LISTA NAJNOWSZYCH WIADOMOŚCI Z BRANŻY
Najnowsze branżowe wydarzenia gospodarcze ukazujące się w portalu. Opisujemy zmiany zachodzące w gospodarce.

Śródmieście Bytomia kluczowym obszarem do rewitalizacji

Śródmieście Bytomia zostało wskazane m.in. przez ekspertów jako kluczowy obszar do kompleksowej rewitalizacji. Odnotowuje się tam wysokie wskaźniki m.in. ubóstwa i bezrobocia. Ogółem na 7-letnie działania związane z odnową miasto ma dysponować ok. 1 mld zł.

Wiceprezes JSW odwołany. Dwie nowe osoby w zarządzie

Rada Nadzorcza Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW) 8 lutego br. odwołała ze skutkiem natychmiastowym ze składu zarządu spółki Aleksandra Wardasa, pełniącego funkcję zastępcy prezesa zarządu ds. technicznych. Rada Nadzorcza nie podała powodu odwołania.

Energetyka pod presją problemów górnictwa

Spodziewamy się, że w I połowie 2016 problemy polskiego górnictwa znajdą ostateczne rozwiązanie. Obawiamy się, że restrukturyzacja górnictwa może stać się wieloletnim obciążeniem dla energetyki - wskazuje Michał Stalmach, analityk DM BOŚ.

Tobiszowski: w PGG także inwestorzy finansowi, raczej bez TF Silesia

Wśród przyszłych akcjonariuszy Polskiej Grupy Górniczej (PGG) mają znaleźć się - obok podmiotów energetycznych - również inwestorzy finansowi. Nie jest przesądzone, czy akcje obejmie też Towarzystwo Finansowe Silesia - poinformował wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski.

Węglokoks Kraj: system komorowo-filarowy szansą dla Piekar

Jedną z planowanych metod specjalnych w kopalni Piekary jest eksploatacja systemami komorowo-filarowymi z zastosowaniem obudowy kotwiowej.

Polskie kopalnie zdołały wydobyć 72,2 mln ton węgla

W ubiegłym roku polskie kopalnie zdołały wydobyć 72,2 mln ton węgla. A w 2014 roku wydobycie wyniosło 72,5 mln ton.

KW: rozdzielnia w Ziemowicie jak się patrzy

W grudniu ubiegłego roku w kopalni Ziemowit należącej do Kompanii Węglowej oddano rozdzielnię 6 kV. W Ziemowicie wskazują, że to najprawdopodobniej największa rozdzielnia, którą dotychczas w polskich kopalniach zabudowano w wyrobisku podziemnym.

Analitycy: nie widać oznak poprawy sytuacji JSW

Analitycy Société Générale podtrzymali swoją wcześniejszą rekomendację „sprzedaj” dla akcji JSW i obniżyli cenę docelową do 8 zł za akcję z 10,90 zł. Argumentują, że w najbliższym czasie nie można liczyć na wzrost cen węgla a najprostsze działania restrukturyzacyjne, które mogłyby doprowadzić do obniżki kosztów działalności spółki, już zostały przeprowadzone.

Chiny radykalnie ograniczają wydobycie węgla

Do końca 2019 roku nie będą udzielane pozwolenia na budowę żadnej nowej kopalni węgla kamiennego, poinformował chiński gabinet Rady Państwa.

Jaki los czeka kopalnię Makoszowy?

Nadal nie wiadomo, co będzie dalej z kopalnią Makoszowy. Związki zawodowe z Makoszów chciałyby, żeby kopalnia ta trafiła pod skrzydła PGE. Kopalnią Makoszowy zainteresowana jest także Balamara Resources Ltd.

 W BRANŻY
1st Level IT-Support (w/m)

Cała Polska, 2016-02-08, 1st Level IT-Support (w/m)

1st Level IT-Support (w/m)

Cała Polska, 2016-02-08, 1st Level IT-Support (w/m)

1st Level IT Support - Ref.Nr.: 21434

Cała Polska, 2016-02-08, 1st Level IT Support - Ref.Nr.: 21434

1st Level Support im IT-Bereich - Ref.Nr.: 21335

Cała Polska, 2016-02-08, 1st Level Support im IT-Bereich - Ref.Nr.: 21335

2nd Level IT-Support (w/m)

Cała Polska, 2016-02-08, 2nd Level IT-Support (w/m)

POLECAMY W SERWISACH