LISTA NAJNOWSZYCH WIADOMOŚCI Z BRANŻY
Najnowsze branżowe wydarzenia gospodarcze ukazujące się w portalu. Opisujemy zmiany zachodzące w gospodarce.

Edward Szlęk, nowy prezes JSW: skromny menedżer dużego formatu

Po wyborze Edwarda Szlęka na prezesa zarządu Jastrzębskiej Spółki Węglowej w środowisku górniczym wskazywano, że to menedżer z dużym doświadczeniem, znający realia rynku węgla koksowego i koksu.

Tauron nie rozmawia o przejęciu KWK Brzeszcze bezpośrednio od KW

Tauron nie prowadzi rozmów o przejęciu KWK Brzeszcze bezpośrednio od Kompanii Węglowej - poinformował prezes Tauronu Dariusz Lubera.

Tauron: nowe złoże w kopalni wapienia Czatkowice

W należącej do grupy Tauron Kopalni Wapienia Czatkowice ruszyły prace związane z przygotowaniem terenu pod wydobycie z nowego złoża. Inwestycja, zlokalizowana na obszarze ok. 50 hektarów, gwarantuje możliwość wydobycia w kopalni do 2060 r.

J. Zagórowski, były prezes JSW: Szlęk gwarantuje kontynuację

Często zasięgałem opinii Edwarda Szlęka z racji jego olbrzymiego doświadczenia - zaznacza w rozmowie z portalem wnp.pl Jarosław Zagórowski, były prezes Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

W. Czerkawski, ZZGwP: przed nowym szefem JSW trudne zadanie

Mamy nadzieję, że akcje JSW będą zwyżkować w miarę jak nowy prezes tej spółki będzie ją porządkował i uzdrawiał - mówi dla portalu wnp.pl Wacław Czerkawski, wiceprzewodniczący Związku Zawodowego Górników w Polsce.

Janusz Steinhoff: przed Edwardem Szlękiem wielkie wyzwania

Będzie dobrze, kiedy Edward Szlęk zdoła przekonać partnerów społecznych do tego, że trzeba podejmować wiele decyzji, w tym także i tych trudnych - mówi dla portalu wnp.pl Janusz Steinhoff, były wicepremier i minister gospodarki.

Jerzy Markowski: Rada JSW doceniła dorobek Edwarda Szlęka

Edward Szlęk nie jest człowiekiem z zewnątrz i jest osobą z olbrzymim dorobkiem zawodowym - mówi dla portalu wnp.pl Jerzy Markowski, były wiceminister gospodarki.

Szlęk: produkcja JSW Koks wyniesie 3,8 mln ton

Planowany poziom produkcji JSW Koks na 2015 r. to 3,8 mln ton koksu. Wykonanie będzie prawdopodobnie o ok. 75 tys. ton mniejsze, ponieważ o tyle spadła produkcja na skutek strajku w Jastrzębskiej Spółce Węglowej - mówi wnp.pl Edward Szlęk, prezes Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW).

Edward Szlęk nowym prezesem JSW

20 kwietnia 2015 roku Rada Nadzorcza JSW SA jednogłośnie podjęła uchwałę o powołaniu z dniem 27 kwietnia Edwarda Szlęka na stanowisko prezesa Zarządu JSW - głosi komunikat spółki.

Prezydent Zabrza: Program dla Śląska to program dla Polski

Samorządowcy czekają na program dla Śląska, potrzeba jest nie tylko restrukturyzacja górnictwa. Gospodarka, przemysł są podstawą działania naszego regionu, dlatego trzeba w tym obszarze zaproponować nowe rozwiązania - mówi w wywiadzie dla wnp.pl Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza, przewodnicząca Górnośląskiego Związku Metropolitalnego.

 W BRANŻY
10 wakatów

śląskie, 2015-04-20, Rhino

20 wolnych wakatów od zaraz!

śląskie, 2015-04-20, Klim-AT

20 wolnych wakatów od zaraz!

śląskie, 2015-04-20, Rhino

6-tygodniowe zastępstwo do opieki nad panią.

zagranica, 2015-04-20, ATERIMA MED

Absolwent Finansów i Rachunkowości

łódzkie, 2015-04-20, Cyclad Sp. z o.o.

OSTATNIO WPROWADZONE PRZETARGI
JSW KOKS S.A.

Wybór wykonawcy kosza i konstrukcji wózka prowadnicy koksu wozu przelotowego wraz z ich dostawą do Koksowni Przyjaźń w Dąbrowie Górniczej. Przetarg nr P/3/2015.

POLECAMY W SERWISACH