LISTA NAJNOWSZYCH WIADOMOŚCI Z BRANŻY
Najnowsze branżowe wydarzenia gospodarcze ukazujące się w portalu. Opisujemy zmiany zachodzące w gospodarce.

UE: rozliczenia nadwyżek emisji CO2 korzystne dla Polski

Ministrowie środowiska UE potwierdzili w środę w Brukseli ważne dla polskiego udziału w protokole z Kioto rozwiązanie, jakie Polska z Niemcami i prezydencją włoską wypracowały na konferencji klimatycznej ONZ w Limie.

Wydłużenie kontraktu Bogdanki i ZA Puławy na zakup węgla

Zarząd LW Bogdanka 17 grudnia 2014 r. podpisał aneks do wieloletniej umowy sprzedaży węgla zawartej z Grupą Azoty Zakłady Azotowe Puławy. Aneks określa warunki dostaw węgla energetycznego (wolumen i cenę) w roku 2015.

Przedłużenie umowy Bogdanki i GDF Suez na sprzedaż węgla

Zarząd Bogdanka 17 grudnia br. podpisała aneks do umowy sprzedaży węgla ze spółką a GDF Suez Energia Polska. W wyniku zawarcia aneksu został przedłużony czas obowiązywania umowy do 31 grudnia 2019 r. (poprzedni termin obowiązywania umowy to 31 grudzień 2018 r.).

WEI: sytuacja KW efektem zaniechania prywatyzacji

Jak przekonuje w swoim raporcie Warsaw Enterprise Institute (WEI), historyczne zaniechania systemowe w zakresie prywatyzacji pokazują jak w zwierciadle dzisiejsze trudności Kompanii Węglowej.

Dokąd Krzysztof Sędzikowski doprowadzi Kompanię Węglową?

Nowy prezes Kompanii Węglowej Krzysztof Sędzikowski staje przed niezwykle trudnym zadaniem. Ma wyprowadzić na prostą górniczego molocha, mającego na czternaście kopalń obecnie tylko jedną, która jest rentowna.

Fatalne wieści dla polskiego górnictwa

Na koniec tego roku górnictwo odnotuje ponad 1 mld zł straty. A rok kolejny? Zapowiada się jako niezwykle trudny. Można się bowiem spodziewać dalszego spadku cen węgla.

Węglokoks może nabyć sześć kopalń od KW, w tym cztery rybnickie

Węglokoks może nabyć od Kompanii Węglowej sześć kopalń: w tym kopalnie Marcel, Jankowice, Chwałowice i Rydułtowy-Anna - dowiedział się nieoficjalnie portal wnp.pl.

Blok 71 MWe w Koksowni Przyjaźń zsynchronizowany z siecią

17 grudnia 2014 r. generalny realizator bloku 71 MWe w Koksowni Przyjaźń, czyli spółka Energoinstal, w ścisłej współpracy z Tauron Dystrybucja dokonał udanej synchronizacji bloku z siecią energetyczną. Trwają dalsze prace regulacyjno-pomiarowe - mówi Marek Filas, rzecznik JSW Koks.

Polska osiągnęła swoje cele na szczycie w Limie

Na dwudziestym szczycie klimatycznym ONZ w Limie delegaci z ponad 190 krajów pracowali nad treścią nowego porozumienia klimatycznego, które ma zostać podpisane w przyszłym roku w Paryżu. Tzw. COP20 przyjął m.in. przygotowaną przez Polskę ministerialną Deklarację o Edukacji i Podnoszeniu Świadomości.

Górnictwo: rentowność za cenę zwolnień?

Nieoficjalne szacunki, do których dotarliśmy, przewidują, że aby polskie górnictwo mogło być rentowne, stan zatrudnienia w tym sektorze powinien się zmniejszyć nawet o 30-40 tys. pracowników. To minimum jedna trzecia, a maksymalnie ponad 42 proc. zatrudnionych w tej części branży, która nie została sprywatyzowana.

 W BRANŻY
20 wolnych wakatów od zaraz!

śląskie, 2014-12-17, Klim-AT

3rd Level Application Support

dolnośląskie, 2014-12-17, Sii Sp. z o.o._XML

Absolwenci/studenci ze znajomością MS Excel

dolnośląskie, 2014-12-17, Adecco Poland Sp. z o.o. 1

Accountant with French or German

małopolskie, 2014-12-17, CPL Jobs Sp. z o.o.

Account Manager

mazowieckie, 2014-12-17, NetSprint.pl Sp. z o.o.

POLECAMY W SERWISACH