Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Górnictwo: związkowcy z PKW piszą do prezesa Pawłaszka

Autor: wnp.pl (Jerzy Dudała)
10-10-2007 10:58
Górnictwo: związkowcy z PKW piszą do prezesa Pawłaszka

Sprawa przekazania kopalni Bolesław Śmiały do Południowego Koncernu Węglowego, o której portal wnp.pl informował wielokrotnie, nadal budzi żywe zainteresowanie pracowników PKW, Kompanii Węglowej i górniczych związków.

Poniżej publikujemy treść pisma wystosowanego 10 października przez związki działające w PKW do prezesa Kompanii Węglowej Grzegorza Pawłaszka. Faks z treścią pisma przesłano także do naszej redakcji.
Napisano w nim:
W związku z podpisanym w dniu 2 października 2007 roku porozumieniem dotyczącym wyceny oraz procedur przekazania KWK Bolesław Śmiały do Południowego Koncernu Węglowego SA przez Kompanię Węglową SA, organizacje związkowe Południowego Koncernu Węglowego SA wnoszą do stron wyżej wymienionego porozumienia o niezwłoczne przesłanie następujących materiałów:

1. Ostatecznej wersji dokumentów zawierających wycenę
- KWK Bolesław Śmiały
- Południowego Koncernu Węglowego SA

2. Wszelkich notatek, uzgodnień, porozumień i ustaleń pomiędzy Kompanią Węglową SA, Południowym Koncernem Węglowym SA, Południowym Koncernem Energetycznym SA, Węglokoksem SA oraz Tauron Polska Energia SA w zakresie dotyczącym tematyki wniesienia KWK Bolesław Śmiały do Południowego Koncernu Węglowego SA.

3. Opinii prawnej, bądź innego dokumentu w oparciu, o który zarząd Kompanii Węglowej SA posługuje się stwierdzeniem "zorganizowana część przedsiębiorstwa" w rozumieniu art. 55 Kodeksu Cywilnego, w kontekście proponowanego przejścia pracowników KWK Bolesław Śmiały do Południowego Koncernu Węglowego SA w trybie art. 23 K.P.

4. Opinii prawnej, że sprzedaż KWK Bolesław Śmiały to nie jest prywatyzacja oraz że to przedsięwzięcie jest zgodne z Ustawą o funkcjonowaniu górnictwa węgla kamiennego w latach 2008-2015.

5. Kosztów obsługi emerytów i rencistów z uwzględnieniem świadczeń deputatowych i z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych w skali roku 2006,2007 oraz symulacji tych kosztów na najbliższe 15 lat.

6. Kosztów objęcia pracowników KWK Bolesław Śmiały zapisami: Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy w skali rocznej i na najbliższe 15 lat, Regulaminu Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych i Regulaminu przydziału odzieży ochronnej i roboczej, funkcjonującymi w Południowym Koncernie Węglowym SA w skali jednego roku.

7. Szacunkowe koszty nakładów finansowych na modernizację, remonty i inwestycje, które zapewnią dotychczasowy poziom wydobycia KWK Bolesław Śmiały w najbliższych 15 latach.

8. Koszty objęcia KWK Bolesław Śmiały systemem informatycznym funkcjonującym w Południowym Koncernie Węglowym SA.

9. Koszty należności i zobowiązań wynikających z nieuregulowanych hipotek, koncesji i pozwoleń wodno-prawnych.SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


43 570 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu
  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP