Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Grupa Famur: za pięć lat połowa przychodów z rynków zagranicznych

Autor: wnp.pl (Jerzy Dudała)
30-08-2017 13:28
Grupa Famur: za pięć lat połowa przychodów z rynków zagranicznych

Chcemy być gotowi do walki o kontrakty na całym świecie - mówi prezes Famuru Mirosław Bendzera

Fot. PTWP (Michał Oleksy)

Dążymy do tego, żeby na początku przyszłego roku dysponować w pełni zrestrukturyzowanym i dobrze zorganizowanym podmiotem, który będzie dysponował kompleksowym portfolio maszyn górniczych i usług opartym o dotychczasowe potencjały zarówno Famuru, jak i Kopeksu - zaznacza prezes Famuru Mirosław Bendzera.

Podczas Międzynarodowych Targów Górnictwa, Przemysłu Energetycznego i Hutniczego Katowice 2017 Famur po raz pierwszy w historii zaprezentował wspólną ofertę produktów i usług integrujących się Grup Famur i Kopex.
Portfolio nowego podmiotu, bazujące na połączonych potencjałach obydwu spółek, ma stanowić podstawę do dalszej intensyfikacji programu ekspansji zagranicznej Go Global realizowanego przez Grupę Famur.

W Famurze wskazują, że celem jest, by na przestrzeni najbliższych pięciu lat przynajmniej połowa przychodów pochodziła z rynków zagranicznych. Konsolidacja Famuru z Kopeksem umożliwi między innymi unifikację i standaryzację maszyn i urządzeń.

W trakcie ostatnich miesięcy Famur wraz ze swym właścicielem, spółką TDJ, prowadził intensywne działania integrujące Kopex z Grupą Famur.

Przeprowadzono restrukturyzację Grupy Kopex, a także spłacono część zadłużenia spółki. W czerwcu tego roku Famur objął pakiet kontrolny akcji Kopeksu. Obecnie trwają prace nad koncepcją reorganizacji procesów produkcyjnych, jak również wykorzystaniem efektów synergii w ramach między innymi sprzedaży, kooperacji, logistyki oraz innych funkcji centralnych.

Formalne zakończenie integracji planowane jest w pierwszej połowie 2018 roku, natomiast pierwsze efekty połączenia potencjałów obu spółek Famur zamierza uzyskać do końca 2017 roku.

- Dążymy do tego, żeby na początku przyszłego roku dysponować w pełni zrestrukturyzowanym i dobrze zorganizowanym podmiotem, który będzie oferował kompleksowe portfolio maszyn górniczych i usług oparte o dotychczasowe potencjały zarówno Famuru, jak i Kopeksu. W trakcie tegorocznych targów w Katowicach jasno pokazujemy cel integracji obu spółek, istotę tego procesu oraz zakładane efekty - zaznacza Mirosław Bendzera, prezes zarządu Famur SA.

- Celem konsolidacji jest budowa silnego polskiego podmiotu, który łącząc wiedzę, doświadczenia oraz zasoby obydwu spółek będzie gotowy do całościowej realizacji projektów inwestycyjnych w branżach wydobywczej i energetyczno-przeładunkowej. Chcemy być gotowi do walki o kontrakty na całym świecie i dalej realizować oraz intensyfikować program ekspansji zagranicznej Go Global, będący podstawą rozwoju spółek należących do Grupy Famur - podkreśla prezes Bendzera.

SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


POLSKA I ŚWIAT

35 734 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

727 008 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 958 ofert w bazie

2 782 262 ofert w bazie


397 662 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNERZY

  • partner serwisu
  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP