Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Górnictwo: scenariusze dla wiceministra Bogdana

Autor: wnp.pl (Jerzy Dudała)
06-10-2008 12:02
Górnictwo: scenariusze dla wiceministra Bogdana

Wiceminister Dariusz Bogdan może z początku firmować dokonania Joanny Strzelec- Łobodzińskiej. Niewykluczone, że później się usamodzielni - prognozuje portal wnp.pl.

Scenariusz I.
Wiceminister gospodarki Dariusz Bogdan będzie firmował to, co przygotuje Joanna Strzelec-Łobodzińska, która doradza w sprawach górnictwa i elektroenergetyki wicepremierowi i ministrowi gospodarki Waldemarowi Pawlakowi.

Przypomnijmy: o tym, że Dariusz Bogdan zajmie się górnictwem i elektroenergetyką Waldemar Pawlak powiedział 1 października podczas prac sejmowej podkomisji do spraw energetyki. Resort gospodarki potwierdził tę informację drugiego października około godziny 12.00.
Jednak jeszcze przed południem można było drugiego października usłyszeć w sekretariacie wiceministra Bogdana, że to mało prawdopodobne, by miał się zająć górnictwem, bo ma już dużo zadań, a ponadto górnictwem i elektroenergetyką zajmuje się Joanna Strzelec-Łobodzińska. Później jednak resort gospodarki potwierdził, że wiceminister Bogdan zajmie się także tymi dwoma branżami.
Można usłyszeć, że wicepremier Pawlak podjął taki krok, bo forsowana przez niego Joanna Strzelec-Łobodzińska nie miała żadnych szans na otrzymanie nominacji na wiceministra gospodarki. Przeciwny nominowaniu jej na to stanowisko miał być sam premier Donald Tusk.
A zatem Waldemar Pawlak powierzył wiceministrowi Bogdanowi górnictwo i elektroenergetykę, by uciąć krytyczne i uzasadnione opinie, że tak ważne branże zbyt długo pozostają bez wiceministra, który by się nimi zajmował.

Teraz, zdaniem wielu, Strzelec-Łobodzińska nadal będzie odpowiadać za górnictwo i elektroenergetykę. Natomiast to, co opracuje, będzie firmował wiceminister Bogdan. Jednak na dłuższą metę taka sytuacja mogłaby być dla wiceministra Bogdana męcząca i mogłaby podrażniać jego ambicję.

Scenariusz II.

Wiceminister Dariusz Bogdan z czasem się usamodzielnia.
Coraz lepiej poznaje sektor węglowy oraz elektroenergetykę i stara się samemu podejmować decyzje. Zdaniem przedstawicieli górnictwa taki scenariusz jest wysoce prawdopodobny.
Dlatego, że nikt nie będzie się godził jedynie na krytykę pomysłów, które pochodzą od innej osoby.
- Już w trakcie kolejnych obrad Zespołu Trójstronnego do spraw bezpieczeństwa socjalnego górników może się okazać, kto jest bardziej aktywny i kto sprawia wrażenie osoby decyzyjnej - ocenia w rozmowie z portalem wnp.pl Wacław Czerkawski, wiceprzewodniczący Związku Zawodowego Górników w Polsce.

Scenariusz III.

Wiceminister Dariusz Bogdan od samego początku będzie samodzielnie podejmował decyzje dotyczące górnictwa i elektroenergetyki.
Ten scenariusz wydaje się mało prawdopodobny. Choćby dlatego, że musi upłynąć sporo czasu zanim wiceminister Bogdan zapozna się z problemami sektora węglowego i elektroenergetycznego. Nie da się tego zrobić w dwa tygodnie czy miesiąc.
Najbliższe miesiące pokażą, kto rzeczywiście odpowiada za sektor węglowy oraz za elektroenergetykę.
Zobaczymy także, jak będą się układać relacje między wiceministrem Dariuszem Bogdanem, a doradzającą Waldemarowi Pawlakowi Joanną Strzelec-Łobodzińską.

Jerzy DudałaSUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


21 974 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu
  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP