PARTNER PORTALU partner portalu wnp.pl
Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Akcje Bogdanki po maksymalnej cenie

Autor: wnp.pl (Dariusz Ciepiela)
06-06-2009 08:08
Akcje Bogdanki po maksymalnej cenie

Ostateczna cena emisyjna za jedną akcję Bogdanki została ustalona na 48 zł. Oznacza to, że wartość emisji wyniesie 528 mln zł.

Bogdanka opublikowała ostateczną cenę emisyjną, która została ustalona na poziomie górnych widełek przedziału cenowego i wynosi 48 zł za jedną akcję. Oznacza to, że wartość emisji wyniesie 528 mln zł.
Jednocześnie Spółka podjęła decyzję o liczbie akcji oferowanych w poszczególnych transzach. Spółka planuje zadebiutować na GPW 25 czerwca 2009 roku.

Oferta publiczna obejmuje 11 mln akcji nowej emisji (Akcje Serii C) i została podzielona na transzę inwestorów instytucjonalnych, która obejmie 9 mln akcji, transzę inwestorów indywidualnych, która obejmie 1,67 mln akcji oraz transzę pracowniczą, w której zostanie zaoferowanych 330 tys. akcji.

Przydział akcji planowany jest w dniu 19 czerwca 2009 roku. Przydział akcji w Transzy Inwestorów Indywidualnych nastąpi na sesji GPW.

Spółka przewiduje, że udział akcji posiadanych przez nowych akcjonariuszy w łącznej liczbie akcji po ofercie będzie kształtował się na poziomie 32,34 proc. Większościowym udziałowcem w Bogdance pozostanie nadal Skarb Państwa.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z zainteresowania naszą spółką wyrażonego przez inwestorów w procesie budowy księgi popytu. Jest to dowodem na to, że spółki z dobrymi fundamentami i klarownymi perspektywami rozwoju znajdą nabywców na swoje akcje nawet w trudniejszych czasach. Bogdanka jest zdecydowanie jednym z najlepszych przedsiębiorstw działających w polskiej branży wydobywczej. Środki z emisji pozwolą nam tę pozycję umocnić oraz zrealizować ambitny plan inwestycyjny, który gwarantuje systematyczny wzrost wartości naszej Spółki dla akcjonariuszy - zapewnia Mirosław Taras, prezes zarządu LW Bogdanka.

Lubelski Węgiel "Bogdanka" jest jednym ze znaczących podmiotów na rynku energetycznym w kraju. W 2008 r. produkcja węgla handlowego Bogdanki wyniosła 5,5 mln ton, zaś udział w całkowitej produkcji węgla energetycznego w Polsce wyniósł 10,8 proc., natomiast węgla kamiennego 6,6 proc.

Strategia Lubelskiego Węgla Bogdanka zakłada kompleksową rozbudowę kopalni w oparciu o pole Stefanów (planowane rozpoczęcie zwiększonego wydobycia w 2011 r.), co pozwoli na podwojenie poziomu wydobycia począwszy od 2014 r.

Spółka chce w ten sposób zapewnić perspektywy do dalszego długofalowego rozwoju, wzrostu znaczenia kopalni na rynku, w branży i w regionie oraz podniesienia jej konkurencyjności. W 2008 roku Spółka osiągnęła przychody na poziomie 1,03 mld zł oraz zysk netto w wysokości 155,8 mln zł.SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


53 969 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu
  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP