LISTA NAJNOWSZYCH WIADOMOŚCI Z BRANŻY
Najnowsze branżowe wydarzenia gospodarcze ukazujące się w portalu. Opisujemy zmiany zachodzące w gospodarce.

Kopex: rusza zakład produkcyjny Miilux Poland

Spółka Miilux Poland powstała w oparciu o kapitał i doświadczenie fińskiej Grupy Miilukangas oraz Grupy Kopex.

Sytuacja geopolityczna wyzwaniem dla spółek energetycznych i surowcowych

Spowolnienie gospodarcze i sytuacja na Ukrainie stawiają pod znakiem zapytania dalszy rozwój największych firm z Europy Środkowej. W najlepszej kondycji w regionie znajduje się branża przemysłowa. Niestabilna sytuacja na Ukrainie i wprowadzone rosyjskie sankcje gospodarcze mogą się przyczynić do dalszego pogorszenia uwarunkowań gospodarczych w regionie, co przełoży się na dalsze wyhamowanie rozwoju największych spółek.

Stopa, szef Bogdanki: priorytetem finalizacja rozruchu zakładu przeróbki

Uruchomienie zakładu przeróbki pozwoli nam na wykorzystanie pełnej zdolności wydobywczej z frontów ścianowych i osiągnięcie docelowej zdolności produkcyjnej przewidzianej w strategii - zaznacza Zbigniew Stopa, prezes Bopgdanki.

Wacław Czerkawski, ZZGwP: kopalnia PD Co wzmocni potencjał regionu Lubelszczyzny

Dzięki zbudowaniu kopalni na Lubelszczyźnie przez PD Co powstaną nowe miejsca pracy w niej samej oraz w otoczeniu - mówi dla portalu wnp.pl Wacław Czerkawski, wiceprzewodniczący Związku Zawodowego Górników w Polsce.

Czy dojdzie do połączenia KW, KHW i Węglokoksu?

Nadal nie wiadomo, czy będzie realizowana koncepcja zgłoszona przez górnicze związki zawodowe, by połączyć Kompanię Węglową, Katowicki Holding Węglowy i Węglokoks.

Bogdanka miała 28,8 mln zł zysku w II kw. 2014

Zysk netto Bogdanki wyniósł w drugim kwartale 2014 roku 28,8 mln zł wobec 72,1 mln zł rok wcześniej - wynika z wyliczeń PAP na podstawie raportu półrocznego spółki. Konsensus PAP zakładał zysk netto w drugim kwartale na poziomie 49,1 mln zł.

ZZGwP: nie ma zgody na wyprzedaż kopalń Kompanii Węglowej

Związkowcy ze Związku Zawodowego Górników w Polsce z Kompanii Węglowej zaznaczają, że sprzedaż kopalń Piekary, Jankowice, Rydułtowy-Anna i Pokój to nic innego, jak rozdrabnianie firmy.

PGE zmniejszyło wydobycie węgla brunatnego

W pierwszym półroczu 2014 r. Polska Grupa Energetyczna (PGE) wydobyła o 4 proc. mniej węgla brunatnego, niż rok wcześniej. Wydobycie węgla spadło z 25,03 mln ton do 24,13 mln ton.

Szef Kopeksu: wyniki satysfakcjonujące, choć mogłyby być lepsze

Poprawa wyników Kopeksu w relacji rok do roku to przede wszystkim efekt wyższej rentowności realizowanych kontraktów przy wzroście poziomu przychodów.

MSP: 5 mld zł do 2016 na poszukiwania surowców

Spółki Skarbu Państwa do 2016 r. zainwestują w poszukiwania surowców ze źródeł niekonwencjonalnych nie mniej niż 5 mld zł - zapowiedział minister skarbu Włodzimierz Karpiński. Resort przygotowuje ustawę, która ułatwi te poszukiwania.

 W BRANŻY
2-miesięczne zastępstwo do opieki nad panią!

zagranica, 2014-08-27, ATERIMA MED

2nd level of Technical Support with French

małopolskie, 2014-08-27, Xerox

3D designer

małopolskie, 2014-08-27, Randstad Polska

Absolwent budownictwa

śląskie, 2014-08-27, Domy Silesia Sp. z o.o.

accountant

mazowieckie, 2014-08-27, Randstad Polska

POLECAMY W SERWISACH