Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Bumech: celem globalne przedsiębiorstwo przemysłowe z sektora górniczego

Autor: wnp.pl (Jerzy Dudała)
29-09-2016 08:36
Bumech: celem globalne przedsiębiorstwo przemysłowe z sektora górniczego

Naszym celem jest stopniowe i sukcesywne przekształcenie spółki z obecnego podmiotu działającego na rynku krajowym w globalne przedsiębiorstwo przemysłowe z sektora górniczego, operujące na kilku kontynentach - mówi Marcin Sutkowski, prezes zarządu Bumech SA.

Intensywny rozwój projektów zagranicznych w zakresie działalności kontraktowej i wydobywczej w Europie, Azji i Afryce oraz dopasowanie i reorganizacja krajowej struktury produkcyjnej. Takie są główne założenia Strategii Grupy Kapitałowej Bumech SA na lata 2016-2020.

W ramach pierwszego filaru (obszaru górniczego), zamierzeniem Bumechu jest ukierunkowanie na projekty wydobywcze i przetwórcze (wzbogacanie) w kraju i za granicą. Główne założenia:
- Potencjalne kierunki działalności zagranicznej: m.in. Bałkany, Turcja, Iran, Afryka Środkowa i Południowa - zarówno pod kątem wieloletnich kontraktów górniczych jak i pozyskania na współwłasność/własność zaawansowanych projektów górniczych;

- Rodzaj surowców: działalność wydobywcza m.in. boksytów, cynku bądź miedzi;

- Forma prowadzonej działalności za granicą: utworzenie podmiotów zależnych dla górniczych projektów długofalowych.

Grupa nie rezygnuje z rynku polskiego, z którym wiąże duże nadzieje. Bumech liczy na dalszą poprawę koniunktury w branży, nawiązywanie nowych kontraktów i kontynuowanie obecnych (m.in. z LW Bogdanka).

- Naszym celem jest stopniowe i sukcesywne przekształcenie spółki z obecnego podmiotu działającego na rynku krajowym w globalne przedsiębiorstwo przemysłowe z sektora górniczego, operujące na kilku kontynentach. Dostrzegamy atrakcyjność wybranych rynków, zarówno w zakresie bezpośredniej działalności wydobywczej, jak i poprzez eksport naszych produktów i usług. Chciałbym podkreślić, iż już teraz realizujemy przyjętą strategię - poprzez udany start inwestycji w Czarnogórze, czyli naszym pierwszym zagranicznym projekcie - powiedział Marcin Sutkowski, prezes zarządu Bumech SA.

W kwietniu 2016 roku Bumech, w konsorcjum ze spółką Grottech, podpisał z Uniprom Metali d.o.o. - właścicielem złóż, kontrakt na świadczenie usług wydobywczych w kopalni rudy boksytu w miejscowości Niksić w Czarnogórze.

Umowa obejmuje eksploatację dwóch złóż – Biocki Stan oraz Djurkov. Wydobycie surowca z pierwszego złoża oficjalnie rozpoczęło się 24 września. Czas trwania umowy wynosi 29 lat, a jej podstawowa wartość to 1,1 mld zł. W drugim etapie, w  2017 r. spółka zakłada wdrożenie technologii wzbogacania rudy, dzięki czemu potencjalne przychody z kontraktu mogą wzrosnąć do łącznej kwoty powyżej 2 mld zł.

NA GIEŁDZIE

BUMECH [BMC]

kurs:

0.85 PLN -0.06 (-6.59%)

Notowania | Analiza techniczna

SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


43 917 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

966 189 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 800 ofert w bazie

2 782 270 ofert w bazie


397 662 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNERZY

  • partner serwisu
  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP