Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Firma zainteresowana kopalnią Makoszowy chce więcej czasu

Autor: wnp.pl (Jerzy Dudała)
06-10-2016 13:36
Firma zainteresowana kopalnią Makoszowy chce więcej czasu
Fot. PTWP (Michał Oleksy)

Przedstawiciele KWK Siersza Sp. z o.o., która złożyła ofertę na kopalnię Makoszowy, spotkali się 6 października z zarządem SRK oraz stroną społeczną Makoszów. Strony zastrzegły sobie poufność w prowadzonych negocjacjach.

Przypomnijmy: 30 września o godz. 10.00 minął termin składania ofert zakupu kopalni Makoszowy. Do Spółki Restrukturyzacji Kopalń SA wpłynęła jedna oferta.
Złożyła ją KWK Siersza Sp. z o.o. Siedziba firmy mieści się w miejscowości Micigózd w woj. świętokrzyskim.

- Ten potencjalny inwestor chciałby, żeby przeprowadzone zostało due-dilligence kopalni, chciałby więcej czasu na negocjacje - mówi portalowi wnp.pl przedstawiciel strony społecznej. - Załoga jest coraz bardziej poirytowana, bo nie wie, co ją czeka. Na razie nie wygląda to zbyt obiecująco. Firma składa ofertę, niby jest zainteresowana nabyciem kopalni, a teraz chce dopiero przeprowadzać badanie zakładu. 

SRK podała, że zakończył się pierwszy dzień negocjacji w sprawie nabycia kopalni Makoszowy w Zabrzu jako zorganizowanej części przedsiębiorstwa. Spółka Restrukturyzacji Kopalń poinformowała przedstawicieli oferenta, KWK Siersza sp. z o.o., że decyzję co do dalszego postępowania przedstawi na piśmie w terminie siedmiu dni.

Na początku września Spółka Restrukturyzacji Kopalń SA opublikowała obwieszczenie szczegółowe dotyczące postępowania w trybie negocjacji z ogłoszeniem na sprzedaż na zasadzie art. 8a ust. 4 ustawy o funkcjonowaniu górnictwa węgla kamiennego z dnia 7 września 2007r. (Dz., U. z 2016r., poz. 704; t.j.) kopalni Makoszowy w Zabrzu jako zorganizowanej części przedsiębiorstwa.

Oferta wstępna musiała zawierać proponowaną cenę, winna być podpisana przez osoby uprawnione do reprezentowania oferenta i zawierać w załączeniu aktualny pełny odpis z właściwego rejestru oraz inne dokumenty jeżeli z w/w odpisu nie wynika umocowanie do podpisania oferty.

Do oferty wstępnej musiały być dołączone oświadczenia dotyczące: uzyskania w zakresie niezbędnym uprawnień do prowadzenia nabywanego zakładu górniczego przewidzianych odpowiednimi przepisami prawa, w tym prawa geologicznego i górniczego; kontynuowania dotychczasowej działalności nabywanej kopalni KWK Makoszowy; posiadania możliwości sfinansowania ceny nabycia kopalni oraz jej działalności operacyjnej inwestycji; gotowości i możliwości dokonania zwrotu wraz z odsetkami wszelkiej pomocy publicznej przyznanej kopalni do dnia jej nabycia oraz zapewnienia po tym dniu środków finansowych na pokrycie całości świadczeń osłonowych przewidzianych ustawą z dnia 7 września 2007 r. o funkcjonowaniu górnictwa węgla kamiennego i związanych z tym zobowiązań, przypadających po dniu nabycia.
Podobał się artykuł? Podziel się!

KOMENTARZE (12)
SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


43 751 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

966 189 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 800 ofert w bazie

2 782 270 ofert w bazie


397 662 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNERZY

  • partner serwisu
  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP