Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Grupa Famur z dwoma znaczącymi kontraktami za granicą

Autor: wnp.pl (Jerzy Dudała)
01-12-2017 11:52
Grupa Famur z dwoma znaczącymi kontraktami za granicą

Prezes Famuru Mirosław Bendzera wskazuje, że celem jest intensyfikacja ekspansji na rynkach zagranicznych

Fot. PTWP (Michał Oleksy)

W ostatnich dniach listopada br. Famur Rosja podpisał umowę na dostarczenie kompleksu ścianowego do kopalni Uwalnaja należącej do АО UК Sibirskaja. Wartość zamówienia, które zrealizują spółki wchodzące w skład Grupy Famur, wynosi ok. 73 mln zł netto.

Przewidywany termin dostawy maszyn i urządzeń to 10 września 2018 roku.
 • W tym samym okresie Famur Famak SA poinformował o podpisaniu umowy z Tata Steel Ijmuiden BV, holenderską spółką wchodzącą w skład międzynarodowej grupy Tata Steel.
 • Zgodnie z jej postanowieniami Famak dostarczy rozładowarkę statków o wydajności 3000 t/h. Termin realizacji kontraktu o wartości ok. 54 mln zł przypada na 45 tydzień 2019 roku. Realizacja umowy będzie następować etapowo na podstawie ustalonego harmonogramu. 

Umowa z АО UК Sibirskaja przewiduje, że Famur zaopatrzy rosyjskiego klienta w obudowy zmechanizowane, kombajn ścianowy, przenośnik ścianowy i podścianowy z kruszarką oraz dodatkowe urządzenia współpracujące.

Realizacja kontraktu będzie następować etapami, zgodnie z harmonogramem określonym w umowie.  Kompleks zmechanizowany do wydobycia węgla metodą ścianową trafi do Rosji w ciągu 269 dni od zapłaty pierwszej przedpłaty w kwocie ok. 21 mln zł.

 - Podstawą strategii rozwoju Grupy Famur jest program ekspansji zagranicznej Go Global - mówi Mirosław Bendzera, prezes Famuru. - Intensywne działania prosprzedażowe w połączeniu z ożywieniem na międzynarodowym rynku węgla energetycznego przynoszą widoczny wzrost udziału eksportu w przychodach Grupy. Rosja jest dla nas jednym z priorytetowych rynków. Tym bardziej cieszy nas fakt, że spełniamy wysokie wymagania tamtejszych partnerów. АО UК Sibirskaja to kolejny rosyjski podmiot, który zaufał jakości, niezawodności i wydajności dostarczanego przez nas sprzętu.

 Nowe zadanie dla Tata Steel Ijmuiden BV wpisuje się w realizację przyjętej strategii rozwoju spółki Famur Famak na rynkach zagranicznych.

- To kolejny, po EMO w Rotterdamie, kontrakt na rynku holenderskim. Niewątpliwie dobre referencje z projektu w porcie przeładunkowym pomogły przetrzeć szlaki na etapie negocjacji. Jednocześnie zlecenie jest potwierdzeniem wysokiej jakości usług oferowanych przez Famur Famak, które cieszą się uznaniem nie tylko w Polsce, ale i poza jej granicami. Warto dodać, że Famak odpowiada za pełen zakres realizacji holenderskiego kontraktu, od projektu, poprzez produkcję, dostawę, aż do uruchomienia urządzenia u klienta - mówi Paweł Majcherkiewicz, wiceprezes Famur Famak SA.

W Famurze wskazują, że obydwa kontrakty to efekt konsekwentnie realizowanej strategii budowy silnego polskiego podmiotu, dysponującego szeroką ofertą maszyn, urządzeń i usług, która umożliwia kompleksową realizację projektów inwestycyjnych na całym świecie, zarówno dla branży wydobywczej, energetycznej  jak i przeładunkowej.

SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


POLSKA I ŚWIAT

34 681 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

720 471 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 936 ofert w bazie

2 782 262 ofert w bazie


397 662 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
 • parking
 • bankiet
 • catering
 • spa
 • klub
 • usługi
 • rekreacja
 • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNERZY

 • partner serwisu
 • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP