LISTA NAJNOWSZYCH WIADOMOŚCI Z BRANŻY
Najnowsze branżowe wydarzenia gospodarcze ukazujące się w portalu. Opisujemy zmiany zachodzące w gospodarce.

W. Falenta i K. Rybka zrezygnowali z Rady Nadzorczej ZWG

Waldemar Falenta i Krzysztof Rybka złożyli oświadczenie o rezygnacji z dniem 23 lipca 2014 r. z pełnienia funkcji członków Rady Nadzorczej ZWG.

Waldemar Falenta odchodzi z Rady Nadzorczej Bumech

Waldemar Falenta, członek Rady Nadzorczej Bumech, z dniem 23 lipca 2014 r. złożył rezygnację z pełnionej funkcji, nie podając przyczyn swojej decyzji.

Nowy prezes KWK Kazimierz-Juliusz

Krzysztof Kurak został wybrany przez radę nadzorczą KWK Kazimierz-Juliusz na stanowisko nowego prezesa zarządu tej spółki.

Koniec KKSM z grupy DSS. Wierzyciele nie zgodzili się na układ

Zgromadzenie wierzycieli Kieleckich Kopalni Surowców Mineralnych, które znajdują się w upadłości, odrzuciło w środę propozycje układowe spółki. Oznacza to, że zatrudniająca 315 pracowników firma zostanie postawiona w stan upadłości likwidacyjnej.

Umowa Famuru w Turcji za 272,9 mln zł

Famur S.A. 23 lipca br. zawarł umowę z turecką spółką Hattat Enerji Ve Madec Tic na dostawę kompleksów ścianowych oraz dodatkowych urządzeń i części zamiennych. Łączna wartość umowy netto wynosi 66 mln euro, czyli 272,94 mln zł.

Poprawki SLD ws. podatku węglowodorowego bez poparcia

Komisja finansów zarekomendowała w środę odrzucenie poprawek SLD do projektu ustawy o specjalnym podatku węglowodorowym. Sojusz chciał zmian w naliczaniu podatku m.in. od miedzi i srebra.

Niemieckie i brytyjskie elektrownie emitują najwięcej CO2

Wśród 30 najbardziej emisyjnych elektrowni w Unii Europejskiej po dziewięć znajduje się w Niemczech i Wielkiej Brytanii - wynika z raportu przygotowanego przez organizacje ekologiczne. Na czele listy znalazła się elektrownia w Bełchatowie.

KE: do 2030 r. wzrost efektywności energ. o 30 proc.

Wzrost efektywności energetycznej o 30 proc. do 2030 r. zakłada propozycja przedstawiona w środę przez Komisję Europejską. O tym, czy cel ten będzie wiążący, zdecydują szefowie państw i rządów - poinformował unijny komisarz ds. energii Guenther Oettinger.

Kompania Węglowa i Mitsui podpisały umowę ws. Elektrowni Czeczott

Zarząd Kompanii Węglowej 23 lipca br. podpisał z japońskim koncernem Mitsui umowę "o wspólnym rozwoju projektu budowy elektrowni Czeczott w miejscowości Wola". Wartość inwestycji to ok. 6 mld zł.

Niewielki zysk prywatnej kopalni Siltech w I półroczu

Zysk kilkudziesięciu tysięcy złotych na działalności operacyjnej odnotowała w pierwszym półroczu br. prywatna kopalnia Siltech w Zabrzu. Firma przewiduje, że dodatnim wynikiem powinna też zamknąć cały 2014 r.

 W BRANŻY
10 wolnych miejsc od zaraz@

śląskie, 2014-07-23, Rhino

Absolwenci liceum, studenci- praca w Holandii

zagranica, 2014-07-23, OTTO Polska Sp. z o.o.

Accountant with German/French language (AP or AR)

łódzkie, 2014-07-23, Grafton Recruitment Polska Sp. z o.o.

Accounting Associate (OtC) with Spanish

łódzkie, 2014-07-23, ACS Solutions Poland Sp z o.o.,Inc., A Xerox Company

accounting, GL with German

małopolskie, 2014-07-23, Randstad Polska

POLECAMY W SERWISACH