PARTNER PORTALU partner portalu wnp.pl
Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Jerzy Borecki p.o. prezesa Jastrzębskiej Spółki Węglowej

Autor: wnp.pl (Jerzy Dudała)
17-02-2015 09:55 |  aktualizacja: 17-02-2015 15:45
Jerzy Borecki p.o. prezesa Jastrzębskiej Spółki Węglowej
fot. JSW

W związku z rezygnacją Jarosława Zagórowskiego, Rada Nadzorcza Jastrzębskiej Spółki Węglowej powierzyła we wtorek pełnienie obowiązków prezesa Jerzemu Boreckiemu, zastępcy prezesa ds. technicznych. Ma on pełnić te obowiązki do czasu powołania nowego prezesa.

Jak poinformowała spółka, w związku ze złożoną rezygnacją przez Jarosława Zagórowskiego, Rada Nadzorcza JSW powierzyła pełnienie obowiązków szefa zarządu Jerzemu Boreckiemu, dotychczasowemu zastępcy prezesa zarządu ds. technicznych.
Borecki będzie pełnić powierzone mu obowiązki od 18 lutego 2015 r. do czasu powołania nowego prezesa zarządu.

W poniedziałek 16 lutego Jarosław Zagórowski skierował do rady nadzorczej pismo w sprawie rezygnacji z funkcji prezesa JSW z prośbą o rozpatrzenie na posiedzeniu w dniu 17 lutego.

Jak wskazał szef JSW, bezpośrednią przyczyną złożenia rezygnacji jest rozpętana przez liderów związkowych fala bezprzykładnej nienawiści i agresji wobec niego. Nienawiść ta była budowana od wielu miesięcy i podsycana przez cały okres kilkunastodniowego strajku.

- Strajk został zakończony, górnicy wrócili do pracy, a podpisane porozumienie przyniesie spółce znaczne oszczędności - powiedział Jarosław Zagórowski. - Niedosyt budzi jedynie brak jasnego zdefiniowania zasad pracy kopalń w soboty. Najważniejsze jest jednak przywrócenie stabilizacji sytuacji spółki, a pracę kopalń w cyklu sześciodniowym wymusi w najbliższym czasie ekonomia - zaznaczył Zagórowski.

W piątek 13 lutego wieczorem zawieszono strajk trwający od 28 stycznia. Każdy dzień strajku to około 27 mln zł strat.

Zagórowski oświadczył 13 lutego, że poda się do dymisji, jeśli zostaną spełnione trzy warunki: będzie podpisane porozumienie ze związkami zawodowymi, załogi od poniedziałku wrócą do pracy i w porozumieniu zostanie doprecyzowana kwestia sześciodniowego tygodnia pracy.

Dwa pierwsze postulaty spełniono. Jeżeli chodzi o sześciodniowy tydzień pracy, to kwestia ta ma jeszcze zostać doprecyzowana.
Harmonogram wprowadzenia takiego rozwiązania ma przygotować specjalna grupa robocza.

W trakcie obrad rady nadzorczej JSW 17 lutego, ma się także rozpocząć zapowiadany przez resort skarbu audyt kosztów spółki. O jego przeprowadzenie zwrócił się minister skarbu.

Niedawno Ministerstwo Skarbu poinformowało, że w związku z przejęciem nadzoru właścicielskiego nad spółkami węglowymi, wystąpiło do zarządu JSW z żądaniem zwołania w najszybszym możliwym terminie nadzwyczajnego walnego zgromadzenia akcjonariuszy.

NA GIEŁDZIE
SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


43 691 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu
  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP