LISTA NAJNOWSZYCH WIADOMOŚCI Z BRANŻY
Najnowsze branżowe wydarzenia gospodarcze ukazujące się w portalu. Opisujemy zmiany zachodzące w gospodarce.

Duże wzrosty cen akcji JSW i Bogdanki

Takiej sytuacji na warszawskiej giełdzie już dość dawno nie było. 6 lipca br. akcje Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW) i Bogdanki należały do najmocniej rosnących walorów.

MIR: są wytyczne dla projektów rewitalizacyjnych

Szefowa MIR Maria Wasiak zatwierdziła wytyczne dla projektów rewitalizacyjnych, które będą mogły uzyskać dofinansowanie UE z programów operacyjnych na lata 2014-2020 - poinformował resort infrastruktury i rozwoju. W nowej perspektywie UE przewidziano na ten cel 25 mld zł.

Polityka klimatyczna Polski i UE na kierunku kolizyjnym

W bardzo wielu sferach polityki energetycznej możemy zauważyć zbieżność intencji Polski i Unii Europejskiej, rynek gazu jest tego bardzo klarownym przykładem, ale taka sfera jak polityka klimatyczna to jest kierunek kolizyjny - mówi wnp.pl Konrad Szymański, były eurodeputowany PiS, obecnie ekspert tej partii ds. energetycznych.

PKP Cargo będzie wozić węgiel dla Veolii w Polsce

PKP Cargo podpisało z Veolią w Polsce trzyletnią umowę na przewóz 4,25 mln ton węgla kamiennego oraz obsługę części bocznic kolejowych, należących do Veolii.

Pracownicy JSW szukają oszczędności w firmie

Od kilku miesięcy w Jastrzębskiej Spółce Węglowej (JSW) prowadzony jest program w ramach którego pracownicy zgłaszają miejsca potencjalnych oszczędności w firmie. Już zgłoszono ponad 240 pomysłów.

PiS chce powołać Polską Służbę Geologiczną

Obecna koncepcja podatku od kopalin jest dramatycznie zła, bo spowoduje, że górnictwo będzie się zwijać. Jeżeli ten podatek będzie obowiązywał to kopalnię Lubin trzeba będzie zamknąć – powiedział prof. Mariusz – Orion Jędrysek z Uniwersytetu Wrocławskiego, poseł Prawa i Sprawiedliwości. Jego zdaniem nie należy rzucać się na bezpośredni zysk z działalności górniczej, ale należy planować ten zysk w oparciu o wiedzę, którą zapewni nowy organ, który Prawo i Sprawiedliwość chce powołać – Polska Służba Geologiczna.

Kontrakt konsorcjum z Bumech z SRK za 14,9 mln zł

Konsorcjum trzech spółek: Karbon, Sevitel oraz Bumech zawarło umowę ze Spółką Restrukturyzacji Kopalń (SRK) na świadczenie usług w zakresie utrzymania ruchu zakładu górniczego kopalnia Kazimierz – Julius, część II: świadczenie usług utrzymania ruchu w zakresie energomaszynowym.

PiS: powstanie ministerstwo ds. energii, MSP do likwidacji

Należy powołać ministerstwo ds. energii, które by koordynowało rządowe działania dot. energetyki i surowców energetycznych. Należy natomiast zlikwidować Ministerstwo Skarbu Państwa – mówi wnp.pl Piotr Naimski, poseł Prawa i Sprawiedliwości, były wiceminister gospodarki.

Paweł Olechnowicz ponownie na czele CEEP

Wybrano nową Radę Dyrektorów Central Europe Energy Partners (CEEP) na lata 2015-2020. W skład Rady weszli Paweł Olechnowicz, Jarosław Zagórowski i prof. Tadeusz Słomka. Do Rady wejdzie także przedstawiciel Kulczyk Investments, którego nazwisko będzie jednak znane w późniejszym terminie.

Osiem osób oskarżonych ws. korupcji w górnictwie

Akt oskarżenia przeciwko 8 osobom objętym śledztwem dot. korupcji w górnictwie przesłały do sądu ABW i prokuratura. To część jednej z afer korupcyjnych, której główny wątek związany z działalnością spółki produkującej chemię dla górnictwa, znajduje się już w sądach.

 W BRANŻY
ABSOLWENT STUDIÓW TECHNICZNYCH BEZ DOŚWIADCZENIA/ STUDENT OSTATNICH SEMESTRÓW

śląskie, 2015-07-05, Amec Foster Wheeler Energia Polska Sp. z o.o.

accounting assistant

wielkopolskie, 2015-07-05, Randstad Polska...

accounting shared service centre director

śląskie, 2015-07-05, Randstad Polska...

Account Manager

łódzkie, 2015-07-05, Bluerank Sp. z o.o.

ACCOUNT MANAGER

mazowieckie, 2015-07-05, Planet Media Sp. z o.o.

OSTATNIO WPROWADZONE PRZETARGI
JSW KOKS S.A.

Wykonanie przebudowy węzłów sanitarnych w budynku łaźni znajdującej się na terenie JSW KOKS S.A. Koksownia Radlin. Nr P/6/2015.

JSW KOKS S.A.

Wykonanie podgrzewacza wody, parownika i przegrzewacza pary I0 i II0 kotła KSTK 25/39 wraz z ich dostawą do JSW KOKS S.A. Koksownia Przyjaźń w Dąbrowie Górniczej (przetarg nr P/7/2015).

POLECAMY W SERWISACH