Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Bogdanka podpisuje umowy zbycia akcji pracowniczych

Autor: wnp.pl (Jerzy Dudała)
07-04-2010 14:16

Od 7 kwietnia Lubelski Węgiel Bogdanka podpisuje umowy zbycia akcji pracowniczych - dowiedział się portal wnp.pl.

Od środy siódmego kwietnia uprawnieni do tego pracownicy Lubelskiego Węgla Bogdanka będą mogli nieodpłatnie otrzymać akcje swojego przedsiębiorstwa.
Spółka rozpoczęła podpisywanie stosownych umów. Łącznie pracownikom przekazanych zostanie 3.243 tys. akcji Bogdanki. Na sporządzonych w Bogdance listach znajduje się 3917 osób.

Proces nieodpłatnego udostępniania akcji byłym i obecnym uprawnionym do tego pracownikom uruchomiony został 8 grudnia 2009 roku w dniu sprzedaży przez Skarb Państwa akcji Bogdanki na zasadach ogólnych.

Transakcja objęła wówczas pakiet prawie 5 proc. walorów spółki. Skarb Państwa zyskał na tej transakcji 116 mln zł.

Zarząd spółki w porozumieniu ze związkami zawodowymi wydzielił 10 grup pracowników, przyjmując kryterium stażu zatrudnienia w spółce oraz określił liczbę akcji przypadających na każdą z wyodrębnionych 10 grup.

Liczba akcji przypadających na każdą z grup została podzielona przez liczbę pracowników tworzących grupę.

Uprawnieni otrzymają od kilkudziesięciu do ponad 1000 akcji w grupie z największym stażem pracowniczym przekraczającym okres 24 lat zatrudnienia w spółce i jej poprzedniku prawnym.

Prawo do nieodpłatnego nabycia akcji Spółki może być realizowane przez uprawnionych pracowników od 7 kwietnia 2010 roku do 09.03.2012 roku.

Uprawnieni pracownicy nie będą mogli zbyć otrzymanych akcji praz okres 2 lat od dnia zbycia przez Skarb Państwa pierwszych akcji na zasadach ogólnych, z tym że akcje nabyte przez pracowników pełniących funkcję członków zarządu spółki - przed upływem trzech lat.

Wartość nominalna przekazywanych akcji to 5 zł za jedną akcję. Według dzisiejszych notowań giełdowych jedna akcja Bogdanki wyceniana jest na 74 zł.

Trudno przewidzieć jak będzie kształtowała się cena akcji spółki 9 grudnia 2011 roku kiedy będzie można oficjalnie spieniężyć nieodpłatnie nabyte walory na giełdzie.SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


22 086 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu
  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP