LISTA NAJNOWSZYCH WIADOMOŚCI Z BRANŻY
Najnowsze branżowe wydarzenia gospodarcze ukazujące się w portalu. Opisujemy zmiany zachodzące w gospodarce.

Silesian Coal bliżej wydobycia w Orzeszu

Silesian Coal zrobiła kolejny krok do pozyskania przez inwestora koncesji na wydobywanie węgla w Orzeszu - złożyła dokumentację geologiczną. Wydobycie miałoby się rozpocząć już w trzy lata od uzyskania koncesji, przy założeniu, że dostępna dla projektu będzie część infrastruktury KWK "Krupiński".

Gwałtowny spadek zysków największej grupy chińskich kopalni

China Shenhua Energy Co Ltd, największa w Chinach grupa górnictwa węgla kamiennego, poinformowała, że w pierwszej połowie br. jej zysk netto spadł o 45,6 procent - do 11,73 mld juanów (1,9 mld USD).

JSW coraz bliżej samowystarczalności energetycznej

Jastrzębska Spółka Węglowa (JSW) dysponuje już 160 MW energii elektrycznej wytwarzanej w oparciu o własne źródła energii oparte na gazie koksowniczym i metanie. 115 MW dostarczają bloki energetyczne, a 45 MW silniki gazowe wykorzystujące gaz pochodzący z odmetanowania kopalni. Takie moce umożliwiają wyprodukowanie ponad 1 TWh energii elektrycznej w roku.

We wrześniu w JSW ruszy wydobycie węgla w soboty?

Prawdopodobnie już we wrześniu ruszy dodatkowe wydobycie węgla koksowego w soboty. Prowadzimy ze związkami zawodowymi rozmowy w sprawie zasad wynagradzania za dodatkową pracę w soboty - mówi Edward Szlęk, prezes Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW).

KHW: ustalenia ws. zagrożeń w Wujku bez kluczowego znaczenia dla kopalni

Ustalenia zespołu powołanego przez prezesa Wyższego Urzędu Górniczego m.in. do oceny zagrożeń w rejonie kwietniowej katastrofy w rudzkiej części kopalni Wujek nie mają znaczenia kluczowego dla tego zakładu - przekazał PAP w środę rzecznik KHW Wojciech Jaros.

JSW negocjuje z gminami kwestie podatku od wyrobisk

Jastrzębska Spółka Węglowa negocjuje obecnie indywidualnie z gminami kwestie związane ze spłatą nadpłaconego tzw. podatku od podziemnych wyrobisk - poinformował w środę prezes JSW Edward Szlęk.

Prezes JSW: przyszłość kopalni Krupiński jest trudna

Należące do Jastrzębskiej Spółki Węglowej kopalnie Krupiński i Pniówek zostaną połączone - zapowiedział w środę prezes spółki Edward Szlęk. Niezależnie od procedury połączenia Krupiński ma być oferowany na rynku na sprzedaż.

Co z dziurą w budżecie po zniesieniu podatku miedziowego?

PIS chce znieść podatek od miedzi i srebra; rząd nie wyklucza możliwości innego naliczania tego podatku. Ekspert podatkowy w rozmowie z PAP podkreśla, że w każdym przypadku trzeba będzie znaleźć sposób na sfinansowanie powstałego w budżecie uszczerbku.

Kowalczyk: poszukiwania inwestorów dla Nowej KW zaawansowane

Proces poszukiwania inwestorów do funduszu, jak i bezpośrednio, jako inwestorów branżowych na kapitał w Nowej KW jest mocno zaawansowany - powiedział w środę w Dąbrowie Górniczej wiceminister skarbu Wojciech Kowalczyk.

Oficjalnie otwarto blok energetyczny w Koksowni Przyjaźń

29 lipca 2015 r. oficjalnie otwarto blok energetyczny o mocy 71 MWe w Koksowni Przyjaźń, należącej do Grupy Kapitałowej JSW. W nowym bloku wyprodukowano już 250 tys. MWh energii elektrycznej.

 W BRANŻY
2D Character Animator - Grafik - Motion Designer

wielkopolskie, 2015-07-31, SQMStudio Sp. j.

Accounts Payable Associate with Swedish

dolnośląskie, 2015-07-31, EY Global Services (Poland) Sp. zo.o ENG.

Accounts Payable Officer

mazowieckie, 2015-07-31, Adecco Poland Sp. z o.o. 1

Accounts Payable Specialist with French or German

małopolskie, 2015-07-31, Hays Accountancy Finance

Account Executive

mazowieckie, 2015-07-31, PP1 Sp. z o.o. Sp. k.

OSTATNIO WPROWADZONE PRZETARGI
JSW KOKS S.A.

Modernizacja benzolowni wraz z obiektami towarzyszącymi węglopochodnych w Koksowni Radlin. Nr P/10/2015

JSW KOKS S.A.

Wybór wykonawcy i dostawcy silnika do ssawy gazu koksowniczego typu TG7-NAM/3 zabudowanej w JSW KOKS S.A. Koksownia Radlin w Radlinie. Nr P/9/2015

POLECAMY W SERWISACH