PARTNER PORTALU partner portalu wnp.pl
Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Bumech: 1,8 mln zł zysku netto po I kwartale

Autor: wnp.pl (Jerzy Dudała)
16-05-2012 09:56

Skonsolidowane przychody Bumechu wyniosły w I kwartale br. 25,7 mln zł, wzrastając o 19 proc. w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego.

EBITDA osiągnęła poziom 7,1 mln zł (wzrost o 30 proc. rok do roku). Bumech zakończył I kwartał skonsolidowanym zyskiem netto w wysokości 1,8 mln zł.
- Przychody Bumechu systematycznie wzrastają, co pokazuje, iż zapotrzebowanie na nasze produkty i usługi jest bardzo duże. W ślad za wzrostem przychodów nie podąża jeszcze zysk netto, głównie ze względu na wysokie koszty finansowe, które ponosimy w związku z dynamicznym rozwojem spółki – wyjaśnia Zygmunt Kosmała, prezes zarządu Bumech SA.

Po raz kolejny Bumech zwiększył zysk na poziomie EBITDA w ujęciu rok do roku.

W przypadku przedsiębiorstw, które ze względu na specyfikę swojej działalności odnotowują wysoką amortyzację, jest to najbardziej istotna pozycja wynikowa mówiąca o potencjale spółki.

Na początku br. konsorcjum, w skład którego wchodzi Bumech podpisało umowę z Kompanią Węglową na dzierżawę 30 kombajnów chodnikowych, która realizowana będzie w latach 2012-2013.

- Przychody i zyski z tej umowy widoczne będą głównie w wynikach przyszłych okresów – wyjaśnia prezes Kosmała.

Zawarcie wspomnianej wyżej umowy z KW oraz intensyfikacja robót przygotowawczych przez spółki węglowe i związana z tym duża ilość przetargów sprawiły, iż zarząd Bumechu zdecydował się na przygotowanie prognozy na 2012 r.

- 2012 r. będzie okresem bardzo dużej aktywności Bumechu - zaznacza prezes spółki. - W celu wyjścia naprzeciw oczekiwaniom inwestorów sporządziliśmy prognozę wyników na ten rok. Zakłada ona, iż jednostkowe przychody ze sprzedaży wyniosą 120,1 mln zł, zysk operacyjny i EBITDA osiągną poziom odpowiednio 19,1 mln zł i 34,6 mln zł, natomiast zysk netto wyniesie 10 mln zł. Po pierwszym kwartale wykonaliśmy ok. 21 proc. prognozy w przypadku przychodów i EBIT, 20 proc. jeśli chodzi o EBITDA oraz 18 proc. wyniku netto. Nasz portfel zamówień na kolejne miesiące sprawia, że podtrzymujemy prognozę.

W połowie kwietnia br. NWZA Bumechu zdecydowało o przeprowadzeniu emisji do 3 mln warrantów subskrypcyjnych serii B wymiennych na taką samą ilość akcji serii E.

Warranty zostaną zaoferowane do objęcia inwestorom kwalifikowanym (w rozumienie ustawy o ofercie), a także obecnym i byłym członkom Zarządu i Rady Nadzorczej Spółki, którzy byli jej akcjonariuszami na dzień 1 kwietnia br.

- Chcemy w ten sposób pozyskać ok. 30 mln zł, które zostaną przeznaczone na realizację celów strategicznych spółki oraz zasilenie kapitału obrotowego. Środki te sprawią również, iż spadnie udział kapitału obcego w strukturze finansowania, a tym samym relatywne obciążenie wyniku kosztami finansowymi – wyjaśnia Zygmunt Kosmała.

NA GIEŁDZIE

BUMECH [BMC]

kurs:

0.79 PLN 0.05 (6.76%)

Notowania | Analiza techniczna

SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


45 151 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu
  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP