PARTNER PORTALU partner portalu wnp.pl
Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Autoryzowani sprzedawcy węgla KHW w natarciu

Autor: wnp.pl (Jerzy Dudała)
14-05-2014 10:26

Autoryzowani Sprzedawcy Węgla Katowickiego Holdingu Węglowego SA nieprzerwanie od roku 1995 prowadzą działania mające na celu reklamę polskiego węgla pochodzącego z kopalń KHW - mówi portalowi wnp.pl Alicja Nowicka, prezes zarządu Stowarzyszenia Autoryzowanych Sprzedawców Węgla KHW SA.

Alicja Nowicka wskazuje, że od roku 2001, kiedy zostało utworzone Stowarzyszenie Autoryzowanych Sprzedawców Węgla zintensyfikowano promocję polskiego węgla, chociażby z racji działania efektu synergii, a działania promujące polski węgiel oparto o stałą współpracę z wyspecjalizowanymi służbami Katowickiego Holdingu Węglowego.
Kolejnym, aktualnie realizowanym etapem w ramach promocji polskiego węgla, jest - zaznacza Alicja Nowicka - uruchomiony w ubiegłym roku zintegrowany program ujednolicenia i wzmocnienia wizerunku sieci sprzedaży Autoryzowanych Sprzedawców Węgla KHW.

Tym, co w programie jest najistotniejsze, to przede wszystkim przekazywanie klientom prawdziwych informacji o jakości węgla oferowanego przez polskich producentów.

Nowicka wskazuje, że w reakcji na medialne informacje o oszukiwaniu nabywców węgla zdecydowano się też na dostarczenie klientom niezbędnej wiedzy o tym, jak węgiel kupować.

- W tym celu rozpoczęliśmy wydawanie biuletynu: Merkuriusz sieci Autoryzowanych Sprzedawców Węgla KHW SA, w którym informujemy klientów: o aktualnej sytuacji i zdarzeniach na rynku węgla opałowego, zamieszczamy katalog produktów oferowanych przez KHW SA, podajemy informacje o tym jak węgiel kupować, promujemy polski węgiel i wiarygodnych sprzedawców - wylicza Nowicka.

Ważnym elementem programu jest budowa marki Sieć Sprzedaży Węgla KHW SA.

Nowicka wskazuje, że pierwszym krokiem jest wyróżnienie spośród innych sprzedawców autoryzowanych sprzedawców opału sprzedających polski węgiel, produkowany przez kopalnie KHW SA.

W tym celu od ubiegłego roku wszystkie składy należące do Sieci ASW KHW SA stosują ujednoliconą wizualizację (oznakowania, szyldy, banery, flagi, etc.).

Na organizowanych corocznie warsztatach szkoleniowych przekazywane są wskazówki i zalecenia dotyczące sposobów komunikacji z rynkiem i pomagające przełamać bariery nieznajomości rynku handlu węglem u obecnych i potencjalnych nabywców.

Nowicka zaznacza też, że autoryzowani Sprzedawcy Węgla KHW realizując działania reklamowe w lokalnych mediach wpływają na podniesienie prestiżu polskiego węgla. Dzięki ich samodzielnym, aczkolwiek zintegrowanym działaniom informacja o marce polskiego węgla z kopalń KHW SA trafia do coraz szerszego kręgu odbiorców.

Według Nowickiej ważnym i być może niedocenianym detalem jest współpraca Autoryzowanych Sprzedawców z kierownictwem Katowickiego Holdingu Węglowego SA.

W odbywających się co miesiąc posiedzeniach zarządu Stowarzyszenia Autoryzowanych Sprzedawców Węgla KHW uczestniczą przedstawiciele holdingu.

- Podczas tych cyklicznych spotkań, podejmowane są strategiczne decyzje dotyczące funkcjonowania sieci sprzedaży, a będące następstwem rynkowej dynamiki - podsumowuje Alicja Nowicka.

Czytaj więcej: Sprzedawcy węgla do premiera: trzeba uporządkować węglowy rynekSUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


45 151 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu
  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP