PARTNER PORTALU partner portalu wnp.pl
Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Co skrytykowała Rada Pracowników w programie restrukturyzacji KW?

Autor: wnp.pl (Jerzy Dudała)
27-01-2014 10:26
Co skrytykowała Rada Pracowników w programie restrukturyzacji KW?
fot. PTWP (Andrzej Wawok)

Rada Pracowników KW krytycznie odniosła się do projektu programu restrukturyzacji spółki do roku 2020. Wskazuje ona, że trzeba zmierzać w kierunku intensyfikacji sprzedaży węgla.

W dniu 31 stycznia rada nadzorcza KW ma się odnieść do dwóch dokumentów: programu restrukturyzacji spółki na lata 2014-2020 oraz do Planu Techniczno-Ekonomicznego KW na rok 2014.
Poniżej prezentujemy opinię Rady Pracowników KW w sprawie Projektu Programu Restrukturyzacji Kompanii Węglowej SA na lata 2014-2020.
„Rada Pracowników Kompanii Węglowej SA po zapoznaniu się z Projektem Programu Restrukturyzacji Kompanii Węglowej SA na lata 2014-2020, po przeprowadzonych konsultacjach oraz wyjaśnieniach udzielonych przez członków zarządu Kompanii Węglowej SA, a także po przeanalizowaniu dodatkowych materiałów przedstawionych przez zarząd Kompanii Węglowej SA negatywnie ocenia przedmiotowy dokument.

Zaplanowane przez zarząd wyłączenie ze struktur Kompanii Węglowej SA KWK Knurów-Szczygłowice poprzez sprzedaż zorganizowanej części przedsiębiorstwa Jastrzębskiej Spółce Węglowej SA jest działaniem na szkodę naszej spółki.

Pozbywanie się kopalni dającej możliwość dywersyfikacji w handlu węglem poprzez zwiększenie produkcji węgla koksującego, dającej w niedalekiej perspektywie źródło znacznego zwiększenia przychodów ze sprzedaży jest ewidentnym błędem.

Takie decyzje, w połączeniu z koncepcją wyzbywania się innych swoich najcenniejszych aktywów, przypominają działanie syndyka masy upadłościowej i świadczą o zamiarach stopniowej likwidacji Kompanii Węglowej SA. Potwierdzają to również zapowiedzi likwidacji, bądź wyłączenia ze struktur spółki jej specjalistycznych zakładów.

Założone w programie łączenie kopalń nie przyniesie żadnych wymiernych korzyści ekonomicznych. Potwierdzają to wielogodzinne spotkania z dyrektorami tych zakładów, w trakcie których dokonano wielu prezentacji. Proces ten spowoduje jedynie zamieszanie i straty. Dotychczasowe doświadczenia wynikające z połączenia kopalń Knurów-Szczygłowice, Sośnica-Makoszowy czy Halemba-Wirek potwierdzają, że wszystkie założenia dotyczące wynikających z nich korzyści okazały się błędne i nierealne, pomimo upływu wielu lat od zakończenia tych procesów. Łączenie kopalń będzie jedynie przenoszeniem kosztów wewnątrz struktury organizacyjnej spółki i nie da żadnego pozytywnego skutku obniżającego koszty całej Kompanii Węglowej SA.SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


44 374 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu
  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP