LISTA NAJNOWSZYCH WIADOMOŚCI Z BRANŻY
Najnowsze branżowe wydarzenia gospodarcze ukazujące się w portalu. Opisujemy zmiany zachodzące w gospodarce.

Piechociński: Polska rozwija niskoemisyjną gospodarkę

- Polska od momentu rozpoczęcia przemian ustrojowych i gospodarczych w końcu lat osiemdziesiątych XX w., znajduje się na ścieżce niskoemisyjnej modernizacji, która zaowocowała ok. 30 proc. redukcją emisji gazów cieplarnianych i ok. 30 proc. redukcją energochłonności gospodarki - mówi Janusz Piechociński, wicepremier i minister gospodarki.

Zaciemnienie nakładów inwestycyjnych w górnictwie

Górnictwo charakteryzuje się tym, że inwestowanie w kopalnie przede wszystkim służy odtworzeniu zdolności produkcyjnych, a nie ich wzrostowi - mówi dla portalu wnp.pl Jerzy Markowski, były wiceminister gospodarki.

Świat kopalń - świat zagrożony

Po wielu kopalniach zostały tylko zastygłe wieże szybów i zniszczone, splądrowane budynki na powierzchni. Ludzie boją się dziś likwidacji kopalń, bo choć praca na dole wyniszcza, to jeszcze bardziej wyniszczający jest brak zajęcia i środków na utrzymanie.

Bractwo Gwarków mocno zaniepokojone stanem polskiego górnictwa

Bractwo Gwarków wskazuje, że obok makroekonomicznych przyczyn obecnych problemów polskiego górnictwa węgla kamiennego, występują też wewnętrzne przyczyny tych problemów, na które jednak nie reagowano przez dłuższy czas.

Zamet finalizuje przejęcie Fugo

Do końca kwietnia tego roku Zamet ma przejąć pełną kontrolę nad zakładem Fugo w Koninie. Spółka zapowiedziała podniesienie kapitału przez emisję nowych akcji, oferowanych jednak dotychczasowym akcjonariuszom.

Górnictwo: ustalą, czym zajmą się poszczególne zespoły robocze

Prace nad programem dla górnictwa mają przebiegać w ramach zespołów roboczych, z których każdy zajmie się określonym obszarem tematycznym.

13 kwietnia spotkanie dot. górnictwa z udziałem Wojciecha Kowalczyka

13 kwietnia w Katowicach ma się odbyć spotkanie dotyczące sytuacji w górnictwie z udziałem Wojciecha Kowalczyka, pełnomocnika rządu ds. restrukturyzacji górnictwa - dowiedział się portal wnp.pl.

Nigdy się nie poddawaj, czyli Hajer daje przykład

Praca na dole kopalń jest trudna i wyniszczająca, a także niebezpieczna. Górnicy to twardzi ludzie, jednak z obawą spoglądają w przyszłość z uwagi na realia węglowego rynku. A inni często odnoszą się do nich bez należytego szacunku.

Kręta i wyboista droga do Nowej Kompanii Węglowej

Zarząd Kompanii Węglowej rozmawia z bankami, a także z firmami energetycznymi i proponuje wejście do nowej spółki. - Ale to będzie ich rynkowa decyzja - zaznacza szef KW.

Węglokoks szuka wiceprezesa ds. planowania i rozwoju

Rada Nadzorcza Węglokoksu ogłosiła postępowanie kwalifikacyjne na stanowisko członka zarządu - wiceprezesa ds. planowania i rozwoju.

 W BRANŻY
Absolwenci elektroniki - Młodszy Programista systemów wbudowanych

łódzkie, 2015-03-31, Grafton Recruitment Polska Sp. z o.o.

Accountant with German and English

mazowieckie, 2015-03-31, Accenture Sp. z o. o.

Agent Ubezpieczeniowy

łódzkie, 2015-03-31, Aviva Sp. z o.o. O / Łódź I

Agile Testing Specialist

małopolskie, 2015-03-31, Luxoft

Analityk ryzyka w Obszarze Zarządzania Ryzykiem Kredytowym

wielkopolskie, 2015-03-31, ING Bank Śląski S.A.

OSTATNIO WPROWADZONE PRZETARGI
JSW KOKS S.A.

Sprzedaż wagonów - cystern kolejowych ZAES typ 406Ra. Nr S/1/2015

POLECAMY W SERWISACH