LISTA NAJNOWSZYCH WIADOMOŚCI Z BRANŻY
Najnowsze branżowe wydarzenia gospodarcze ukazujące się w portalu. Opisujemy zmiany zachodzące w gospodarce.

Glencore Xstrata ogranicza wydobycie węgla w Australii

Brytyjsko-szwajcarska firma wydobywcza i dostawca surowców, Glencore Xstrata poinformowała, że zmniejsza o 15 milionów ton produkcję węgla kamiennego w Australii.

Janusz Steinhoff: węgiel bez złudzeń

Uzdrowienie sytuacji w górnictwie węgla kamiennego zgodnie z zasadami ekonomii i prawami rynku to jedno z największych wyzwań rozpoczynającego się roku.

Kompania Węglowa: sprzedajemy węgiel po cenach rynkowych

Wszystkie transakcje, które zawarliśmy z naszymi kontrahentami są rynkowe. Kompania Węglowa konsekwentnie realizuje w ten sposób program naprawczy - oświadczył w komunikacie Tomasz Głogowski, rzecznik prasowy spółki.

Umowy Bumech i JSW wartości 6,9 mln zł

Od 13 listopada 2014 r. spółki z grupy kapitałowej Bumech zawarły ze spółkami należącymi do grupy kapitałowej Jastrzębskiej Spółki Węglowej JSW) kilka umów o łącznej wartości 6 961 109,14 netto.

Plan dla Nowej KW: cięcia etatów, więcej pracowników z firm zewnętrznych

Po styczniowym porozumieniu ze związkami zawodowymi trwa układanie kopalń Kompanii Węglowej na nowo. Według informacji, do których dotarła "Gazeta Wyborcza", plan biznesowy dla tworzonej Nowej Kompanii Węglowej zakłada cięcie etatów i wprowadzenie znacznie większej liczby ludzi z firm zewnętrznych. Ma to obniżyć koszty i zwiększyć wydajność we wszystkich zakładach.

Górnictwo: duża strata, czarna przyszłość

W 2014 roku sektor górnictwa węgla kamiennego odnotował stratę na poziomie przeszło 1,3 mld zł.

Prezes KHW interweniuje u ministra skarbu ws. cen węgla

Producenci węgla energetycznego - Lubelski Węgiel Bogdanka i Katowicki Holding Węglowy interweniują, wskazując, że Kompania Węglowa sprzedaje węgiel poniżej kosztów jego wytworzenia.

Śląsk zmienia przemysłowe oblicze. Katowice dają przykład

Trwają prace nad programem dla Śląska. O wizji przemiany regionu rozmawiamy z Tomaszem Koniorem, uznanym katowickim architektem, autorem m.in. projektu nowej siedziby Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia, która jest wymieniana wśród nowych symboli Katowic.

KHW chce sprzedać ZEC. Być może nabędzie go Węglokoks

Katowicki Holding Węglowy zamierza sprzedać Zakłady Energetyki Cieplnej Katowice. Ich nabyciem potencjalnie zainteresowany jest Węglokoks - dowiedział się nieoficjalnie portal wnp.pl.

Kopex chce odzyskać należności z Kompanii Węglowej

Kiedy powstawała Kompania Węglowa, do spółek-wydmuszek przerzucono zobowiązania, żeby uwolnić od nich KW. Obecnie mamy do czynienia z podobnym zagrożeniem - mówi dla portalu wnp.pl Józef Wolski, prezes zarządu Kopeksu.

 W BRANŻY
11 zł za godzinę - Konsultant Telefoniczny

świętokrzyskie, 2015-02-28, BPO Center Poland Sp. z o.o. w organizacji

20 wolnych wakatów od zaraz!

śląskie, 2015-02-28, Rhino

Account Manager / Doradca Klienta Biznesowego Orange Polska

zachodniopomorskie, 2015-02-28, Bonus S.A.

Account Manager / Doradca Klienta Biznesowego Orange Polska

kujawsko-pomorskie, 2015-02-28, Bonus S.A.

Administracja biurowa

małopolskie, 2015-02-28, Klient Infopraca.pl

OSTATNIO WPROWADZONE PRZETARGI
JSW KOKS S.A.

Sprzedaż wagonów - cystern kolejowych ZAES typ 406Ra. Nr S/1/2015

JSW KOKS S.A.

Demontaż starych kolektorów oraz wykonanie i montaż 43 kompletów nowych kolektorów DN 100 na baterii koksowniczej, znajdującej się w JSW KOKS S.A. Koksownia Radlin w Radlinie przy ul. Hutniczej 1 (przetarg nr P/1/2015)

POLECAMY W SERWISACH