LISTA NAJNOWSZYCH WIADOMOŚCI Z BRANŻY
Najnowsze branżowe wydarzenia gospodarcze ukazujące się w portalu. Opisujemy zmiany zachodzące w gospodarce.

KGHM przybędzie argentyński rywal

Argentyna planuje podwoić produkcję srebra, poinformowali przedstawiciele tamtejszego rządu. Srebro - zaraz po miedzi - jest dla KGHM najważniejszym produktem. Nic wiec dziwnego, ze decyzja Buenos Aires może odbić się na finansach naszej spółki.

Energoinstal zlecił montaż kotła do bloku w EC Zofiówka

Energoinstal zlecił prace podwykonawcze dotyczące wykonania montażu kotła wraz z systemami pomocniczymi na budowie bloku fluidalnego o mocy 75 MW w Elektrociepłowni Zofiówka, należącej do Spółki Energetycznej Jastrzębie z grupy JSW.

W KWK Ziemowit zginął górnik

28-letni górnik poniósł śmierć na skutek wypadku, do którego doszło 22 maja br. ok. godz. 10.20 w KWK Ziemowit, należącej do Kompanii Węglowej.

Związki z KW: Rada Pracowników ma duże znaczenie

W środę 27 maja załoga Kompanii Węglowej dokona wyboru Rady Pracowników trzeciej kadencji. Związkowcy wskazują, że bez obecności w Radzie organizacje związkowe miałyby ograniczony dostęp do informacji o planach pracodawcy.

S. Ghosh: rezerwa stabilizacyjna na rynku CO2 groźna dla przemysłu

Wprowadzenie rezerwy stabilizacyjnej na rynku CO2 (MSR) nie służy ochronie klimatu a jednocześnie jest szkodliwe dla odbiorców energochłonnych, jak i branży energetycznej - mówi Surojit Ghosh. członek zarządu ArcelorMittal Poland.

Duda: nie ma zgody na zamykanie polskich kopalń

Nie ma zgody na zamykanie polskich kopalni; węgiel to jest nasz narodowy skarb i gwarancja suwerenności energetycznej - przekonywał w piątek na Śląsku kandydat PiS na prezydenta Andrzej Duda.

Włodzimierz Karpiński dementuje wątpliwości dotyczące KW

Restrukturyzacja Kompanii Węglowej postępuje oraz budowany jest projekt Nowej Kompanii Węglowej. Trwają też rozmowy z potencjalnymi inwestorami do tego projektu - powiedział portalowi wnp.pl Włodzimierz Karpiński, minister Skarbu Państwa dementując doniesienia prasowe o braku zainteresowania nowym projektem.

Górnictwo: ostra walka, żeby tylko przetrwać na rynku

Rodzimi producenci węgla zmagają się z wielkimi problemami. Nadpodaż surowca i jego niskie ceny uderzają w spółki węglowe oraz kooperantów górnictwa.

SRK odda gminom pokopalniane tereny?

Spółka Restrukturyzacji Kopalń stadion przy ulicy Braci Miroszewskich w Sosnowcu chciała sprzedać już kilkukrotnie, ale były to kwoty rzędu kilku milionów złotych. Teraz jest szansa, że odda go za darmo. Podobnie jak inne pogórnicze tereny. Wszystko za sprawą porozumienia jakie zawarli w tej sprawie prezydenci Śląskich i Zagłębiowskich miast.

Grupa Kopex: miasteczko przemysłowe da nowe możliwości

Niemal półtora miliona złotych rocznie zaoszczędzi Grupa Kopex dzięki utworzeniu Miasteczka przemysłowego w Tarnowskich Górach.

 W BRANŻY
3rd Level Application Support

dolnośląskie, 2015-05-24, Sii Sp. z o.o._XML

Accountant with German

wielkopolskie, 2015-05-24, Page Personnel

Accounting Associate with Dutch and English

łódzkie, 2015-05-24, Xerox

Accounting Manager (TDJ)

śląskie, 2015-05-24, Michael Page

Accounting Supervisor (contract for 6 months)

małopolskie, 2015-05-24, Xerox

POLECAMY W SERWISACH