LISTA NAJNOWSZYCH WIADOMOŚCI Z BRANŻY
Najnowsze branżowe wydarzenia gospodarcze ukazujące się w portalu. Opisujemy zmiany zachodzące w gospodarce.

Odmetanowanie - eksperyment z widokiem na sukces

W kolejnym etapie eksperymentu z wydobywaniem metanu ze złóż węgla chcemy wykonać szczelinowanie istniejących otworów i sprawdzić na ile zwiększy to odpływ gazu. Powodzenie eksperymentu mogłoby zmniejszyć zagrożenie metanowe w nowych złożach śląskich kopalń, a przy tym dać wymierne korzyści finansowe – mówi dr Janusz Jureczka, z Państwowego Instytutu Geologicznego, kierownik projektu Bezpieczeństwo energetyczne. Instytut prowadzi obecnie prace badawcze w ramach projektu przedeksploatacyjnego odmetanowania pokładów węgla powierzchniowymi otworami kierunkowymi w kopalni Mysłowice - Wesoła.

Piechociński: receptą dla górnictwa praca, cięcie kosztów i efektywność

Ciężka praca, pilnowanie kosztów i przesuwanie wydobycia na ściany, gdzie może być ono prowadzone efektywnie i racjonalnie, to recepty dla polskiego górnictwa - mówił we wtorek w Gliwicach wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński.

Więcej chętnych, by pracować w JSW Szkolenie i Górnictwo

W spółce JSW Szkolenie i Górnictwo chce pracować coraz więcej osób. Do końca września 2014 roku podania o pracę w SiG złożyło ponad sześć tysięcy osób, w tym ponad trzystu absolwentów szkół górniczych.

Ile zarabiają górnicy? Średnio prawie 7 tys. zł

Zarobki i przywileje emerytalne górników od lat budzą wiele emocji. Z jednej strony - podawane przez GUS średnie płace zdecydowanie przekraczają średnią krajową. Z drugiej - przedstawiciele górników twierdzą, że przeciętna pensja w tej branży jest silnie zawyżana przez wysokie wypłaty dla zarządów spółek.

Jak wyciągnąć górnictwo z dołka?

Nie ma znaczenia, ile będzie spółek, kompanii czy holdingów w górnictwie w Polsce. Znaczenie ma jedynie nadzór właścicielski - zaznacza poseł SLD Piotr Chmielowski.

Ziętek skazany za "górniczą mafię"

30 września przed Sądem Rejonowym w Katowicach zapadł wyrok uznający Bogusława Ziętka, przewodniczącego Sierpnia 80 za winnego w sprawie z powództwa Kompanii Węglowej.

Górnicy liczą, że premier przyjmie ich delegację po expose

1 października pod Sejmem demonstrować będą dwa tysiące górników. Chcą wysłuchać expose premier Ewy Kopacz i odnieść się do jego treści.

Beata Szydło, PiS: zniesiemy podatek od kopalin

Podatek od kopalin to zamach na kasę: wprowadzono go z bezradności, żeby załatać dziurę budżetową. Szukano pieniędzy i trafiło na KGHM. Kuriozum! Utrzymanie tej daniny, tak jak i jej wprowadzenie, byłoby działaniem na niekorzyść interesu polskiej gospodarki - mówi wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości Beata Szydło w rozmowie z wnp.pl

Prof. Marek Szczepański: z powodów politycznych górnicy mogą nawet kamień kopać

Przypadek kopalni Kazimierz-Juliusz może odstręczać od działań reformatorskich w górnictwie - mówi dla portalu wnp.pl prof. Marek Szczepański, socjolog z Uniwersytetu Śląskiego.

W Chile rusza największa polska inwestycja zagraniczna

Kosztem ponad 4 mld dolarów, 150 kilometrów od chilijskiego portu Antofagasta, w środę zostanie oficjalnie otwarta kopalnia miedzi należąca do KGHM. To największa polska inwestycja zagraniczna, ugruntowująca pozycję polskiej spółki na miedziowym rynku.

 W BRANŻY
10 000 PLN/m-c bezpłatny hotel umowa o pracę MALARZ od zaraz

zagranica, 2014-09-29, Agencja Zatrudniania i Doradztwa Personalnego, Usługi Kadrowo-Płacowe / Księgowe

10 wolnych miejsc od zaraz@

śląskie, 2014-09-29, Rhino

15 wakatów.

śląskie, 2014-09-29, Rhino

3 miesięczny płatny staż ze stypendium

mazowieckie, 2014-09-29, Edu Link s.c.

7 pracowników od zaraz

śląskie, 2014-09-29, Rhino

POLECAMY W SERWISACH