju przepływy finansowe - nie tylko w tym roku ale na najbliższe również lata" - zaznaczył Kowalczyk. Czytaj więcej: Kowalczyk: plan restrukturyzacji JSW na co najmniej 3 lata

NA GIEŁDZIE

KOMENTARZE (17)
SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


45 151 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu
  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP