Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

JSW: 11 maja ważne spotkanie w sprawie akcji pracowniczych

Autor: wnp.pl (Jerzy Dudała)
10-05-2011 10:33
JSW: 11 maja ważne spotkanie w sprawie akcji pracowniczych

Siedziba Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Zdj. Mariuszjbie, Creative Commons

W środę 11 maja w siedzibie Jastrzębskiej Spółki Węglowej odbędzie się istotne spotkanie przedstawicieli firmy oraz strony społecznej - dowiedział się portal wnp.pl.

Przedmiotem spotkania zaplanowanego na godzinę 12.00 ma być problematyka dotycząca technicznych i praktycznych rozwiązań wynikających z uzyskania przez wszystkich pracowników prawa do akcji Jastrzębskiej Spółki Węglowej.
Będą zatem w obecności prawników szczegółowo dyskutowane kwestie formalne.

Natomiast nie należy się spodziewać, że w trakcie tego spotkania dojdzie do podpisania końcowego porozumienia.

Do tego może dojść podczas kolejnych rozmów w Katowicach w ramach Wojewódzkiej Komisji Dialogu Społecznego, jakie zapewne odbędą się w końcu tego tygodnia.

Przypomnijmy: w czwartek 5 maja zrobiono duży krok do zawieszenia sporu w Jastrzębskiej Spółce Węglowej.

Po przeszło 10-godzinnych negocjacjach uzgodniono zapisy porozumienia zbiorowego, które zawiera m.in. postulowane przez stronę społeczną 10-letnie gwarancje zatrudnienia.

- Obydwie strony wykazały się koncyliacyjną postawą, sądzę, że w kolejnym tygodniu wszystko zostanie dopięte - oceniła wówczas wiceminister gospodarki Joanna Strzelec-Łobodzińska, która uczestniczyła w negocjacjach prowadzonych w ramach Wojewódzkiej Komisji Dialogu Społecznego.

Porozumienie zbiorowe, którego domagali się związkowcy, podpisano, gdyż nie zdołano w JSW ustalić Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy.

Porozumienie to zawiera między innymi utrzymanie dotychczasowych regulacji pracowniczych do czasu wynegocjowania i wejścia w życie nowego, jednolitego układu zbiorowego pracy.

W porozumieniu jest m.in. mowa o 10-letnich gwarancjach zatrudnienia, jakich domagała się strona społeczna, zawiera też ono sprawy dotyczące umów pracowniczych oraz dialogu społecznego.

- To porozumienie pokazuje pracownikom naszej spółki, że intencją zarządu i właściciela jest dalszy rozwój firmy oraz zapewnienie miejsc pracy - mówił po negocjacjach dla portalu wnp.pl prezes zarządu JSW Jarosław Zagórowski.

Także według strony społecznej negocjacje 5 maja były owocne.

- Zostały spełnione podstawowe warunki, które otwierają możliwości prowadzenia dalszych negocjacji w pozostałych sprawach, które pozostały do rozstrzygnięcia - zaznacza w rozmowie z portalem wnp.pl Sławomir Kozłowski, szef Solidarności w JSW. - Jeżeli mówimy o ewentualnym upublicznieniu, to między innymi musi zostać spisany dokument przez stronę społeczną oraz ministrów skarbu i gospodarki, że ponad 50 proc. akcji JSW pozostanie w rękach Skarbu Państwa i że państwo zachowa w spółce władztwo korporacyjne.

Te sprawy będą zapewne poruszone pod koniec tego tygodnia.

Związki chcą gwarancji, że zostanie na pewno zrealizowany zapowiedziany program akcji pracowniczych. Temat akcji ma być szczegółowo omówiony 11 maja w środę, w siedzibie JSW.

Jerzy DudałaSUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


44 750 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu
  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP