PARTNER PORTALU partner portalu wnp.pl
Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Famur chce przejąć ZMG Glinik za 16 mln zł

Autor: wnp.pl (AH)
03-04-2012 21:12
Famur chce przejąć ZMG Glinik za 16 mln zł

Famur podpisał list intencyjny w sprawie przejęcia Zakładu Maszyn Górniczych "Glinik".

Jak czytamy w komunikacie spółki, 3 kwietnia zarząd Famuru podpisał list intencyjny z Fabryką Maszyn Glinik, w którym strony ustaliły zasady nabycia 46.500 udziałów, stanowiących 100% kapitału zakładowego spółki Zakład Maszyn Górniczych "Glinik" z Gorlic za cenę 16 mln zł.
Glinik zajmuje się głównie produkcją maszyn i urządzeń dla górnictwa węgla kamiennego. Spółka ta zatrudnia blisko 900 pracowników, a jej potencjał produkcyjny pozwala na wyprodukowanie co najmniej 6 kompletów obudów ścianowych rocznie. Zakład w lutym zawarł z wierzycielami układ, który z dniem 17 marca br. został prawomocnie zatwierdzony. Zarówno Famur jak i Fabryka Maszyn "Glinik" są podmiotami kontrolowanymi przez TDJ.

Famur poinformował, że termin przeprowadzenia transakcji uzależniony jest od uzyskania zgody spółki Inwest-GLINIK.

"Zgodnie z umową, na podstawie której TDJ S.A. w lipcu 2011 r. przejął kontrolę nad Grupą Kapitałową Glinik, zbycie udziałów Zakładu Maszyn Górniczych "Glinik" sp. z o.o. przed dniem 18 lipca 2014 r. wymaga akceptacji byłego właściciela Grupy Kapitałowej Glinik tj. spółki Inwest - Glinik sp. z o.o. Jeżeli Fabryka Maszyn "Glinik" S.A. uzyska zgodę na zbycie udziałów transakcja sprzedaży udziałów zostanie zawarta w ciągu 7 dni licząc od dnia uzyskania zgody. Jeżeli w ciągu miesiąca do daty podpisania listu intencyjnego Inwest - Glinik sp. z o.o. nie wyrazi zgody na zawarcie transakcji, emitent i Fabryka Maszyn "Glinik" S.A. zawrą przedwstępną umowę sprzedaży potwierdzającą ustalenia zawarte w liście intencyjnym, a transakcja zostanie przeprowadzona najpóźniej 19 lipca 2014 roku."

Do czasu rozstrzygnięcia kwestii sprzedaży udziałów, Fabryka Maszyn "Glinik" zobowiązała się nie pobierać w formie dywidendy potencjalnych zysków z działalności.

Ustalono, że cena sprzedaży udziałów może ulec zwiększeniu jedynie w przypadku pozytywnego rozstrzygnięcia jednego z procesów prowadzonych przez Zakład Maszyn Górniczych "Glinik".

"W takim wypadku cena zostanie zwiększona o kwotę stanowiącą 50 proc. odzyskanej należności" - napisano.

NA GIEŁDZIE
SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


44 374 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu
  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP