PARTNER PORTALU partner portalu wnp.pl
partner portalu wnp.pl
Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

146 zł maksymalnie za jedną akcję Jastrzębskiej Spółki Węglowej

Autor: wnp.pl (Jerzy Dudała)
13-06-2011 13:06
146 zł maksymalnie za jedną akcję Jastrzębskiej Spółki Węglowej

JSW opublikowała cenę maksymalną związaną z pierwszą publiczną ofertą akcji, po której zapisywać się będą inwestorzy indywidualni i osoby uprawnione.

14 czerwca ruszają zapisy dla inwestorów indywidualnych i potrwają do 27 czerwca 2011 roku. Będą przyjmowane w Punktach Obsługi Klienta firm inwestycyjnych w całej Polsce.
Oferta publiczna składa się z akcji sprzedawanych przez Skarb Państwa, do którego należy obecnie 100 proc. kapitału zakładowego JSW. Akcjonariusz sprzedający oferuje do 39.496.196 akcji zwykłych na okaziciela serii A i B, które stanowią (przy uwzględnieniu emisji akcji serii C i D) 33,1 proc. kapitału zakładowego JSW.

Akcje oferowane są do trzech kategorii inwestorów: indywidualnych, osób uprawnionych czyli pracowników Grupy JSW oraz KK Zabrze, inwestorów instytucjonalnych.

Inwestorzy indywidualni i osoby uprawnione mogą składać zapisy po cenie maksymalnej ustalonej na 146 zł.

Inwestor indywidualny ma prawo złożyć tylko jeden zapis na od 5 do 75 akcji, co przekłada się na wartość maksymalnego zapisu na poziomie nieco ponad 10 tys. zł.

W przypadku osób uprawnionych zapis może być złożony na zasadach obowiązujących dla tej grupy. Ponadto osoba uprawniona może złożyć zapis jako inwestor indywidualny na zasadach obowiązujących dla tej kategorii inwestorów.

28 czerwca zostanie ustalona cena sprzedaży akcji dla inwestorów indywidualnych i osób uprawnionych oraz cena sprzedaży dla inwestorów instytucjonalnych. Cenę wyznaczy Skarb Państwa w uzgodnieniu z globalnymi koordynatorami oraz w porozumieniu z oferującym po zakończeniu procesu budowania księgi popytu wśród inwestorów instytucjonalnych.

Cena sprzedaży dla inwestorów instytucjonalnych może zostać ustalona na poziomie wyższym niż cena maksymalna. W przypadku inwestorów indywidualnych i osób uprawnionych nie przekroczy tego poziomu.

Najpóźniej w dniu ustalenia ceny sprzedaży, akcjonariusz sprzedający w uzgodnieniu z globalnymi koordynatorami oraz w porozumieniu z oferującym podejmie decyzję o ostatecznej liczbie akcji sprzedawanych w ramach oferty.

Inwestorom indywidualnym i osobom uprawnionym zostanie przydzielone do 25 proc. akcji sprzedawanych przy czym Skarb Państwa może dodatkowo zwiększyć tę pulę do 30 proc. ostatecznej liczby akcji sprzedawanych.

Dla inwestorów indywidualnych, w ramach akcjonariatu obywatelskiego będzie obowiązywać zasada maksymalnego przydziału.

Oznacza to, że na podstawie ważnych zapisów złożonych przez inwestorów indywidualnych zostanie określona maksymalna liczba akcji, które mogą zostać przydzielone Inwestorowi Indywidualnemu. Zapisy, które opiewały na mniejszą lub równą liczbę akcji zostaną zrealizowane w pełni. Te, które przekraczały ten poziom zostaną zrealizowane na poziomie maksymalnego przydziału.

Przydział akcji inwestorom indywidualnym oraz osobom uprawnionym zostanie dokonany za pośrednictwem GPW 1 lipca oraz tego samego dnia akcje zostaną zapisane na rachunkach papierów wartościowych inwestorów indywidualnych oraz osób uprawnionych.SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


54 650 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu
  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP