Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Inwestorzy wierzą, że COIG da im zarobić

Autor: wnp.pl (Jerzy Dudała)
20-09-2011 11:30
Inwestorzy wierzą, że COIG da im zarobić
Fot. PTWP (Andrzej Wawok)

W COIG-u pracuje blisko 500 wybitnych specjalistów z zakresu informatyki - podkreśla w rozmowie z portalem wnp.pl Jerzy Markowski, były wiceminister gospodarki.

Na zakup COIG-u złożono siedem ofert. Wśród oferentów znajdują się: Fabryka Maszyn Famur z siedzibą w Katowicach, Kompania Węglowa z siedzibą w Katowicach, Mennica Polska z siedzibą w Warszawie, Spółka Pracowników COIG Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach, 3Services Factory z siedzibą w Katowicach, Wasko z siedzibą w Gliwicach, Węglokoks z siedzibą w Katowicach.
O COIG nie ubiega się natomiast Grupa Kopex. Dlaczego?

- Trudno mi oceniać innych, nie mam obecnie dokładnego rozeznania co do osiągnięć COIG-u - mówi dla portalu wnp.pl Marian Kostempski, prezes Kopeksu. - My o COIG się nie ubiegamy. Nie przyglądaliśmy się tej firmie, gdyż nie wpisuje się ona w naszą strategię.

Ofertę na zakup COIG-u złożyła Kompania Węglowa.

- W trakcie procesu prywatyzacyjnego nie udzielamy żadnych informacji na ten temat - zaznacza Zbigniew Madej, rzecznik Kompanii.

Według byłego wiceministra gospodarki Jerzego Markowskiego nie ma nic dziwnego w tym, że jest spore zainteresowanie COIG-iem.

- Wcześniej podmioty z sektora węglowego odstraszała potoczna opinia o górnictwie, które uchodziło za przemysł źle rokujący na przyszłość - ocenia w rozmowie z portalem wnp.pl Jerzy Markowski. - Natomiast rzeczywistość pokazała, że dla węgla nie ma realnej alternatywy, a górnictwo ma w sobie duży potencjał rozwojowy. Najbardziej zrozumiałe jest dla mnie zainteresowanie COIG-iem ze strony Kompanii Węglowej. Prezes Joanna Strzelec-Łobodzińska jest ekonomistą i zdaje sobie sprawę z rangi informacji w ekonomii. A ponadto i tak to się zakończy połączeniem Kompanii Węglowej z Katowickim Holdingiem Węglowym, więc cała obsługa informatyczna będzie w jednym miejscu. Jastrzębska Spółka Węglowa podążyła inną drogą i ma własną obsługę informatyczną. Z kolei zainteresowanie Famuru też nie dziwi, bo w Famurze dobrze wiedzą, na czym się zarabia pieniądze. W COIG-u pracuje blisko 500 wybitnych specjalistów z zakresu informatyki. Znajdują się tam serwery, z których obsługiwane są kopalnie i niektóre samorządy w województwie śląskim - podsumowuje Jerzy Markowski.

Skarb Państwa zamierza sprzedać 459.000 akcji spółki, stanowiących 85 proc. jej kapitału zakładowego.

Resort skarbu już raz chciał sprzedać COIG. We wrześniu ubiegłego roku oferty złożyły: Asseco Poland, Infovide-Matrix, B3System i Web Inn, natomiast w październiku do negocjacji zostały zaproszone Asseco Poland, B3System i Web Inn. Ostatecznie negocjacje zostały zamknięte bez rozstrzygnięcia.

Przedmiotem podstawowej działalności COIG jest świadczenie usług outsourcingowych w zakresie rozwiązań informatycznych, tworzenie programów komputerowych, a ponadto ich sprzedaż i serwisowanie.

Jerzy DudałaSUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


43 570 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu
  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP