LISTA NAJNOWSZYCH WIADOMOŚCI Z BRANŻY
Najnowsze branżowe wydarzenia gospodarcze ukazujące się w portalu. Opisujemy zmiany zachodzące w gospodarce.

Władze JSW: nie będzie dyscyplinarnych zwolnień

Zarząd JSW odstępuje od zamiaru rozwiązania umów o pracę z działaczami związkowymi KWK Budryk - poinformowali w czwartek wieczorem dziennikarzy prezes JSW Jarosław Zagórowski i przewodniczący rady nadzorczej spółki Józef Myrczek.

Huśtawka akcji JSW - w czwartek wzrost aż o 3,42 proc.

Huśtawki na akcjach Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW) ciąg dalszy. Po dużym spadku 28 stycznia, który wyniósł 4,35 proc., 29 stycznia akcje wzrosły aż o 3,42 proc.

Szersze kompetencje GIPH przydatne w trudnym czasie dla górnictwa

28 stycznia br. Nadzwyczajne Walne Zebranie Członków Górniczej Izby Przemysłowo-Handlowej uchwaliło zmiany w statucie. Dzięki temu Izba będzie działała w oparciu o dwie ustawy: o izbach gospodarczych oraz organizacjach pracodawców.

ArcelorMittal zaniepokojony sytuacją w JSW, w koksowniach groźba uszkodzenia baterii

Od dwóch dni do ArcelorMittal Poland nie docierają dostawy węgla od jej największego dostawcy - Jastrzębskiej Spółki Węglowej, w której trwa akcja strajkowa. Przerwa w dostawach węgla postawiła AMP w bardzo trudnej sytuacji. Trwają poszukiwania nowych dostawców, którzy zapewne chętnie weszliby do AMP na dłużej.

Umorzone śledztwo w sprawie aparatów ucieczkowych dla kopalń

Gliwicka prokuratura umorzyła roku śledztwo ws. dostarczanych kopalniom aparatów ucieczkowych KA-60. Decyzja jest nieprawomocna, zażalenie złożył Związek Zawodowy Ratowników Górniczych, który wcześniej zainicjował postępowanie, informując, że wiele aparatów ma wady.

Związkowcy z JSW przedstawili postulaty Radzie Nadzorczej

W czwartek po południu zakończyło się spotkanie Rady Nadzorczej JSW z przedstawicielami organizacji związkowych działających w spółce. Związkowcy powiedzieli, że przedstawili RN swoje postulaty.

Lewandowski: będę zniechęcał premier do angażowania się w gaszenie sporu w JSW

Trzeba będzie zrestrukturyzować kopalnie w Nowej Kompanii Węglowej - mówi portalowi wnp.pl Janusz Lewandowski, szef Rady Gospodarczej przy prezesie Rady Ministrów.

Jerzy Markowski: dla opinii publicznej w kraju spór w JSW jest obojętny

Wychodzi na to, że kanwą protestu w Jastrzębskiej Spółce Węglowej są antagonizmy personalne. A to jest zdecydowanie za mało, żeby narażać dorobek kilku pokoleń górników i stabilność 26 tysięcy miejsc pracy, z których żyje ponad 120 tysięcy ludzi - mówi dla portalu wnp.pl Jerzy Markowski, były wiceminister gospodarki.

Zarząd JSW: strajk jest nielegalny

Zarząd JSW odnosząc się do decyzji Komitetu Protestacyjno-Strajkowego o wszczęciu dnia 28 stycznia br. strajku w zakładach JSW stwierdza, że strajk ten jest nielegalny w rozumieniu Ustawy o rozwiązywaniu sporów zbiorowych.

Czy rząd przekona związkowców z JSW, aby się opamiętali?

Rozwój sytuacji w Jastrzębskiej Spółce Węglowej (JSW) zależy od decyzji właściciela. Jeżeli nie nastąpią w spółce zmiany, o których mówi zarząd, to JSW wkrótce utraci płynność finansową - przekonują analitycy giełdowi.

 W BRANŻY
6 osób do działu handlu. Zasil nasze szeregi i godnie zarabiaj.

śląskie, 2015-01-29, Smart Effect Sp. z o.o.

Accountant (P2P, R2R, O2C) with German / French / English

małopolskie, 2015-01-29, CPL JOBS Sp. z o.o.

Accountant with Dutch

śląskie, 2015-01-29, CPL JOBS Sp. z o.o.

Accounting Associate with Dutch

łódzkie, 2015-01-29, ManpowerGroup

Account Manager

mazowieckie, 2015-01-29, Damiko

POLECAMY W SERWISACH