PARTNER PORTALU partner portalu wnp.pl
Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Dolnośląskie Surowce Skalne: 40 mln zł z giełdy

Autor: wnp.pl (Dariusz Ciepiela)
13-05-2010 05:46

Zarząd Dolnośląskich Surowców Skalnych (DSS), dostawcy kruszyw łamanych dla największych projektów infrastrukturalnych w Polsce, dokonał przydziału oferowanych akcji. Inwestorzy obejmą blisko 2,38 mln akcji serii C nowej emisji. Debiut praw do akcji planowany jest na 17 maja 2010 roku.

Z 2,4 mln oferowanych akcji 1,92 mln objęli inwestorzy instytucjonalni. Pozostałe akcje tj. niemal 460 tys. sztuk zostało przydzielone inwestorom indywidualnym. Łącznie złożono niemal 1,1 tys. zapisów. Spółka pozyskała z oferty ponad 40 mln zł brutto.
– Niewątpliwie ofertę publiczną DSS należy uznać za sukces biorąc pod uwagę sytuację na rynkach finansowych w ostatnich tygodniach. Pozytywne zamknięcie subskrypcji to w mojej ocenie dowód na to, że inwestorzy dobrze oceniają rynek kruszyw, naszą działalność oraz realizowaną strategię rozwoju. Oprócz środków, które pozwolą nam na realizację inwestycji i pokrycie potrzeb kapitałowych związanych z rosnącą skalą działalności, pozyskaliśmy także wartościowych akcjonariuszy. Liczę, że będą aktywnie wspierać DSS w prowadzonej działalności – mówi Jan Łuczak, prezes DSS.

Dolnośląskie Surowce Skalne to polski dostawca kruszyw łamanych dla największych projektów infrastrukturalnych w kraju, w tym przede wszystkim na potrzeby budowy dróg ekspresowych i autostrad. Spółka dynamicznie zwiększa udział w rynku, który obecnie szacowany jest na 8,5 proc., co plasuje DSS wśród największych producentów kruszyw. Spółka systematycznie rozszerza geograficzny i produktowy zasięg swojej działalności.

Spółka eksploatuje złoże amfibolitu i migmatytu, którego docelowe zasoby wynoszą ponad 320 mln ton. W granicach aktualnie dostępnych do eksploatacji znajduje się obecnie niemal 194 mln ton, natomiast pozostała część jest w trakcie uzyskiwania pozwoleń na eksploatację. Produkcja kruszyw prowadzona jest w jednym z największych i najnowocześniejszych zakładów przeróbczych w Europie. Zdolności produkcyjne kopalni wynoszą obecnie ok. 7,5 mln ton rocznie.

Podstawowe produkty oferowane przez DSS to kruszywa drogowe, kolejowe oraz kruszywa wykorzystywane do produkcji betonów wysokich wytrzymałości. Głównymi odbiorcami DSS są takie spółki budowlane jak: Skanska, Strabag, Mostostal Warszawa, Budimex oraz J&P Avax. DSS jest jednym z głównych dostawców kruszywa dla budowy autostrad A1, A2, a także Autostradowej Obwodnicy Wrocławia.

Strategia rozwoju DSS koncentruje się na systematycznym zwiększaniu udziału w polskim rynku kruszyw łamanych, a także wprowadzeniu do oferty produktów bazujących na kruszywach.

DSS kładzie znaczący nacisk nie tylko na rozwój biznesowy, ale także na prowadzenie działalności z uwzględnieniem interesów lokalnych społeczności oraz kwestii związanych z ochroną środowiska.

W roku 2010 DSS zakładają osiągnięcie 196,1 mln zł przychodów ze sprzedaży, 45,5 mln zł EBITDA oraz 5,8 mln zł zysku netto.SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


53 745 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu
  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP