Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Cięcie kosztów w JSW

Autor: WNP.PL (Jerzy Dudała)
29-09-2014 14:49
Cięcie kosztów w JSW
Fot. Andrzej Wawok

Władze Jastrzębskiej Spółki Węglowej tną koszty. Zdecydowały o obniżeniu od 1 października br. o 10 procent wynagrodzeń wszystkim dyrektorom kopalni JSW, Zakładu Logistyki Materiałowej i dyrektorom biur zatrudnionym w Biurze Zarządu spółki.

- Zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej podjął decyzję o obniżeniu od 1 października o 10 procent wynagrodzeń wszystkim dyrektorom kopalni JSW, Zakładu Logistyki Materiałowej i dyrektorom biur zatrudnionym w Biurze Zarządu spółki - zaznaczył prezes zarządu JSW Jarosław Zagórowski. - Decyzja została podjęta z powodu konieczności ograniczania kosztów osobowych.
Prezes Zagórowski poinformował też, że tegoroczny deputat węglowy emerytów i rencistów zostanie wypłacony jeszcze w październiku.

Natomiast Zarząd JSW rozważa odstąpienie od wypłacenia emerytom i rencistom deputatu węglowego w 2015 roku.

JSW razem z innymi spółkami węglowymi zwróciła się do rządu RP z propozycją przejęcia przez ZUS zobowiązań wobec emerytów i rencistów górniczych do bezpłatnego węgla, podobnie jak ma to miejsce w przypadku emerytowanych kolejarzy i pracowników likwidowanych kopalń.

Odstąpienie od wypłaty ekwiwalentu za deputat węglowy emerytom i rencistom pozwoliłoby spółce zaoszczędzić w 2015 roku ponad 64 mln złotych.

Zarząd spółki uważa też za niezbędne wdrożenie w szybkim tempie programu dostosowawczego dla kopalni Krupiński w Suszcu, który zapobiegnie dalszemu pogarszaniu się sytuacji ekonomicznej tego zakładu.

Zarząd JSW zwrócił się do związków działających w kopalni o wyrażenie zgody na zmianę systemu czasu pracy.

Jak wskazuje zarząd JSW, miałaby ona polegać na wprowadzeniu w niej sześciodniowego tygodnia pracy, oczywiście przy zachowaniu pięciodniowego tygodnia pracy dla załogi - z poszanowaniem zasad kodeksu pracy.

Zmiany te są zdaniem zarządu spółki jednym z warunków niezbędnych do poprawy sytuacji kopalni i zapewnienia jej rentowności w perspektywie najbliższych lat.

Zarząd JSW wskazuje, że pracownicy i związki zawodowe kopalni Krupiński, dostrzegając wagę problemu, wyraziły wolę wprowadzenia zmian w systemie organizacji czasu pracy, jednak Reprezentatywne Organizacje Związkowe działające w JSW nie zaakceptowały uzgodnień dokonanych pomiędzy dyrekcją kopalni a działającymi w niej związkami.SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


44 750 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu
  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP