LISTA NAJNOWSZYCH WIADOMOŚCI Z BRANŻY
Najnowsze branżowe wydarzenia gospodarcze ukazujące się w portalu. Opisujemy zmiany zachodzące w gospodarce.

Chore górnictwo czeka na ratunek

Tylko jedna ze spółek węglowych odnotowała dodatni wynik finansowy za trzy kwartały tego roku. To Bogdanka, której zysk netto w trzecim kwartale br. przekroczył 56,6 mln zł.

ZE PAK zmuszony do natychmiastowej restrukturyzacji

Niskie ceny energii i wciąż rosnące ceny uprawnień do emisji CO2 powodują pogorszenie sytuacji finansowej spółki. W obecnych warunkach zarząd ZE PAK zmuszony jest do natychmiastowego podjęcia trudnych, ale koniecznych decyzji w sprawie restrukturyzacji spółki i optymalizacji kosztów jej działalności - podał ZE PAK w oświadczeniu podpisanym przez Wojciecha Piskorza, prezesa zarządu.

Senat za 70-proc. podatkiem od wysokich odpraw w państwowych spółkach

Senat opowiedział się w czwartkowym głosowaniu za wprowadzeniem 70-proc. podatku od wyjątkowo wysokich odpraw wypłacanych przez spółki skarbu państwa, czy należące do samorządów. Senatorowie nie zgłosili poprawek do przygotowanej przez PiS nowelizacji ustawy o PIT.

Papież o energetyce z niskim lub zerowym udziałem węgla

Papież Franciszek powiedział w czwartek w Kenii, że katastrofalne skutki przyniosłoby to, gdyby na zbliżającej się konferencji klimatycznej w Paryżu górę wzięły prywatne interesy. Apelował o odejście od energii opartej na paliwach kopalnych, zwłaszcza od węgla.

Eksperci: przekonać KE ws. funduszy na czyste technologie węglowe

Nowy rząd musi przekonać Komisję Europejską, że jako kraj posiadający duże zasoby węgla jesteśmy szczególnie dotknięci jej polityką klimatyczną, dlatego powinniśmy zyskać specjalne fundusze np. na rozwój czystych technologii węglowych - uznali eksperci podczas panelu poświęconego dekarbonizacji gospodarki.

Czy warto współspalać węgiel brunatny i kamienny?

Projekt stanowiska do współspalania węgla kamiennego i brunatnego w ciepłowni centralnej ECO w Opolu gotowy. Zatwierdzona dokumentacja trafiła do wykonawcy pionierskiej instalacji, która ma powstać jeszcze w tym roku - poinformowała Energetyka Cieplna Opolszczyzny (ECO).

Samorząd Rzeszowa zachęca do wymiany pieców węglowych

Władze Rzeszowa będą zachęcać mieszkańców do wymiany pieców węglowych na bardziej ekologiczne lub do podłączania się do miejskiej sieci ciepłowniczej - każdy, kto zdecyduje się na taki krok, może uzyskać dofinansowanie z programu Kawka.

Minister rozwoju szeroko o planach gospodarczych rządu

Rząd w średnim terminie będzie dążył do trzymania w ryzach deficytu sektora finansów publicznych - poinformował w wywiadzie dla PAP wicepremier, minister rozwoju Mateusz Morawiecki. Przedstawił także szerzej plany gospodarze gabinetu Beaty Szydło.

Metropolita katowicki udzielił dyspensy od postu na Barbórkę

Metropolita katowicki abp Wiktor Skworc udzielił wszystkim wiernym archidiecezji katowickiej dyspensy od piątkowego postu na tegoroczną Barbórkę - poinformował w czwartek PAP rzecznik metropolity ks. dr Grzegorz Śmieciński.

Droga do utworzenia Ministerstwa Energii jest już otwarta

Ogłoszona została ustawa ustanawiająca trzy nowe działy administracji rządowej, a w tym dział energia. Wejdzie ona w życie już 27 listopada br. i tym samym umożliwi m.in. utworzenie Ministerstwa Energii oraz powołania pełnomocnika rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej.

 W BRANŻY
1st line/2nd line support Windows Active Directory Xenapp VOIP

Cała Polska, 2015-11-27, 1st line/2nd line support Windows Active Directory Xenapp VOIP

A330 FTI ESI Senior Designer ~ WING

Cała Polska, 2015-11-27, A330 FTI ESI Senior Designer ~ WING

ABAP-Entwickler (m/w) SAP

Cała Polska, 2015-11-27, ABAP-Entwickler (m/w) SAP

ABAP Entwickler mit Schwerpunkt MM (m/w)

Cała Polska, 2015-11-27, ABAP Entwickler mit Schwerpunkt MM (m/w)

Absoluter Durchstarter in der PHP-Entwicklung gesucht - bis 60.000 Eur

Cała Polska, 2015-11-27, Absoluter Durchstarter in der PHP-Entwicklung gesucht - bis 60.000 Eur

OSTATNIO WPROWADZONE PRZETARGI
JSW KOKS S.A.

Dostawa i wymiana podgrzewacza wody w kotle bloku energetycznego 21 MW w JSW KOKS S.A. Koksowni Przyjaźń. Nr P/12/2015

POLECAMY W SERWISACH