PARTNER PORTALU partner portalu wnp.pl
Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Duże zmiany w Famurze. Spółka wchodzi w nowe obszary

Autor: wnp.pl (Jerzy Dudała)
01-09-2014 15:25
Duże zmiany w Famurze. Spółka wchodzi w nowe obszary
Fot. PTWP (Paweł Pawłowski)

Famur chce rozwijać segment maszyn odkrywkowych oraz uzupełnić zakres prowadzonej działalności o nowy obszar systemów przeładunkowych i suwnicowych. Stąd również przetasowania personalne. Nowym prezesem spółki będzie Mirosław Bendzera, dotychczasowy prezes Polskiej Grupy Odlewniczej SA.

Dominujący akcjonariusz Famuru, tj. TDJ SA 14 sierpnia 2014 roku przejął kontrolę nad spółką Fugo SA, która posiada pakiety kontrolne w spółkach Famak SA, Fugo Odlew SA i Fugo Projekt Sp. z o.o.
Przejęcie przez TDJ SA kontroli nad Fugo SA stworzyło możliwość znacznego wzmocnienia potencjału realizacyjnego Famuru w zakresie maszyn odkrywkowych oraz uzupełnienia zakresu prowadzonej przez spółkę działalności o nowy obszar systemów przeładunkowych i suwnicowych.

Planowane zmiany mają mieć znaczący wpływ na portfel zamówień i wyniki osiągane przez Famur w przyszłości.

W związku z zawartym listem intencyjnym strony wspólnie ustaliły, że Famur w ciągu najbliższych 12 miesięcy dokona przejęcia kontroli nad Famak SA i Fugo Projekt Sp. z o.o., a także przejmie doświadczenia wykonawcze, produkty i inne elementy, które były wykorzystywane przez Fugo SA do prowadzenia działalności na rynku maszyn odkrywkowych.

Famur, wykorzystując doświadczenia, potencjał realizacyjny i unikalne referencje Famak SA i Fugo Projekt Sp. z o.o., poszerzy zakres swojej oferty rynkowej o systemy przeładunkowe i suwnicowe oraz zintegruje je z obecnie prowadzoną działalnością na rynku maszyn odkrywkowych.

Kolejnym planowanym etapem współpracy stron listu intencyjnego jest budowa spółki zależnej w stosunku do Famuru SA, która będzie prowadzić działalność w obszarze przeładunku, maszyn i systemów odkrywkowych, suwnic oraz integrować obecnie prowadzoną działalność w tych obszarach w spółkach Famur SA, Famur Machinery Sp. z o.o. oraz w Famak SA i Fugo Projekt Sp. z o.o.

I tak 1 października br. funkcję prezesa zarządu podmiotu integrującego działalność w obszarach przeładunku oraz maszyn odkrywkowych i suwnic obejmie Waldemar Łaski, obecnie prezes Famuru.

Tego samego dnia stanowisko prezesa zarządu Famuru obejmie Mirosław Bendzera, dotychczasowy prezes Polskiej Grupy Odlewniczej SA.

Mirosław Bendzera posiada wykształcenie wyższe (tytuł magistra). Ukończył studia na Akademii Ekonomicznej w Krakowie na kierunku zarządzanie i marketing. Mirosław Bendzera od 2009 r. pełni funkcję prezesa zarządu w Odlewni Żeliwa Śrem SA oraz Pioma-Odlewnia Sp. z o.o. Poprzednio pełnił funkcje w organach takich spółek, jak m.in. Ponar Wadowice SA, Ponar Silesia SA oraz funkcje menedżerskie w Toyota Motor Poland Co. Ltd.

Waldemar Łaski, obecny prezes zarządu Famuru, jest związany z Grupą Famur od 2002 roku.

Wcześniej zajmował już stanowisko prezesa Famuru SA w 2005 i 2006 roku. Z kolei w latach 2002-2004 oraz od 2007 do września 2009 roku pełnił funkcję wiceprezesa zarządu.

NA GIEŁDZIE
SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


43 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu
  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP