LISTA NAJNOWSZYCH WIADOMOŚCI Z BRANŻY
Najnowsze branżowe wydarzenia gospodarcze ukazujące się w portalu. Opisujemy zmiany zachodzące w gospodarce.

Nawet tysiąc pieców węglowych do wymiany we Wrocławiu

Blisko tysiąc mieszkańców Wrocławia może skorzystać z dopłat na wymianę pieców opalanych węglem. Zakup nowego urządzenia będzie dofinansowany z programu "Kawka". Ruszyło przyjmowanie wniosków od mieszkańców zainteresowanych zmianą sposobu ogrzewania.

JSW sprzeda koks do Austrii za 1,37 mld zł

Jastrzębska Spółka Węglowa, w imieniu spółki Polski Koks, zawarła umowę ze spółkami Importkohle GmbH z siedzibą w Wiedniu wraz z Voestalpine Rohstoffbeschaffungs GmbH z siedzibą w Linz na dostawy koksu do 2021 r.

Sąd ogłosił zmianę postępowania ws. KKSM na likwidacyjne

Kielecki sąd rejonowy ogłosił w piątek zmianę postępowania upadłościowego Kieleckich Kopalni Surowców Mineralnych (KKSM) z układowego na likwidacyjne. Jest to konsekwencja odrzucenia przez wierzycieli spółki propozycji układowych.

Wielka Brytania sięgnie po węgiel?

Kopalnia New Crofton w hrabstwie Yorkshire otrzymała pozwolenie na budowę. W momencie uruchomienia będzie to pierwsza od 25 lat nowa kopalnia podziemna w Wielkiej Brytanii. Kopalnia ma być zarządzana przez spółkę pracowniczą.

Niedopowiedzenia ekologów ws. emisji CO2 z El. Bełchatów

Organizacje ekologiczne po raz kolejny uznały Elektrownię Bełchatów za największego emitenta CO2 w UE. PGE GiEK, spółka do której należy bełchatowska elektrownia wyjaśnia, że jest tak, ponieważ El. Bełchatów jest największą elektrownią węglową w UE.

Sejm przyjął ustawę ws. podatku węglowodorowego

Firmy, które będą wydobywały w Polsce gaz z łupków, zaczną płacić specjalne podatki od 2020 r. Chodzi o tzw. rentę surowcową, która wyniesie ok. 40 proc. dochodu z działalności wydobywczej - zdecydowali posłowie przyjmując ustawę o podatku węglowodorowym.

Kompania Węglowa ma umowę z Patentusem za 15,4 mln zł

Kompania Węglowa zawarła ze spółką Patentus umowę na dostawę części zamiennych do przenośników zgrzebłowych w latach 2014-2015.

KGHM to magnes na pracowników. Nawet 400 chętnych na jedno miejsce

Polski gigant zatrudni w Chile 9 tys. osób. Później stworzy inteligentną kopalnię. W sztandarowej inwestycji spółki, czyli kopalni Sierra Gorda są także miejsca pracy dla naszych specjalistów.

W. Falenta i K. Rybka zrezygnowali z Rady Nadzorczej ZWG

Waldemar Falenta i Krzysztof Rybka złożyli oświadczenie o rezygnacji z dniem 23 lipca 2014 r. z pełnienia funkcji członków Rady Nadzorczej ZWG.

Waldemar Falenta odchodzi z Rady Nadzorczej Bumech

Waldemar Falenta, członek Rady Nadzorczej Bumech, z dniem 23 lipca 2014 r. złożył rezygnację z pełnionej funkcji, nie podając przyczyn swojej decyzji.

 W BRANŻY
10 wolnych miejsc od zaraz@

śląskie, 2014-07-27, Rhino

Absolwenci Szkół Technicznych

lubuskie, 2014-07-27, Adecco Poland Sp. z o.o. 1

Accountant (AP/AR) with German

małopolskie, 2014-07-27, ACS Solutions Poland Sp z o.o.,Inc., A Xerox Company

Accounting Associate with English and Italian

łódzkie, 2014-07-27, ACS Solutions Poland Sp z o.o.,Inc., A Xerox Company

accounts payable senior accountant

wielkopolskie, 2014-07-27, Randstad Polska

POLECAMY W SERWISACH