Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Inwestorzy indywidualni przeciwni blokowaniu reform w JSW

Autor: wnp.pl (Katarzyna Walterska)
28-01-2015 15:33
Inwestorzy indywidualni przeciwni blokowaniu reform w JSW

Od momentu giełdowego debiutu Jastrzębskiej Spółki Węglowej w lipcu 2011 roku, wartość spółki bardzo znacząco się obniżyła. Ponieważ jest to spółka, której działalność jest oparta na wydobyciu surowcowa, jej wycena, jak i w szczególności osiągane przez spółkę wyniki finansowe, w dużym stopniu zależą od czynników zewnętrznych, w tym światowych cen węgla.

Fot. PTWP (Piotr Waniorek)

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych w liście otwartym do 50 związków zawodowych w Jastrzębskiej Spółce Węglowej zaapelowało o nieblokowanie koniecznych reform i zmian. Stowarzyszenie rozumie racje związkowców, ale z drugiej strony popiera działania zarządu zmierzające do uczynienia z JSW firmy, działającej na w pełni rynkowych warunkach.

- Prawda jest też taka, o czym przedstawiciele związków zawodowych często zapominają, że aż 45 proc. akcji JSW należy do prywatnych inwestorów mniejszościowych, w tym do tysięcy akcjonariuszy, których reprezentuje Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych, a Skarb Państwa kontroluje pozostałe 55 proc. akcji. Dlatego też, jako współwłaściciele oraz reprezentanci wielu inwestorów indywidualnych, jesteśmy żywotnie zainteresowani losem i przyszłością Jastrzębskiej Spółki Węglowej, a zwłaszcza inicjatywami zmierzającymi do wzrostu jej efektywności - czytamy w liście otwartym, pod którym podpisał się Jarosław Dominika, prezes Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych.
O sytuacji w JSW czytaj więcej: W JSW strajk i eskalacja konfliktu

Związki: niech premier Kopacz wymieni zarząd JSW

Zdaniem prezesa Jarosława Dominiaka nieblokowanie zmian i reform leży zarówno w interesie pracowników, przedstawicieli związkowców, jak i współwłaścicieli spółki.

- Wierzymy, że razem możemy wiele zyskać na kompromisie. Z jednej strony państwo mogą zachować miejsca pracy i wpłynąć bezpośrednio na poprawę kondycji firmy, a z drugiej strony przeprowadzenie niezbędnych w obecnych warunkach działań wpłynąć powinno na rynkową wycenę Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Tak rozumiemy wspólną kategorię zysku, a tym samym przyszłość Jastrzębskiej Spółki Węglowej - czytamy w liście.

Jednocześnie Stowarzyszenie podkreśla, że rozumie racje związkowców, ale popiera działania zarządu zmierzające do uczynienia z JSW firmy, działającej na w pełni rynkowych warunkach. - Co również w tym przypadku istotne, wśród obecnych oraz byłych pracowników Jastrzębskiej Spółki Węglowej jest spore grono akcjonariuszy spółki, więc tym bardziej za zasadne należy uznać dążenie do znalezienia rozwiązań, które będą w interesie wszystkich interesariuszy spółki.

NA GIEŁDZIE

KOMENTARZE (33)
SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


22 086 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu
  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP