Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Bumech odpowiada na pytania akcjonariuszy

Autor: WNP.PL (JD)
25-03-2017 09:28
Bumech odpowiada na pytania akcjonariuszy
Fot. PTWP (Paweł Pawłowski)

Bumech podał w komunikacie, że w związku z zapytaniami akcjonariuszy związanymi z zawieszeniem akcji spółki, jej zarząd udzielił odpowiedzi.

Obrót akcjami Bumechu - podała spółka - zawieszono ze względu na żądanie Komisji Nadzoru Finansowego zgłoszone na podstawie przepisów art. 20 ust. 2 Ustawy o obrocie instrumentami finansowym.
Z komunikatu KNF wynika, że KNF skierowała do Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie SA żądanie zawieszenia obrotu akcjami spółki od dnia 24 marca 2017 r. do dnia 24 kwietnia 2017 r. włącznie.

Zgodnie z art. 20 ust. 2 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi, w przypadku gdy obrót określonymi instrumentami finansowymi jest dokonywany w okolicznościach wskazujących na możliwość zagrożenia prawidłowego funkcjonowania rynku regulowanego lub bezpieczeństwa obrotu na tym rynku albo naruszenia interesów inwestorów, na żądanie KNF, spółka prowadząca rynek regulowany zawiesza obrót tymi instrumentami finansowymi na okres nie dłuższy niż miesiąc.

Z komunikatu KNF wynika, że „w ocenie UKNF istnieje podejrzenie istotnych nieprawidłowości związanych z ujawnianiem stanu posiadania akcji spółki Bumech SA. Zdaniem UKNF zawieszenie obrotu na okres jednego miesiąca pozwoli na dokonanie niezbędnych ustaleń stanu faktycznego. W przypadku wcześniejszego wyjaśnienia przedmiotowej sprawy, obrót akcjami Bumech SA zostanie wznowiony przed upływem miesięcznego terminu."

W komunikacie Bumech wyjaśnił, że 22 marca 2017 roku do spółki wpłynęło zawiadomienie od China Coal Energy Company Limited o nabyciu przez akcjonariusza znacznego pakietu akcji i przekroczeniu progu 5 proc. Kopia zawiadomienia stanowi załącznik do niniejszego raportu.

Spółka w zakresie dostępnych możliwości i ram czasowych zweryfikowała wiarygodność tego zawiadomienia, sprawdzając m.in., że podmiot o nazwie China Coal Energy Company Limited istnieje, jest spółką notowaną na chińskiej giełdzie i prowadzi działalność gospodarczą w przemyśle wydobywczym.

Działając na podstawie art. 70 ust. 1 Ustawy o ofercie spółka niezwłocznie przekazała do publicznej wiadomości raportem bieżącym zawiadomienie, o którym mowa powyżej. Na mocy w/w regulacji prawnej, emitent był zobowiązany do niezwłocznego przekazania zawiadomienia, które otrzymał i nie miał prawnej możliwości niewykonania w/w obowiązku ustawowego.

Wiarygodność informacji zawartych w zawiadomieniu jest przedmiotem postępowania wyjaśniającego prowadzonego przez Urząd KNF.

W ocenie zarządu Bumechu sytuacja z ostatnich dni wskazuje na prawdopodobieństwo wystąpienia zdarzeń sprzecznych z przepisami prawa oraz zmierzających do możliwego wrogiego przejęcia spółki. Jednakże dzięki szybkiej reakcji GPW i KNF możliwość taka została w znacznej mierze wykluczona, dając czas na spokojne i dogłębne wyjaśnienie sytuacji w ochronie interesu wszystkich akcjonariuszy.

W komunikacie zaznaczono też, że mając na względzie dobro wszystkich aktualnych i potencjalnych akcjonariuszy, w tym w szczególności mniejszościowych, spółka udzieli organom nadzoru wszelkiej dostępnej pomocy w celu jak najszybszego wyjaśnienia zaistniałej sytuacji. Emitent w zakresie swoich możliwości będzie wspierał Urząd KNF w wyjaśnieniu przedmiotowej sprawy.
Podobał się artykuł? Podziel się!

NA GIEŁDZIE

BUMECH [BMC]

kurs:

0.39 PLN 0.11 (39.29%)

Notowania | Analiza technicznaSUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


POLSKA I ŚWIAT

35 734 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

727 008 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 958 ofert w bazie

2 782 262 ofert w bazie


397 662 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNERZY

  • partner serwisu
  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP