LISTA NAJNOWSZYCH WIADOMOŚCI Z BRANŻY
Najnowsze branżowe wydarzenia gospodarcze ukazujące się w portalu. Opisujemy zmiany zachodzące w gospodarce.

160 mln zł na wymianę 19 tys. pieców węglowych

Polskie samorządy zlikwidują 19 tys. nieefektywnych, węglowych źródeł ciepła. Na ten otrzymają 160 mln zł z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) w ramach programu KAWKA. W tej sprawie przedstawiciele NFOŚiGW 26 listopada podp[isali umowy z 11 wojewódzkimi funduszami.

Diamentowemu gigantowi spadły zyski

Rosyjski koncern Alrosa poinformował o spadku zysków. Po trzech kwartałach obecnego roku gigant miał zysk mniejszy aż o 44 procent w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego.

Prestiżowa nagroda dla prezesa WUG-u

Prezes Wyższego Urzędu Górniczego Mirosław Koziura został uhonorowany przez Głównego Inspektora Pracy Iwonę Hickiewicz Nagrodą im. Haliny Krahelskiej.

Dokąd dryfuje Kompania Węglowa?

Odwołanie Mirosława Tarasa z funkcji prezesa Kompanii Węglowej spowodowało, że o tej spółce znowu jest głośno. Jak tak dalej pójdzie, to niebawem może być o niej jeszcze głośniej. Gdy upadnie.

Kompania Węglowa: duże zmiany w radzie nadzorczej

Walne Zgromadzenie KW dokonało 25 listopada br. zmian w radzie nadzorczej spółki. Nową przewodniczącą rady została Małgorzata Dec-Kruczkowska. Marian Turek, dotychczasowy przewodniczący Rady Nadzorczej Kompanii Węglowej pozostał w składzie jej członków.

Nowy prezes KW? Ma nie ulegać dyktatowi z Warszawy, ani dyktatowi związków

Po odwołaniu z funkcji szefa KW Mirosława Tarasa, w środowisku górniczym zastanawiają się, jakiego nowego prezesa potrzebuje Kompania i kto mógłby nim zostać.

Dariusz Potyrała, szef ZZGwP: kontestujemy zamiar sprzedaży kopalń z KW

Dariusz Potyrała, przewodniczący Związku Zawodowego Górników w Polsce, wskazuje w rozmowie z portalem wnp.pl na nowe rozdanie w sektorze węglowym. Mówi też o ostatnim spotkaniu z premier Ewą Kopacz w całości poświęconemu sytuacji Kompanii Węglowej. Zanzacza również, że strona związkowa jest przeciwna sprzedaży kopalń z KW do Węglokoksu.

Famur dla OAO SUEK-Kuzbass

Famur SA zawarł 25 listopada br. umowę z rosyjską spółką OAO SUEK-Kuzbass na dostawę kompleksów ścianowych oraz dodatkowych urządzeń i części zamiennych. Łączna wartość umowy netto wynosi 25,9 mln euro, czyli ok. 108,4 mln zł.

Henryk Stabla, prezes Carboautomatyki: szansa w nowych rynkach

Prezes Carboautomatyki Henryk Stabla wskazuje na konieczność angażowania się przez firmy z zaplecza górnictwa na nowych - zarówno krajowych, jak i zagranicznych rynkach.

Ruszył konkurs na prezesa KW

26 listopada ogłoszono konkurs na prezesa Kompanii Węglowej. Rozmowy z kandydatami mają się odbyć 12 grudnia.

 W BRANŻY
Account Manager

śląskie, 2014-11-26, 4people | wyższy poziom marketingu

Account Manager

wielkopolskie, 2014-11-26, Fresh Brand Design Sp. z o.o.

Account Manager

małopolskie, 2014-11-26, ITPunkt Sp. z o.o.

Account Manager

małopolskie, 2014-11-26, Sii Sp. z o.o._XML

ACCOUNT MANAGER

wielkopolskie, 2014-11-26, VMG Sp. z o.o.

OSTATNIO WPROWADZONE PRZETARGI
JSW KOKS S.A.

Modernizacja sieci wody przeciwpożarowej na terenie Koksowni Jadwiga, 41-803 Zabrze, ul. Zamkowa 9”. Nr P/19/2014.

POLECAMY W SERWISACH