LISTA NAJNOWSZYCH WIADOMOŚCI Z BRANŻY
Najnowsze branżowe wydarzenia gospodarcze ukazujące się w portalu. Opisujemy zmiany zachodzące w gospodarce.

Duda, Szydło i Kukiz razem w obronie polskiego górnictwa

Demonstracja pod kopalnią Brzeszcze zgromadziła 5 października około 10 tys. osób. Zjechali się górnicy i pracownicy innych branż, przyszli również mieszkańcy Brzeszcz, gdzie wszystko kręci się wokół kopalni.

Przemysł stawia na outsourcing usług logistycznych

Obsługa logistyczna przemysłu zmierza w takim kierunku, że firmy przemysłowe najczęściej koncentrują się na swym core-businessie, a usługi związane z logistyką starają się outsourcować.

Szydło na Śląsku: nie ma przyszłości bez czystych technologii

Nie ma przyszłości polskiego węgla bez nowoczesnych, czystych technologii - podkreśliła kandydatka PiS na premiera Beata Szydło. Jej zdaniem państwo musi przeznaczyć odpowiednie środki na badania i wspierać inwestycje.

Kopacz: bezpieczeństwo energetyczne jest oparte na węglu

Bezpieczeństwo energetyczne Polski jest oparte na węglu i to jest dla nas priorytet - powiedziała w poniedziałek premier Ewa Kopacz, odpowiadając na pytanie, czy rząd rezygnuje z programu budowy elektrowni atomowej.

Demonstracja pod kopalnią Brzeszcze: pierwsza fala górniczego gniewu

Rząd nie zrealizował porozumienia z 17 stycznia, złamał umowę społeczną, którą ministrowie w obecności premier Ewy Kopacz podpisali z reprezentantami pracowników z naszego regionu. Rząd nas okłamał - podkreślają górnicze związki.

Górnicy: niech minister Czerwiński odpowie na podstawowe pytania

Branża górnicza chce m.in. wiedzieć, czy Komisja Europejska zmieniła swą opinię na temat niedozwolonej pomocy publicznej w zaproponowanym kształcie funkcjonowania tzw. Nowej KW.

KW: nagrodzeni z zakresu BHP

Za nami 43 edycja Ogólnopolskiego Konkursu Poprawy Warunków Pracy. Nadesłano łącznie 83 wnioski konkursowe, a w gronie nagrodzonych znalazły się zespoły autorskie z Kompanii Węglowej.

Wymieniono cały zarząd ZE PAK. Zadroga w nowym zarządzie

Rada Nadzorcza Zespołu Elektrowni Pątnów Adamów Konin (ZE PAK) 2 października br. podjęła uchwały o odwołaniu ze składu zarządu spółki: Katarzyny Muszkat zajmującej stanowisko prezesa, Anny Striżyk zajmującej stanowisko wiceprezesa oraz Piotra Jarosza zajmującego stanowisko wiceprezesa. Uchwały o odwołaniu weszły w życie z chwilą podjęcia.

Brzeszcze już wkrótce trafią do spółki Taurona?

Prawdopodobnie już wkrótce kopalnia Brzeszcze zostanie przejęta przez spółkę RSG, należącą do Taurona, Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego oraz Zespołu Elektrowni Wodnych Niedzica. 2 października Tauron i Spółka Restrukturyzacji Kopalń zadeklarowały wolę dalszych rozmów ws. kopalni Brzeszcze.

Jerzy Markowski: wielka destrukcja i upokorzenie górnictwa

Dzisiaj los polskiego górnictwa został przez odpowiedzialnych za tę branżę sprytnie przerzucony na Brukselę - mówi dla portalu wnp.pl Jerzy Markowski, były wiceminister gospodarki.

 W BRANŻY
3D Artist/Motion Graphics Designer/3D Studio Max/Z-Brush

Cała Polska, 2015-10-05, 3D Artist/Motion Graphics Designer/3D Studio Max/Z-Brush

Abschlussarbeit im Bereich Warehouse Management System

Cała Polska, 2015-10-05, Abschlussarbeit im Bereich Warehouse Management System

Absolvent (m/w) Konstruktion Automotive

Cała Polska, 2015-10-05, Absolvent (m/w) Konstruktion Automotive

Account Executive - Field Sales/Software Sales - SaaS

Cała Polska, 2015-10-05, Account Executive - Field Sales/Software Sales - SaaS

Account Manager (m/w) Automotive

Cała Polska, 2015-10-05, Account Manager (m/w) Automotive

OSTATNIO WPROWADZONE PRZETARGI
JSW KOKS S.A.

Wybór wykonawcy napraw i wzmocnienia konstrukcji stalowych Instalacji Suchego Chłodzenia Koksu nr 2 - obiekt 171 w JSW KOKS S.A. Koksownia Przyjaźń

POLECAMY W SERWISACH