Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Bogdanka rozpoczyna inwestycje za pół miliarda zł

Autor: wnp.pl (Dariusz Ciepiela)
07-08-2009 15:51
Bogdanka rozpoczyna inwestycje za pół miliarda zł

Lubelski Węgiel Bogdanka realizuje zadania inwestycyjne przedstawione w prospekcie emisyjnym. Od dnia giełdowego debiutu - 25 czerwca br. - ogłosiła już przetargi na wykonanie robót o łącznej, szacunkowej wartości przekraczającej pół miliarda złotych.

Otwarcie pierwszych wpływających do Bogdanki ofert pokazuje, że wykonawcy są gotowi realizować prace dużo taniej oraz znacząco skrócić terminy wykonania inwestycji.
W przypadku przetargu na budowę tzw. estakady - systemu przenośników, o długości 3,5 km, którymi transportowany będzie węgiel z nowego wyrobiska w Polu Stefanów do Zakładu Przeróbki Mechanicznej Węgla w Bogdance - wśród 11 złożonych ofert, w tym m.in. konsorcjów z udziałem firm z Hiszpanii i Irlandii, były i takie których wartość była niższa niż 100 mln zł. To o 50 mln mniej niż założyła Bogdanka. Oczekiwany przez Spółkę termin realizacji inwestycji - 24 miesiące - skracany był przez oferentów nawet o połowę.

Bogdanka ogłosiła również pozostałe, kluczowe dla rozwoju kopalni, przetargi na budowę nowej i rozbudowę istniejącej infrastruktury technicznej w ramach Pola Stefanów.

11 sierpnia nastąpi otwarcie ofert złożonych w przetargu na wykonanie wyrobisk górniczych w Stefanowie. Planowany kontrakt obejmuje również m.in. obsługę, konserwację i zabudowę odstawy urobku, zabudowę i konserwację tras kolejek podwieszanych, odwodnienia wyrobisk, wzmacniania górotworu oraz zabudowę rurociągów i sieci kablowych w wykonywanych wyrobiskach. Szacunkowa wartość to 55 mln zł. netto, a zakończenie prac - 31 stycznia 2012 roku.

Przetarg na zaprojektowanie, dostawę, budowę i rozruch stacji wentylatorów głównych przy szybie 2.1 w Polu Stefanów oszacowano na 19,5 mln zł. Otwarcie ofert - 14 sierpnia br. Zakończenie inwestycji - marzec 2011 r.

Szyb wyciągowy urobku węgla w Stefanowie i budynek nadszybia powinien być zrealizowany nie później niż do 31.01.2011. Ogłoszony przetarg obejmuje m.in. wykonanie projektów wykonawczych, budowlano-wykonawczych, budowę wieży szybu 2.1, budowę budynku nadszybia szybu 2.1 oraz wykonanie fundamentów wciągarki. Kontrakt przewiduje również budowę dróg, placów, torów i oświetlenia terenu w LW „Bogdanka ” S.A. pole Stefanów. Bogdanka oszacowała te roboty na 53 mln zł. nettoSUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


21 974 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu
  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP