PARTNERZY PORTALU partner portalu wnp.pl partner portalu wnp.pl partner portalu wnp.pl
Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Jest oferta na Makoszowy - od KWK Siersza Sp. z o.o.

Autor: WNP.PL (Jerzy Dudała)
30-09-2016 13:22
Jest oferta na Makoszowy - od KWK Siersza Sp. z o.o.
Fot. PTWP (Andrzej Wawok)

30 września o godz. 10.00 minął termin składania ofert zakupu kopalni Makoszowy. Do Spółki Restrukturyzacji Kopalń SA wpłynęła jedna oferta.

Jak nieoficjalnie dowiedział się portal wnp.pl - ofertę złożyła KWK Siersza Sp. z o.o. Siedziba firmy mieści się w miejscowości Micigózd w woj. świętokrzyskim.
Oferta będzie sprawdzona pod kątem spełniania wymagań formalnych, a w przypadku ich wypełnienia - oferent w terminie do 3 października 2016 roku zostanie zaproszony do negocjacji.

Na początku września Spółka Restrukturyzacji Kopalń SA opublikowała obwieszczenie szczegółowe dotyczące postępowania w trybie negocjacji z ogłoszeniem na sprzedaż na zasadzie art. 8a ust. 4 ustawy o funkcjonowaniu górnictwa węgla kamiennego z dnia 7 września 2007r. (Dz., U. z 2016r., poz. 704; t.j.) kopalni Makoszowy w Zabrzu jako zorganizowanej części przedsiębiorstwa.

Czytaj także: Kolorz, Solidarność: utworzyć na bazie kopalni Makoszowy spółkę pracowniczą

Zgodnie z procedurą opisaną w przywołanym obwieszeniu termin składania ofert upłynął dzisiaj o godz. 10.00.

Oferta wstępna musi zawierać proponowaną cenę, winna być podpisana przez osoby uprawnione do reprezentowania oferenta i zawierać w załączeniu aktualny pełny odpis z właściwego rejestru oraz inne dokumenty jeżeli z w/w odpisu nie wynika umocowanie do podpisania oferty.

Do oferty wstępnej muszą być dołączone oświadczenia dotyczące: uzyskania w zakresie niezbędnym uprawnień do prowadzenia nabywanego zakładu górniczego przewidzianych odpowiednimi przepisami prawa, w tym prawa geologicznego i górniczego; kontynuowania dotychczasowej działalności nabywanej kopalni KWK Makoszowy; posiadania możliwości sfinansowania ceny nabycia kopalni oraz jej działalności operacyjnej inwestycji; gotowości i możliwości dokonania zwrotu wraz z odsetkami wszelkiej pomocy publicznej przyznanej kopalni do dnia jej nabycia oraz zapewnienia po tym dniu środków finansowych na pokrycie całości świadczeń osłonowych przewidzianych ustawą z dnia 7 września 2007 r. o funkcjonowaniu górnictwa węgla kamiennego i związanych z tym zobowiązań, przypadających po dniu nabycia.

Oferta wstępna, która nie zawiera któregoś z wymienionych elementów, nie podlega rozpatrzeniu.

Czytaj również: O problemie kopalni Makoszowy podyskutują szczebel wyżej

Jeśli natomiast oferta spełnia wszelkie wymagania formalne wtedy oferent zostanie zaproszony do 3.10.2016 r. do negocjacji w celu ustalenia ostatecznych warunków oferty i treści postanowień umownych, w tym ceny nabycia kopalni KWK Makoszowy w Zabrzu - jako zorganizowanej części przedsiębiorstwa.
Podobał się artykuł? Podziel się!

KOMENTARZE (19)
SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


45 070 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

324 408 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 846 ofert w bazie

2 782 267 ofert w bazie


397 662 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNERZY

  • partner serwisu
  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP