PARTNER PORTALU partner portalu wnp.pl
partner portalu wnp.pl
Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Grupa Famur po trzech kwartałach: 44 mln zł zysku netto

Autor: wnp.pl (Jerzy Dudała)
06-11-2015 09:50
Grupa Famur po trzech kwartałach: 44 mln zł zysku netto
Fot. (mat. pras.)

Grupa Famur podsumowała trzy kwartały 2015 roku, osiągając w tym okresie skonsolidowane przychody ze sprzedaży na poziomie 615,2 mln zł; nastąpił wzrost o 36,6 proc. w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku. Zysk netto Grupy w pierwszych dziewięciu miesiącach br. wyniósł 44,2 mln zł, a EBITDA 144,7 mln zł.

Największa dynamika wzrostu przychodów Grupy Famur dotyczyła transakcji na rynkach zagranicznych.
Przychody Grupy ze sprzedaży eksportowej zrealizowanej w pierwszych dziewięciu miesiącach tego roku, w wysokości 183,8 mln zł, stanowiły prawie 30 proc. ogółu przychodów uzyskanych ze sprzedaży i były o 164 proc. wyższe niż w analogicznym okresie 2014 roku.

Większe przychody w pierwszych trzech kwartałach - o 13 proc. w porównaniu do trzech kwartałów ubiegłego roku - Grupa Famur odnotowała też na rynku krajowym, uzyskując 431,4 mln zł.

Skonsolidowane przychody netto Grupy ze sprzedaży w III kwartale 2015 r. wyniosły 178,7 mln zł, czyli o 30 proc. więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku.

Na wysokość przychodów osiągniętych przez Grupę Famur w III kwartale 2015 roku wpływ miały: dzierżawy kombajnów ścianowych i chodnikowych, realizacja zleceń na przekładnie do KWB Turów i Bełchatów, produkcja przenośników zgrzebłowych oraz taśmowych, modernizacje obudów zmechanizowanych, sprzedaż kombajnów na rynki zagraniczne, jak również realizacja zleceń układów nawęglania i odżużlania spółki Famur Famak SA.

Czołowym produktem Grupy Famur, którego sprzedaż w ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy br. miała największe odzwierciedlenie w jej przychodach (56 proc.) były maszyny i urządzenia wchodzące w skład segmentu kompleksów ścianowych.

Segment ten pozwolił na osiągnięcie przychodu ze sprzedaży w trzech kwartałach br. w wysokości 341,6 mln zł.

Najbardziej rentowna dla Grupy Famur była sprzedaż kompleksów chodnikowych.

W okresie od stycznia do września pozwoliła ona uzyskać 116,4 mln zł przychodu, co stanowiło 19 proc. obrotów Grupy.

Innymi dochodowymi segmentami były: segment systemów transportowych, który odpowiadał za osiągnięcie przychodu w wysokości 69,4 mln zł (11 proc.) oraz segment urządzeń przeładunkowych i dźwignic, w którym sprzedaż osiągnęła poziom 62,1 mln zł (10 proc.).

Znaczący wpływ na skonsolidowany wynik Grupy Famur uzyskany w pierwszych trzech kwartałach bieżącego roku miały zawarte w 2014 roku kontrakty z OAO SUEK-Kuzbass oraz z TAURON Wydobycie SA.

NA GIEŁDZIE
SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


43 125 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu
  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP