Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Bumech prognozuje 42 proc. wzrostu zysku netto

Autor: wnp.pl (KW)
13-03-2012 14:40

W 2012 r. jednostkowy zysk netto Bumechu wyniesie według prognoz ponad 10 mln zł, rosnąc o 42,4 proc. wobec wyniku netto ubiegłego roku (7 mln zł). Zarząd zakłada, że przychody spółki po raz pierwszy w historii przekroczą 100 mln zł i sięgną ponad 120 mln zł czyli wzrosną o 23,3 proc. rok do roku.

EBITDA zwiększy się do 34,6 mln zł (wzrost o 47,9 proc. r/r). Jednostkowy zysk operacyjny Spółki zgodnie z prognozą wyniesie na koniec 2012 r. ponad 19 mln zł, rosnąc o 38,6 proc.
- W 2012 r. zamierzamy po raz kolejny znacząco zwiększyć przychody i zyski. Tak szybki rozwój jest możliwy dzięki trafnemu rozpoznaniu potrzeb rynku oraz stosowaniu skutecznej strategii konkurencyjnej. Oferujemy kompleksową usługę, w ramach której dostarczamy maszyny, zapewniamy utrzymanie ich ruchu i serwis oraz wykonujemy roboty związane z drążeniem wyrobisk podziemnych. Takie podejście do tematu bardzo dobrze wpisuje się w potrzeby spółek górniczych – mówi Zygmunt Kosmała, prezes Bumech SA.

Strategia rozwoju Bumechu zakłada dalszy zrównoważony rozwój w oparciu o trzy segmenty działalności: produkcję urządzeń i maszyn górniczych, drążenie wyrobisk podziemnych oraz serwis, utrzymanie ruchu i remonty maszyn.

- W ostatnim roku w strukturze przychodów Bumechu wyraźnie wzrósł udział produkcji urządzeń i maszyn górniczych, co jest wynikiem dużego sukcesu, jaki na rynku odniosły nasze kombajny chodnikowe AM-50-BUMECH/Z1. Zapotrzebowanie na te maszyny jest wciąż bardzo duże, dlatego zamierzamy zwiększyć ich produkcję, zarówno pod kątem sprzedaży, jak i dzierżawy – wyjaśnia Zygmunt Kosmała.

- Obecnie prowadzimy również intensywne prace przygotowawcze związane z wprowadzeniem na rynek kombajnu chodnikowego o mocy przewyższającej moc kombajnu AM-50-BUMECH/Z1. Szacujemy, że wprowadzenie go na rynek powinno nastąpić w ciągu ok. dwóch lat - dodaje prezes.

Bumech rozpoczął ponadto prace związane z poszerzeniem oferty o nowoczesny, innowacyjny przenośnik taśmowy stosowany jako środek transportu urobku m.in. w kopalniach węgla kamiennego. Również w tym przypadku wprowadzenie na rynek planowane jest w okresie najbliższych dwóch lat. W zakresie drążenia wyrobisk podziemnych, które w ubiegłym roku stanowiło blisko 40 proc. przychodów Grupy, Bumech zamierza prowadzić równocześnie do 5 oddziałów drążeniowych.

- Działalność związana z tym segmentem będzie stopniowo przenoszona do naszej spółki zależnej Bumech-Technika Górnicza. Nie jest jednak wykluczone, iż w ramach prowadzonych robót Bumech będzie występował jako konsorcjant dostarczający maszyny wraz z usługami remontowymi i serwisowymi - mówi Zygmunt Kosmała.SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


43 570 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu
  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP