LISTA NAJNOWSZYCH WIADOMOŚCI Z BRANŻY
Najnowsze branżowe wydarzenia gospodarcze ukazujące się w portalu. Opisujemy zmiany zachodzące w gospodarce.

KW: będzie przestój, czyli przerwy w wydobyciu

W Kompanii Węglowej odbędzie się tzw. przestój ekonomiczny, co przełoży się na przerwy w wydobyciu, a w konsekwencji na niższe wynagrodzenia pracowników.

Zagadnienia nowoczesnej infrastruktury informacji przestrzennej w górnictwie

O najnowszych technologiach GIS dla górnictwa, związanych z nimi regulacjach prawnych oraz perspektywicznych korzyściach z wdrażania tych rozwiązań rozmawiamy z Lechem Rybałko, dyrektorem ds. wdrożeń w SHH.

Rząd przyjął strategię bezpieczeństwa energetycznego

Rada Ministrów 15 kwietnia br. podjęła uchwałę w sprawie przyjęcia Strategii "Bezpieczeństwo Energetyczne i Środowisko - perspektywa do 2020 r.", przedłożoną przez ministra gospodarki. Wdrożenie Strategii ma przyczynić się do rozwoju nowoczesnego, przyjaznego środowisku sektora energetycznego, zdolnego zapewnić Polsce bezpieczeństwo energetyczne.

Zarząd Bogdanki za wypłatą 5,8 zł dywidendy na akcję

Zarząd Bogdanki zaproponuje wypłatę 5,8 zł dywidendy na akcję z zysku za 2013 rok - poinformowała spółka w komunikacie. Łącznie na dywidendę trafi 197,3 mln zł z zysku, który wyniósł 326,5 mln zł.

WUG przyjął w 2013 roku 58 skarg

W 2013 roku górniczy telefon interwencyjny zadzwonił 44 razy. Przyjęto 11 skarg na przedsiębiorców górniczych pocztą mailową, a trzy wpłynęły tradycyjną korespondencją.

Prezes Siltechu: Kompania Węglowa nie powinna się przewrócić

Należałoby na szczeblu ministerialnym powołać specjalny zespół, który zająłby się problemami Kompanii Węglowej - mówi dla portalu wnp.pl Jan Chojnacki, prezes Siltechu.

Podszywanie się dystrybutorów węgla pod marki producentów rodzi problemy

Ważne jest pochodzenie węgla i jego autoryzowana dystrybucja, aby klient wiedział, że nabywa surowiec od konkretnego producenta, o określonych parametrach.

Dyrektor GIG: zgazowanie węgla pod ziemią szansą na pozostawienie tam CO2

Zgazowanie węgla zaliczamy do czystszych technologii węglowych, bo spodziewamy się, że większość klasycznych odpadów powstających przy spalaniu węgla pozostanie pod ziemią. Jest szansa także na pozostawianie tam dwutlenku węgla. To pozyskiwanie energii tańsze niż klasyczne - mówi Józef Dubiński, dyrektor Głównego Instytutu Górnictwa.

Główny ekonomista BP: ropy, gazu i węgla nie da się zastąpić

Przez dwie najbliższe dekady, największymi źródłami energii pozostaną ropa, gaz ziemny i węgiel. Ich udział będzie wynosił po około 25 proc. Tak rozwijane i reklamowane szeroko OZE za dwie dekady będą odpowiedzialne tylko za siedem procent rynku - mówi Paul Appleby, szef ekonomistów BP.

Zygmunt Łukaszczyk: polski węgiel stracił konkurencyjność

Powstaje naturalne pytanie, również postawione tutaj, w śląskich realiach, czy na pewno energia będzie produkowana z polskiego węgla, skoro polski węgiel de facto stracił konkurencyjność - wskazał Zygmunt Łukaszczyk, członek zarządu ds. rozwoju JSW Koks, a do niedawna wojewoda śląski.

 W BRANŻY
Accountant

mazowieckie, 2014-04-15, Adecco Poland Sp. z o.o.

Accountant with Czech

łódzkie, 2014-04-15, Hays Accountancy Finance

Accountant with German

śląskie, 2014-04-15, Hays Accountancy Finance

accountant with Lithuanian

pomorskie, 2014-04-15, Randstad Polska

Accounting Specialist with German and English

śląskie, 2014-04-15, CPL Jobs Sp. z o.o.

OSTATNIO WPROWADZONE PRZETARGI
JSW KOKS S.A.

Modernizacja budynku "C" zlokalizowanego w Zabrzu przy ul. Pawliczka 1. Nr P/6/2014

JSW KOKS S.A.

Projekt i rozbudowa instalacji sygnalizacji przeciwpożarowej w Koksowni Radlin. Nr. P/4/2014

POLECAMY W SERWISACH