Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Imponujące targi górnicze, mimo wielkich problemów branży

Autor: WNP.PL (Jerzy Dudała)
06-09-2015 14:31 |  aktualizacja: 08-09-2015 11:05
Imponujące targi górnicze, mimo wielkich problemów branży

Miejscem tegorocznych targów jest Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach.

Fot. PTWP (Michał Oleksy)

Górnictwo znajduje się w trudnej sytuacji, a ceny węgla są na niskim poziomie. Jednak ekspozycja wystawiennicza katowickich targów będzie niemal o połowę większa niż przy okazji ostatniej edycji.

Już od dziś do 11 września br. odbywać się będą Międzynarodowe Targi Górnictwa, Przemysłu Energetycznego i Hutniczego Katowice 2015.
Targi zapowiadają się imponująco - będą się na nich wystawiać producenci maszyn i urządzeń górniczych z wielu różnych krajów.

Pomimo skomplikowanej sytuacji branży wydobywczej na całym świecie, ekspozycja wystawiennicza katowickich targów będzie niemal o połowę większa niż przy okazji ostatniej edycji.

Na stoiska wystawiennicze w Spodku, Międzynarodowym Centrum Kongresowym, a także na terenach przynależących do obu obiektów przeznaczono łącznie 25 tys. m kw. powierzchni.

W tegorocznej edycji na targach ma się zaprezentować przeszło czterystu wystawców z kilkunastu krajów. Można będzie się zapoznać z wieloma zaawansowanymi technologicznie i innowacyjnymi rozwiązaniami.

Międzynarodowe Targi Górnictwa, Przemysłu Energetycznego i Hutniczego organizowane w Katowicach to obecnie jedyne miejsce w Europie, gdzie producenci maszyn i urządzeń dedykowanych przemysłowi wydobywczemu mogą zaprezentować swe portfolio.

Jak wiadomo polscy producenci węgla znajdują się obecnie w trudnej sytuacji. Systematycznie pogarszają się warunki górniczo-geologiczne eksploatowanych pokładów.

A zatem polskie firmy produkujące maszyny i urządzenia dedykowane branży wydobywczej - intensyfikują swe działania za granicą, a ponadto starają się wychodzić poza górnictwo i poszerzać swój zakres działalności. Firmy z zaplecza górnictwa coraz odważniej poczynają sobie m.in. na rynku okołoenergetycznym.

Wydatki inwestycyjne na zakup maszyn i urządzeń w polskich kopalniach węgla kamiennego w pierwszym półroczu br. spadły o 40 proc. w stosunku do nakładów zrealizowanych w analogicznym okresie 2014 roku, czyli były o 123,3 mln zł niższe i wyniosły 305,7 mln zł. Rok wcześniej było to 429,0 mln zł.

W ramach zakupów maszyn i urządzeń dokonano przede wszystkim zakupów obudów zmechanizowanych i urządzeń transportowych.

W pierwszym półroczu 2015 roku odnotowano spadek nakładów na poprawę jakości węgla kamiennego. Były one niższe o 40,9 mln zł - nastąpił spadek z 73,5 mln zł do 32,6 mln zł oraz na ochronę środowiska o 3,2 mln zł. Tu odnotowano spadek z 9,3 mln zł do 6,1 mln zł.SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


22 086 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu
  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP