Górnicze mundury przyniosły Biało-Czerwonym szczęście na Stadionie Śląskim

W towarzyskim spotkaniu rozegranym 27 marca na Stadionie Śląskim w Chorzowie reprezentacja Polski pokonała Koreę Południową 3-2. Jak widać, pracownicy Polskiej Grupy Górniczej odziani w górnicze mundury przynieśli szczęście kadrze narodowej, wnosząc przed meczem na murawę stadionu flagi Polski i Korei Płd.

Do przerwy Polacy prowadzili 2-0 po trafieniach Roberta Lewandowskiego i Kamila Grosickiego. W końcówce meczu goście w ciągu minuty zdołali doprowadzić do remisu, jednak zwycięstwo uratował w doliczonym czasie gry Piotr Zieliński. Mecz oglądało z trybun prawie 54 tys. osób.

Przed wyjazdem na mecz pracownicy Polskiej Grupy Górniczej spotkali się w siedzibie firmy z wiceprezesem do spraw pracy Jerzym Janczewskim. Otrzymali reprezentacyjne szaliki, bilety na mecz i autokarem udali się na Stadion Śląski.

Przed meczem wnieśli na murawę flagi narodowe Polski i Korei Południowej, a potem z trybun kibicowali polskiej reprezentacji. Mecz wygrała Polska, która szykuje się do występu na tegorocznym mundialu w Rosji.