LISTA NAJNOWSZYCH WIADOMOŚCI Z BRANŻY
Najnowsze branżowe wydarzenia gospodarcze ukazujące się w portalu. Opisujemy zmiany zachodzące w gospodarce.

Famur stawia na rynki zagraniczne

Grupa Famur broni się przed problemami wynikającymi z trudnej sytuacji górnictwa przez zwiększenie obecności na zagranicznych rynkach, a także w nowych obszarach działalności, takich jak górnictwo odkrywkowe i energetyka - mówi Mirosław Bendzera, prezes Famuru.

Piechociński: odwołanie prezesa KW ma "potrząsnąć" menedżerami

Odwołanie prezesa Kompanii Węglowej Mirosława Tarasa ma potrzasnąć menedżerami, nie tylko w Kompanii Węglowej i pokazać im, że są odpowiedzialni za każde słowo i działanie - powiedział dziennikarzom wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński.

Dokąd dryfuje Kompania Węglowa?

Odwołanie Mirosława Tarasa z funkcji prezesa Kompanii Węglowej spowodowało, że o tej spółce znowu jest głośno. Jak tak dalej pójdzie, to niebawem może być o niej jeszcze głośniej. Gdy upadnie.

Mocne słowa M. Tarasa powodem odwołania?

Zanim w piątek doszło do odwołania Mirosława Tarasa ze stanowiska prezesa Kompanii Węglowej, w czwartek zażądali tego związkowcy. W piśmie do rządu przedstawiciele działającego w Kompanii sztabu protestacyjno-strajkowego wskazali, że jednym z powodów żądania stały się wypowiedzi Tarasa podczas środowej konferencji "Górnictwo 2014" w Katowicach.

Mirosław Taras odwołany z funkcji prezesa Kompanii Węglowej

Mirosława Tarasa odwołano ze stanowiska prezesa Kompanii Węglowej. Rada nadzorcza powierzyła kierowanie Kompanią Piotrowi Rykali, wiceprezesowi ds. pracy.

Czerwiński o odwołaniu Tarasa: może zdecydowała zmiana nadzoru nad górnictwem

Andrzej Czerwiński (PO), poseł sejmowej komisji gospodarki nie wyklucza, źe o dymisji prezesa KW Mirosława Tarasa zdecydowały przetasowania w rządzie - odpowiedzialnym za górnictwo stał się b. wiceminister skarbu Wojciech Kowalczyk.

Steinhoff: zmiana prezesa KW nie rozwiązuje problemów

Zmiany personalne nie rozwiązują problemów Kompanii Węglowej - tak dymisję Mirosława Tarasa, prezesa KW komentuje w rozmowie z wnp.pl Janusz Steinhoff, były wicepremier i minister gospodarki.

Prof. Marek Szczepański: prezes Taras zamiast wsparcia doczekał się odwołania

Prezes Taras krytycznie wypowiadał się wiele razy i mówił, że potrzebuje wsparcia od właściciela - mówi dla portalu wnp.pl prof. Marek Szczepański, socjolog z Uniwersytetu Śląskiego.

Maks Kraczkowski, PiS: prezes KW za mało się starał

Zbyt dużo konfrontacji, zbyt mało efektów - tak podsumowuje działalność Mirosława Tarasa w Kompanii Węglowej wiceprzewodniczący sejmowej komisji gospodarki Maks Kraczkowski (PiS).

Czerkawski: bez wsparcia rządu Kompania sobie nie poradzi

Piotr Rykala będzie pewnie przejściowo prowadził Kompanię. Jego atutem jest umiejętność nawiązania kontaktu ze stroną społeczną - mówi dla portalu wnp.pl Wacław Czerkawski, wiceprzewodniczący Związku Zawodowego Górników w Polsce.

 W BRANŻY
20 wolnych wakatów od zaraz!

śląskie, 2014-11-23, Rhino

20 wolnych wakatów od zaraz!

śląskie, 2014-11-23, Klim-AT

Account Manager

mazowieckie, 2014-11-23, Smart Personel

Administration & Facilities Manager

dolnośląskie, 2014-11-23, Amrest Sp. z o.o.

Administration & Facilities Manager

dolnośląskie, 2014-11-23, Amrest Sp. z o.o.

OSTATNIO WPROWADZONE PRZETARGI
JSW KOKS S.A.

Modernizacja sieci wody przeciwpożarowej na terenie Koksowni Jadwiga, 41-803 Zabrze, ul. Zamkowa 9”. Nr P/19/2014.

POLECAMY W SERWISACH